Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:32
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 webasto 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MatoNR píše:
je to riadene signalovo takze nijake relatko tam netreba staci vystup z alarmu. Odskusaj si to cez skusacku staci tam na jeden kablik (ten musis najst) prilozit minus signal a druhym prilozenim sa to vypne. Normalne to davaju tie hodiny teda ten signal a ty to paralelne pripojis k tomu od alarmu a bude ti to iste robit alarm.


No ja a elektrika :smt130 moc kamosi nejsme, ale pretlmocim kamosovy, ono ide o to aby som sa nezobudil rano a auto zhorane :smt143


Str, 03.10.2007, 20:19
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Prečóóó , ked zaplatíš výpalnééé ?:smt082

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 03.10.2007, 20:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Konecne sa mi to podarilo dat vsetko do hromady. Dal som alarm na studene starty, ktory mi zapina nezavisle, a este k tomu mi ukazuje teplotu v aute priamo na ovladaci . Jedna vec mi este vadi, po zohriati vody zapne nezavisle ventilator, ale nakolko mam digi. klimu tak ventilator ide na plne pecky a bojim sa ze ho coskoro poslem do vecnych. Ako z tym vybabrat.


Str, 05.12.2007, 16:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MatoNR píše:
je to riadene signalovo takze nijake relatko tam netreba staci vystup z alarmu. Odskusaj si to cez skusacku staci tam na jeden kablik (ten musis najst) prilozit minus signal a druhym prilozenim sa to vypne. Normalne to davaju tie hodiny teda ten signal a ty to paralelne pripojis k tomu od alarmu a bude ti to iste robit alarm.


Ide táto vifikundácia spraviť aj na Webaste?? Pač origo ovládanie stojí nejakých drobných 12 tisc :? a žeby jedným vrzom vyriešil centrál aj dialkové ovládanie??

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 05.12.2007, 16:20
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.10.2006, 20:00
Príspevky: 148
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej asi by to malo ist, nevravim to isto lebo pokial nevidim tak nehovorim. Ale webasto a eberspracher je takmer to iste s malymi obmenami a technickymi zmenami takze podla mna by to mohlo ist. Ked budes mat cestu tak daj vediet mozem sa na to kuknut :shock:

_________________
Land Cruiser 80, 4.2TD, automat, 33"x12.5 , CB16, gurtne,sekle, kompresor, navijak


Str, 05.12.2007, 17:19
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MatoNR píše:
Andrej asi by to malo ist, nevravim to isto lebo pokial nevidim tak nehovorim. Ale webasto a eberspracher je takmer to iste s malymi obmenami a technickymi zmenami takze podla mna by to mohlo ist. Ked budes mat cestu tak daj vediet mozem sa na to kuknut :shock:


Budem povďačný buduci týžden by to chcel nahodiť do auta a potom nejako sprevádzkovať a ked bude cesta po okolí určite zastavím :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 05.12.2007, 18:06
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PACO píše:
. Jedna vec mi este vadi, po zohriati vody zapne nezavisle ventilator, ale nakolko mam digi. klimu tak ventilator ide na plne pecky a bojim sa ze ho coskoro poslem do vecnych. Ako z tym vybabrat.


Toto sme riešili s andrejom na skype. To je kua tak, keď sa niekto serie do montáže, ktorej nerozumie :x

Pri digi klime je ventilátor ovládaný kontrolérom klimy a kúrenia (ATC) a jedine keď ide naplno tak je premostený relátkom na to určeným. Takže ten kto montoval to kúrenie, tak sa jednoducho napichol na to relátko.
Samozrejme je to jedno z riešení - to najjednoduchšie. Ale keď už, tak tam mal dať kua aspoň regulačný odpor alebo čo.
Druhá možnosť je napojiť sa na ATC a nasimulovať mu signál od kúrenia plus nejaké to napájanie. A potom nech si ho riadi samé a otáčky vetráku budú také ako si nastavím origo ovládačom na palubovke :wink:

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 05.12.2007, 18:32
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej : ide to i na vebasto lebo je to uplne rovnake ako pisal MatoNR, najlacnejsia alternativa je kupit dialkove ovladanie k centralu ktorim to vies zapnut i vypnut, sice je to lacne ale nevies co sa deje. Ja som supol alarm zo studenym startom a telpomerom na ovladaci, cize to funguje tak ako original a vydis ako ti pekne stupa teplota v aute.

Palo- cheroke :
1, Je to napichnute tak ako pises, ten odpor mi tam nechcel davat lebo ze sa kurevsky hreje ( idu tam obrovske ampere alebo co?) a minimalne by sa musel zabudovat priamo do systemu kde prudi vzuch aby sa ochladzoval, inak by sa mohol prehriat a mohol by bafnut, a to by bol pruser.

2, To napojenie na ATC by bolo najlepsie ale na to si netrufne a nikoho takeho nepoznam kto by to vedel urobit a nic nepototo. Ked niekto vie ako na to tak sem s nim.

Este je tu moznost ze sa zapne vsetko ako pri vlozeni a pootoceni klucom, ale to by bolo asi namahave na baterku a a neviem co by to vsetko robilo, ci to bude stale zhavit a co ja viem co este. Inak ten ventilator nejde nejako dlho ,lebo kurenie ho zopne az po zohriati vody, a teplotu vnutry zvysi za par minut, takze mozno robim zbytocny chaos.


Štv, 06.12.2007, 11:12
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PACO píše:
Andrej : ide to i na vebasto lebo je to uplne rovnake ako pisal MatoNR, najlacnejsia alternativa je kupit dialkove ovladanie k centralu ktorim to vies zapnut i vypnut, sice je to lacne ale nevies co sa deje. Ja som supol alarm zo studenym startom a telpomerom na ovladaci, cize to funguje tak ako original a vydis ako ti pekne stupa teplota v aute.


2Andrej - to je to čo som ti ukazoval :-D

PACO píše:
Palo- cheroke :
1, Je to napichnute tak ako pises, ten odpor mi tam nechcel davat lebo ze sa kurevsky hreje ( idu tam obrovske ampere alebo co?) a minimalne by sa musel zabudovat priamo do systemu kde prudi vzuch aby sa ochladzoval, inak by sa mohol prehriat a mohol by bafnut, a to by bol pruser.


Ten odpor MUSÍ byť v prúde vzduchu - on je tak navrhnutý. Inak to nejde.
Alebo miesto odpora použiť jednoduchý tranzistorový regulátor napätia s nejakým chladičíkom - čo by bolo aj z hľadiska spotreby lepšie :wink:

PACO píše:

2, To napojenie na ATC by bolo najlepsie ale na to si netrufne a nikoho takeho nepoznam kto by to vedel urobit a nic nepototo. Ked niekto vie ako na to tak sem s nim.


Dobrý autoelektrikár by sa zo schémy mal vyznať. Ak sa nevyzná...


PACO píše:
Este je tu moznost ze sa zapne vsetko ako pri vlozeni a pootoceni klucom, ale to by bolo asi namahave na baterku a a neviem co by to vsetko robilo, ci to bude stale zhavit a co ja viem co este. Inak ten ventilator nejde nejako dlho ,lebo kurenie ho zopne az po zohriati vody, a teplotu vnutry zvysi za par minut, takze mozno robim zbytocny chaos.


to s tým zapínaním všetkého by som nerobil - presne pre to ako píšes.
A či beží dlho aleboo krátko - ono ho zopne až po ohriatí vody, to je pravda. Ale podľa mňa ten vetilátor keď beží naplno tak má väčší výkon (rozumej odber tepla z radiátora kúrenia) ako stíha to webasto. Takže keby išiel trochu pomalšie, tak bude kúriť lepšie - rozumej bude síce fúkať slabšie, ale teplejší vzduch :-D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 06.12.2007, 17:21
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:shock: no ja som nedavno videl inzerat na teplovodne benzinove webasto... za 3ku CZK ale ked vidim toto tak ho radsej ani nechcem :lol:
andrej: drzim palce aby sa to podarilo zapojit :wink: a ak mozes daj sem foto ako to vyzera...ake to je velke...ja som to nikdy nevidel...neviem si predstavit kde to dat k motoru. mne sa do motoraku nikde neda uz ani druha sirena... :smt102

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Štv, 06.12.2007, 21:54
Profil ICQ WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
:shock: no ja som nedavno videl inzerat na teplovodne benzinove webasto... za 3ku CZK ale ked vidim toto tak ho radsej ani nechcem :lol:
andrej: drzim palce aby sa to podarilo zapojit :wink: a ak mozes daj sem foto ako to vyzera...ake to je velke...ja som to nikdy nevidel...neviem si predstavit kde to dat k motoru. mne sa do motoraku nikde neda uz ani druha sirena... :smt102


Biker : za 3k CZK je to fasa cena. A napchať sa tam dá. V pohode. A ty máš XJ a navyše postaršieho dáta - takže žiadna elektronika, len pár káblikov :-)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 07.12.2007, 11:20
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
O.K. ale najprv musim vediet naco mi to bude :smt139
mne auto startuje super,kuri hned... na co to standheizung este sluzi? napiste mi nejake plusy,minusy ked to je v aute... ale rychlo teda... :-D

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Sob, 08.12.2007, 4:01
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vyhody ?? -5 a nizsie, ako hlavne nedavas pri starte zamznuteho motora take kapky motoru, nemusis skrabat lad a sneh z okien, nasadnes do teplej butky, jednoducho sadnes, nastartujes a ides, ostanu za tebou len zavistlive pohlady okolo skrabajucich :-D :-D


Ned, 09.12.2007, 10:45
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
....a... inak by som sa spýtal.... vyzná sa tu niekto z prítomných v bufikoch Hydronic ? (hehe .... eberspecher, webasto aj šici ostatný majú smolu... tu to bude vždy "bufik" nech to vyrobí ktokolvek...)

Mám totiž takô namontovanô, aj to výborne slúžilo... ale doslúžilo :(

Mašinka na povel ani neťukne (ani sa nepokúsi o štart) a je neviem nájsť chybu.

Vie niekto pomôcť prosíííím.... :? ?

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 23.12.2007, 13:07
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
od webasta mam papiere (teplovzdusne, klasika bufik na vyhrev kabiny)


Ned, 23.12.2007, 16:39
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: