Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 18:54
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 uprava elektro inšt. na brod 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.02.2009, 18:38
Príspevky: 56
Bydlisko: Viničné
Odpoveď s citáciou
Čaute , treba dako upraviť elektro inštalaciu na NAVARU D40 -08 na brodenie. Treba chranit riadiacu jednotku ,alebo sa o to už postaral výrobca ? Ja som dal zatial snorchel.bude to dostačujuce ? :smt122

Obrázok

_________________
NISSAN NAVARA D40 navijak SUPERWINCH EP9
zvysene sanie FLEXI
digitalny naklonomer


Pia, 27.03.2009, 16:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem, ako u D40, ale u D21 keď som brodil niečo vyše hornej hrany spätných zrkadielok, odišli mi repráky vo dverách a cez ventiláčné mriežky pod predným oknom mi natiekla voda do interiéru, inak všetko O.K.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pia, 27.03.2009, 17:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Urcite neni riadiaca jednotka utesnena ale je dost vysoko a skor budes mat vody v aute po kolena ako utopis riadiacu jednotku :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pia, 27.03.2009, 17:06
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
voda je svina ..z osobnej skusenosti moc toho neuchranis staci ked ti niekde cosi kdesi kamnevidno zoxiduje konektor a mas o zabavu postarane aj bez brodenia :-D :-D :-D ..dan za auta prepchate elektronikou ....so mnou cvicilo pol dna par kvapiek vody v karbeci tak ze som okusoval blatniky..samotna voda este budiz ale ked sa ti dostane rieducke mazlavucke blaticko do alternatora ....po istej kmotroakcii by ti vedeli chlapci porozpravat :roll: :roll:


Pia, 27.03.2009, 17:07
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
este ak osadenstvo dovoli by som z nedostatku inej cinnosti chcel odprezentovat moj nazor na snorchel:ja beriem zvysene sanie ako poslednu staciu cize bud uz v ohrozeni zivota alebo ked uz ozaj neni inej cesty a vychodiska z pruseru mi toto zariadenie umozni zvysit sance a dostat sa cez hlboku vodu ktoru by som inak nezdolal a pomoze mi zachranit kejhak....ale kedze zijeme vo svete hitov a mody a trendov vela ludi to bere tak ze sak fasa to vypada mam na to dame to tam a som nesmrtelny ..kazda takato aktivita ako lietanie po vode prinasa skor ci neskor dosledky ...cital som tu hodne prispevkov ako aj na inych forach kde ludom robili budiky cirkusove tance auto zrazu nestarkovalo nepalili valce netahalo a ine psie kusy ..vzdy nakoniec z dotycneho vyliezlo ::sak boli sme brodit asi pred tyzdnom dvoma ..ano to uz kdesi cosi stacilo zoxidovat zaparit sa prehrdzavet prepalit z dovodu vysokeho odporu....da sa do isteho bodu chranit ale dokonale auto a jeho komponenty neutesnite nikdy


Pia, 27.03.2009, 17:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Raider ak som spravne pochopil, tak bezpecne brodenie je cca do vysky kolies a to sa da aj bez upravy.
To prosim nieje narazka som laik a zbieram skusenosti dik.


Pia, 27.03.2009, 17:27
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nooo...vies je to kazdeho osobna vec ako k tomu pristupi a pokial to robi dobrovolne z jasnym usudkom a svojim autom nemozes to nikomu vytknut ani mat za zle ..ja uz zo skusenosti len do poli koliesok a pekne pomaaaaali zeby moc vysoko nespliechalo :-D :-D :-D


Pia, 27.03.2009, 17:48
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.02.2008, 4:34
Príspevky: 175
Bydlisko: Brezno
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No jo brodit hej, ale netraba zdvihnut aj odvetranie naprav? pri tuhych....

Verim ze ano...

_________________
JEEP grand cherokee 99
4.7 V8 :)


Pia, 27.03.2009, 19:59
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 10.05.2008, 12:03
Príspevky: 240
Bydlisko: Kordíky (obec pri BB)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nieje brodenie ako brodenie. Je rozdiel prechadzat hlbokou mlakou, je rozdiel brodit tecuci potok, je rozdiel brodit rieku atd...
Bol som pri tom ked sme utopili L200 a mozem povedat ze keby mala snorchel tak by si to odniesol asi len zaplaveny interier a daka ta elektronika. V tomto pripade ohlo ojnice. Jedine z elektroniky co sa nam nepodarilo zachranit bolo niekolko relatok a riadiaca jednotka imobilizeru. Ale auto stalo v teplej garazi asi 2 mesiace, interier rozobraty do poslednej prichytky a kazda jednotka ci relatko boli rozobrate a poriadne vycistene. Auto chodi do teraz OK a je tomu uz asi 8 rokov. Asi po 1 roku este zacal pistat ventilator kurenia, tak sme ho rozobrali a este stale v nom bola voda.
Myslim si, ze snorchel je dobra vec aj ked vacsina z nas ho nikdy nevyuzije.
A odpoved na otazku ci izolovat elektorniku v aute. Asi zbitocna praca. Ked ti natecie voda do auta uz je to aj tak v prdeli.

_________________
http://www.pajero-club.sk http://www.rcepedition.sk http://www.hmsro.sk http://www.hmsro.mitsubishi.sk
L200 2,4 DI-D MY2016 (dievca pre vsetko)
OME, Asfir kryty podvozku
pneu: BF Goodrich Mud terrain 255/85R16, BF Goodrich All terrain 265/70R17


Pia, 27.03.2009, 21:08
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem ci mam len stastie alebo co ale ja s jeepom chodim asi tak zarovno svetiel, sem tam ked sa podari rychlejsi vjazd tak sa mi voda leje cez kapotu a este som nemal ani najmensi problem a snorchla nemam. :-) ale cakam na vyjadrenie najvyssieho brodica (dindaja) :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pia, 27.03.2009, 23:34
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vdaka za dôveru ale ak chces auto aj na bezne pouzivanie tak brodit podla Raidera.A Ty sa Masurko budes smiat len do doby kym Ti voda ohne ojnice.

_________________
Bývalý offroadak


Pia, 27.03.2009, 23:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dindajko ja sa vody bojim po tom co som ta par krat videl brodit :-D ja do vody len ked musim :?

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pia, 27.03.2009, 23:47
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chlapci, s tým šnorchlom a brodením ste trochu mimo pôvodnej témy, aj keď to súvisí

osobne nepreferujem zbytočné hlboké máčanie auta, keď sa chcem kúpať, robím to v plavkách nie v aute ;-)

uznávam ale čo tu odznelo - je dobre byť pripravený aj na mimoriadne situácie a preto treba vedieť, ako autu čo najmenej ublížiť a zvýšiť sanie nikdy nie je na škodu (nechcene si chlipnúť sa dá aj v relatívne plytkej vode);
múdre je aj vedieť, pokiaľ to môžem "beztrestne" ponoriť a aj ako ešte inak ochrániť auto pred nechcenými následkami brodenia, ako chce pre svoje auto zistiť autor tohoto vlákna...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 28.03.2009, 21:20
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.02.2009, 18:38
Príspevky: 56
Bydlisko: Viničné
Odpoveď s citáciou
Poslať 
uznávam ale čo tu odznelo - je dobre byť pripravený aj na mimoriadnesituácie a preto treba vedieť, ako autu čo najmenej ublížiť a zvýšiť sanie nikdy nie je na škodu (nechcene si chlipnúť sa dá aj v relatívne plytkej vode);
múdre je aj vedieť, pokiaľ to môžem "beztrestne" ponoriť a aj ako ešte inak ochrániť auto pred nechcenými následkami brodenia, ako chce pre svoje auto zistiť autor tohoto vlákna...[/quote]

Ďakujem za doplnenie otázky Janči,vystihol si podstatu . off-a nechcem pouzivat na free-brod

:smt134

_________________
NISSAN NAVARA D40 navijak SUPERWINCH EP9
zvysene sanie FLEXI
digitalny naklonomer


Sob, 28.03.2009, 22:07
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 24.10.2006, 10:42
Príspevky: 61
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Jozef píše:
Čaute , treba dako upraviť elektro inštalaciu na NAVARU D40 -08 na brodenie. Treba chranit riadiacu jednotku ,alebo sa o to už postaral výrobca ? Ja som dal zatial snorchel.bude to dostačujuce ? :smt122


Doporu4uje aby si všetky RJ v aute (motor, abs, airbag,...) nasiel a poriadne silikonom zatesnil: samotnu RJ (myslim tym spoje krytu RJ)konektory zo strany kabloveho zväzku, konektor okolo krytu samotnej RJ a samotne mechanicke miesto spojenia konektora samec-samica. Najsam super (total hardcore) je umietsnit RJ na strop auta s prislusnymi predlzenymi kablami. Robia to vsetci napr. co idu na Ladogu.

_________________
TYT J120, ARB, Asfir, snorkel, K&N, SW 12000, SW 9500, OME, GY Wrangler MTR 32x10,5x17
LRD3 SE, Asfir, K&N, T-MAX 12000


Pon, 20.07.2009, 22:12
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: