Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 21:06
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 elektroinštalácia 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 12:24
Príspevky: 132
Bydlisko: Dúbravka-BA
Odpoveď s citáciou
Prosím o radu.

Kúpil som strešný nosič s svetelnou rampou cúvacími svetlami a smerovkami, potreboval by som to pozapájať a najme poradiť ako najlepšie umiestniť vypínače v interiéri a kade viesť elektro inštaláciu. Mám krátku Y61 a hľadám nato niekoho s Bratislavy a okolia.

Niektoré z článkov na túto tému uvedené tu na fóre som prečítal a napriek tomu som s toho magor, a elektrike nerozumiem. Preto Vás prosím najme o radu, kto by to bol ochotný pozapájať.

S pozdravom
Michal.


Ned, 02.05.2010, 16:59
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skvely autoelektrikar v BA-Benkovic tel.45243005

_________________
Bývalý offroadak


Ned, 02.05.2010, 19:54
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 20.12.2015, 18:02
Príspevky: 19
Odpoveď s citáciou
Ahojte! Mam Toyotu lc90 KZJ90 r.v.99. Viete mi poradit, ako opravit podsvietenie ovladacov kurenia, ventilatora, ovladaca " ofukov", hodiniek?
Nemate niekto nahodou prirucnu knihu k tomu autu? Vdaka


Ned, 20.12.2015, 18:43
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 23.10.2014, 20:05
Príspevky: 123
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
pentagon: mam tiez toyota LC90 a asi pred dvoma tyzdnami som si menil ziarovky na to podsvietenie na hodinky su tam dve ziarovky na ktorych je natiahnuta taka zelena gumicka co meni farbu, ziarovka stoji cca 25centov. ked som si vymenil ziarovky na hodinkach, cele som to zlozil dokopy a az potom som si vsimol ze mi nesvieti podsvietenie kureni,jedna ziarovka tam je vypalena,ale bol som uz lenivy na to to zase rozoberat.
Najskor musis odstranit stredovy panel, drzi na 6 uchytoch, musis ho vycvaknut, ale hlavne opatrne, rob to niecim plastovym, lebo srubovakom si len poskodis plasty /ja som na to pouzil plastovy hreben, ktory je na jednom konci spicaty, zeny to pouzivaju na farbenie vlasov/ postupoval som od dola, smerom hore. Pri skladani davaj pozor aby ti vsetko zapadlo presne ako ma. To ovladanie kurenia je napevno pripevnene pod tym strednym dielo, tak ho asi budes musiet vysrubovat a cestu k ziarovke uz nejak najdes predpokladam.
tu mas video ako zhruba na to https://www.youtube.com/watch?v=ApIgQLi6r7Q

_________________
Toyota Landcruiser 90 3,4i 24v V6 +LPG


Pon, 21.12.2015, 21:01
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Ned, 20.12.2015, 18:02
Príspevky: 19
Odpoveď s citáciou
TO alfa vdaka za radu. Budem maturovat. Inac tu knihu nemas nahodou, alebo nieco co mi pomoze ( olejove naplne- kde ake atd.. Mam to auto par dni (Toyota lc90- KZJ90, r.v.99). Vdaka za ochotu.
ps. plynove lanko kde kupit?


Uto, 22.12.2015, 18:07
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 23.10.2014, 20:05
Príspevky: 123
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
pentagon: no dnes mi to nedalo, vdaka tvojmu prispevku a musel som si vymenit tu ziarovku na tom kureni, trvalo to cca 15minut. teoreticky by si ju vymenil zo zadu tek skrinky, ked vies kde mas hladat, ale ja som ho otvoril a vymenil som to zvnutra. Najskor som odsruboval ovladaci panel, potom som vytiahol ovladacie gombiky a potom som rozcvakol tu krabicku, dnu je vidno ziarovky, su tam dve.
Knihu mam od auta, akoze manual od auta, predpokladam ze tam by malo byt napisane objem naplni. Mam ju v anglictine. Odkial si? pozical by som ti ju na nafotenie ak si z blizka. ak nie, tak mozem pozriet a odfotit ti konkretnu stranku.
Plynove lanko neviem kde sa da kupit, mozno v autokelly, ja davam auto na pravidelny servis mechanikovy.
skus pozriet http://www.toyodiy.com/parts/ tam si daj vyhladat svoje auto podla VIN, najdi konkretnu suciastku co potrebujes, skopiruj cislo suciastky do googla a malo by ti najst nejakeho predajcu, ja si niektore veci takto hladam.

_________________
Toyota Landcruiser 90 3,4i 24v V6 +LPG


Uto, 22.12.2015, 19:02
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: