Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 0:56
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Aké autorádio na MP3 do Offu? 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ja mám Sony a som relatívne spokojný. Je spoľahlivé a má slušný zvuk. Nevýhoda: maličké tlačítka na ovládanie. Skúspm ti vymenovať moje požiadavky na dobré rádio do auta (aj offu).
-regulácia hlasitosti otočným gombíkom
-jednoduché a prehladné ovládanie (radšej menej funkcií)
-jednoduchý display kde potrebné údaje odčítam hneď a nerušia ma nezmyselné farebné efekty
-renomovaná značka, ktorá je určitou zárukou kvality (teda nie Orava)
-ak je možné, tak CD-šachta prekrytá deklom (kvôli prachu)
-a v poslednej dobe by som prijal aj BlueTooth funkciu pre mobil


Ďalej treba kvalitné repráky (tie lepšie stoja aspon tolko ako rádio), ktoré sú naozaj špičkovo zabudované. Ani repro za 100 000 ti nebude dobre hrať, keď ho prichytíš tromo vrutmi o rozmrvený sololit na dverách.
Potrebuješ dobré napájanie rádia (povedzme 10mm2 kábel od batérie cez 20A poistku k rádiu) a dobré káble k reprákom (2x2.5mm).
A keď si budeš montovať slušné repráky, skús ich dať čo najvyššie vo dverách (kvôli vodným kúpelom offa) a čo najviac dopredu (kvôli lepšej identifikácii zvuku).

Úmyselne som nemenoval značky. Ale ja by so si nanamontoval nič, čo dáva niektorá automobilka v základnej výbave. Je to ten najlacnejší tovar.
A určite spravíš lepšie, keď kúpiš lacnejší model renomovanej značky, ako kúpiť nejaký "Čučamuči" čínskej a pod. výroby.

Jano


Uto, 12.06.2007, 10:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
s reprakmi je to presne tak ako pise Jano :smt023

janotoyotak píše:
Ale ja by so si nanamontoval nič, čo dáva niektorá automobilka v základnej výbave. Je to ten najlacnejší tovar.


aaa toto je blbost. :-D
ktora automobilka? skoda auto? :lol:
neviem ako toyota... ale dost dobrych automobiliek dava do zakladnej vybavy super Hi-Fi zostavy. ( Infinity, Bose )

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Uto, 12.06.2007, 10:54
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janotoyotak píše:
Ďalej treba kvalitné repráky (tie lepšie stoja aspon tolko ako rádio), ktoré sú naozaj špičkovo zabudované. Ani repro za 100 000 ti nebude dobre hrať, keď ho prichytíš tromo vrutmi o rozmrvený sololit na dverách.
...
Úmyselne som nemenoval značky. Ale ja by so si nanamontoval nič, čo dáva niektorá automobilka v základnej výbave. Je to ten najlacnejší tovar.
A určite spravíš lepšie, keď kúpiš lacnejší model renomovanej značky, ako kúpiť nejaký "Čučamuči" čínskej a pod. výroby.

Jano

Ono sa mi páči ako "ideme" rehrávať MP3 mimo cesty a už potrebujeme pomaly highend na prehrávanie :)
Je pravda, že nirktoré fabrické inštalácie stoja za fajku dymu ale zase niektoré nemusia byť zlé. Jasným dôkazom toho sú nové SUV/off kde sa vždy nájde nejaký ten príplatkový výrobca (a naozaj z vyššej strednej).
Napríklad ja sa na audio v J120 nesťažujem, nehrá to síce ako povedzme 800ky od BWčka ale počúvať sa to dá.
Inak keď sme už pri tom aby to hralo kvalitne, poobzerajme sa po iných (bezstratových) formátoch napr. FLAC alebo skôr bude podporovaný WMA lossless.

_________________
unfortunate man with none


Uto, 12.06.2007, 10:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
v dnesnej dobe by som ozaj riesil radio s kartou. do oofu mi to pride ako to najvhodnejsie riesenie :!:

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Uto, 12.06.2007, 11:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
janotoyotak píše:
No ja mám Sony a som relatívne spokojný. Je spoľahlivé a má slušný zvuk. Nevýhoda: maličké tlačítka na ovládanie. Skúspm ti vymenovať moje požiadavky na dobré rádio do auta (aj offu).
-regulácia hlasitosti otočným gombíkom
-jednoduché a prehladné ovládanie (radšej menej funkcií)
-jednoduchý display kde potrebné údaje odčítam hneď a nerušia ma nezmyselné farebné efekty
-renomovaná značka, ktorá je určitou zárukou kvality (teda nie Orava)
-ak je možné, tak CD-šachta prekrytá deklom (kvôli prachu)
-a v poslednej dobe by som prijal aj BlueTooth funkciu pre mobil


Ďalej treba kvalitné repráky (tie lepšie stoja aspon tolko ako rádio), ktoré sú naozaj špičkovo zabudované. Ani repro za 100 000 ti nebude dobre hrať, keď ho prichytíš tromo vrutmi o rozmrvený sololit na dverách.
Potrebuješ dobré napájanie rádia (povedzme 10mm2 kábel od batérie cez 20A poistku k rádiu) a dobré káble k reprákom (2x2.5mm).
A keď si budeš montovať slušné repráky, skús ich dať čo najvyššie vo dverách (kvôli vodným kúpelom offa) a čo najviac dopredu (kvôli lepšej identifikácii zvuku).

Úmyselne som nemenoval značky. Ale ja by so si nanamontoval nič, čo dáva niektorá automobilka v základnej výbave. Je to ten najlacnejší tovar.
A určite spravíš lepšie, keď kúpiš lacnejší model renomovanej značky, ako kúpiť nejaký "Čučamuči" čínskej a pod. výroby.

Jano


Sony, mal som 5 krát, stále novší a novší model a stále som si myslel, že je to O.K no nebolo, otrasy mu nerobia dobre a zvuk že ma slušný som si tiež myslel. :roll: No treba skúsiť Pio, Alp, Clar,Blau a potom človek zistí čo je slušný zvuk. 8) Sonny, teraz dáva dáku lepšiu mechaniku S-drive, ale na zvuku žiadna zmena. :wink: O slušnom zvuku sa tu veľmo hovoriť nedá a nehovoriac o tlačidlách malých ťažko stlačiteľných, blízko vedľa seba, podpriemernom tunery atď. Toď môj názor.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Uto, 12.06.2007, 17:54
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.02.2007, 22:48
Príspevky: 62
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mam v zakladovke clariona a uplna spokojnost.Problem som mal len raz.Po 4 rokoch mi v nom sa zlomilo ozubene koliesko,ktore vysuva CD von a dnu.Kamarat co mi to opravoval,ma akurat varoval,ze je problem zohnat nahradne diely nan,ale ze su to bezproblemove radia a toto bolo sposobene vadou materialu.To koliesko mi zlepil a funguje perfekne nadalej.


Str, 13.06.2007, 12:20
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No Sony mám teraz , ked som ho kupoval , tak som chcel niečo s dobrým antišokom , "predavač že", to majú všetky" . No , asi niektoré slabší.

A určite záleží na type a nie len na značke, a určite budem voliť také , čo má aj slot na kartu .

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 13.06.2007, 12:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
moje skusenosti: mal som aj Oravu, dokonca velmi nizky model /AR104 myslim/ a bolo velmi dobre, co sa tyka skakania a skriabania CD. ALE pristupova doba hroza :x
Panasonic je asi najlepsie mp3 radio ake som mal, je rychle, neskace, proste super. Jedine co mi chyba je absencia bluetooth, da sa to len ako samostatny modul k radiu :(

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Str, 13.06.2007, 14:14
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak ešte doplním.
Asi majú pravdu tí, ktorí sa pýtajú načo HIGH-END do terénu.
Ale zakontrujem: Keď si dáš ako-tak slušné rádio, vyriešiš dobré napájanie (6-10mm kábel cez poistku priamo od baterky) a prijateľné reprokáble (obyč.dvojlinka 220V 2x2.5mm) a dáš priemerné reprá (aspoň 16cm) do slušne urobenej, pevnej a dobre odizolovanej výplne dverí získaš zvuk o akom sa mnohým možno ani nesníva. To všetko je za pár korún. Len dobre prevedená montáž :smt020 . A potom prečo počúvať chrchláky, keď to ide aj lepšie.


Štv, 14.06.2007, 11:31
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
orava mi umrela v nive...
ale tam bol problem ten ye niva ma kastlik na radio priamo "vo vzduchotechnike" takze ked som to otvoril tak tam nebol len piesok a sajrajt, ale aj muchy, chrobaky a mozno aj blato by sa naslo :)
teraz mam taky sony shit.
najlepsie radio za normalny peniaz co som mal bol ALPINE, a rozdiel v kvalite zvuku bol markantny oproti ostatnymi bazmekmi v tej cene.
ked umrie tento sonyak tak kupujem alpine za par penazi

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... d=41199846

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Štv, 14.06.2007, 12:08
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tiez som mal oravu, aj odisla spolu s ravkou .. Vadilo mi akurat modre podsvietenie, v tme to dost tahalo oci ...
http://www.orava.info/fkh/default.asp?c ... stiid=1005

Hrala dobre, pomerne rychlo hladala pesnicky ... Potom mi kamoska premackala tlacitko FF, tak som rozobral, panel, vybral plosak, nabehol do elektra, kupil zodpovedajuci mikrospinac, a nahodil naspet ... Otocne tlacitko hlasitosti sa casom zacalo supat, tak som ho osupal uplne, ta guma na nom je prijemna ale dost jemna ...

Dokial CD nebolo extra doskriabane, tak hrala ..

Mala problemy s niektorymi dlhymi (60 min) mp3 nahratymi z net-radia (www.di.fm) ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 14.06.2007, 16:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:24
Príspevky: 604
Bydlisko: Polomka - okr. BR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak sa vam pochvalim aj ja. V Daihatsu mam stare kazetove Kenwood. Kupil som si v TESKU kazetu aku opisoval Miloš v prvom prispevku. Vraj pozlatena koncovka :lol: . Cena bola 300,-Sk. Mal som vo dverach nejake šmedacke repraky. Tie som tam nechal a ocovi som zobral bedne so stareho poctiveho komunistickeho radia :lol: . Hra to ako dive, :shock: samozerejme cez kazetu z MP3-ky. Jedine čo štve človeka je baterka v MP3-ke a prepinanie pesničiek. No da sa zvyknuť.


Štv, 14.06.2007, 18:24
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No teda uz odchadzam od temy, ale nevrav mi, ze sa neda spravit napajanie zo zapalovaca do prehravaca ... Urcite nie je problem spravit nahradu bateriek (drevo, plast) + dva droty, plus nejake sucastky (rezistory ?) za par korun a frcis ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 14.06.2007, 19:40
Profil
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
No teda .... nahradu bateriek (drevo, plast) + dva droty, plus nejake sucastky (rezistory ?) za par korun a frcis ...

v dnesnej dobe, jj žadny problem


Pia, 15.06.2007, 9:37
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
este jedno riesenie:

existuje taký bazmek do autozapaľovača , na ktrorom sa nastaví frekvencia a tá sa naladí na rádi. do toho bazmeka sa strčí hocijaký USB kľúč alebo iný zdroj dát alebo audiosignálu a funguje to úplne dobre :-)

(chcel som dať foto, ale UKAZTO nejako štrajkuje)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 15.06.2007, 10:52
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: