Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 16.04.2024, 23:32
Dnes je utorok 16. apríla 2024, meniny má Dana, Danica a zajtra Rudolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 webasto 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Str, 12.12.2007, 13:46
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
webasto mam namontovane v Pajerku sport už 8 rokov a funguje bez problemov
vyhody.... žiadne studene štartovanie motora ... tzn šetrenie motora
....primerane vyhriate kabiny a odmrazenie skiel, aj ked ja som koli obsahu motora a množstva chladiacej kvapaliny musel kupit taky model čo sa dava do obytných aut, ale funguje stopercentne, po zahriati chladiacej kvapaliny na predom - výrobcom nastavenu hodnotu zopne ventilátor a vyhriava kabinu podla toho v akej polohe je momentalne nastavene kurenie, kedže mam manualnu AC, tak, že ak mam vypnute alebo stiahnute kurenie tak potom samozrejme nekuri :( , v lete možost prepnut do letneho režimu (dialkovym ovladačom) tzn viem na dialku až do 800 - 1000 m zapnut ventilator a "vychladiť" vnutro kabiny napriklad
nevyhody ..... nenašiel som žiadne okrem ceny :-)
ked som ho objednaval prišlo komplet s montažnou sadou do auta, tzn všetky hadice, skrutky držiaky podložky spojky, presne na moje auto aj s navodom a išlo to ako skladačka asi za 3 hodiny
dialkovym ovladačom sa da nastavit individuálne doba kurenie (vetrania) po desiatich minutach do maximálne 60 minut - viac sa neda a ani vyrobca
neodporúča
podla mojej skusenosti pri normalnych teplotách napr včera bolo - 8 stači na to 20 min, aby rozmrazilo predne okno, štartneš teple auto, ktore hned naplno kuri - pohoda
z vrcholu zjazdovky pred predposlednou jazdou som zapol kurenie, kym som došiel ku autu prezul sa poskladal lyže všetko bolo OK pripravene

_________________
LL


Pia, 28.12.2007, 13:24
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.12.2006, 12:12
Príspevky: 134
Bydlisko: B.Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tiez som niekedy uvazoval nad WEBASTOM. Neskor som vsak zistil, ze to teplo nie je tak uplne zadarmo ako som si myslel. Webasto pri prevadze taha z baterie ak si dobre pamatam okolo 10-15 A podla typu a mozno aj viac, co sa mi moc nepacilo, pretoze po maximalne hodinovom kureni, bude auto sice zohriate, ale mozno ho uz nebude cim nastartovat. Zrejme by bolo vhodne mat spolu s webastom aj druhu bateriu v aute.
Neexistuje nejake "Webasto", ktore je skutocne nezavisle?


Štv, 03.01.2008, 16:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pepe píše:
Tiez som niekedy uvazoval nad WEBASTOM. Neskor som vsak zistil, ze to teplo nie je tak uplne zadarmo ako som si myslel. Webasto pri prevadze taha z baterie ak si dobre pamatam okolo 10-15 A podla typu a mozno aj viac, co sa mi moc nepacilo, pretoze po maximalne hodinovom kureni, bude auto sice zohriate, ale mozno ho uz nebude cim nastartovat. Zrejme by bolo vhodne mat spolu s webastom aj druhu bateriu v aute.
Neexistuje nejake "Webasto", ktore je skutocne nezavisle?


...skutocne nezavisle bude jedine ak si ho tak upravis sam alebo si ho tak das urobit...zalezi ake kurenie si zvolis...ci teplovodne alebo teplovzdusne...na energiu z bateriek je menej narocne teplovzdusne...v zimnom obdobi kurenie zapinam cca o siedmej rano a vypinam o osemnastej vecer...bezi cely den...

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 03.01.2008, 16:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pepe a naco ti ma ist hodinu :shock: , mne staci 20 - 30 minut pri -10 C a auto je zohriate. Vyrobca pise ze kolko minut zohrievas, priblizne tolko minut potrebuje baterka na dobitie. Ja ho uz pouzivam druhy mesiac skoro kazde rano i vecer (z prace do prace) a to chodim 10min do roboty a baterke nema vobec problema.

Dano def nestiha kurit ked pouzivas nezavisle celi den, alebo nemas vykurovanu dielnu :-D :-D


Štv, 03.01.2008, 18:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vykúriť defa s TD5kou je kapitola sama o sebe. :D To nieje štandardná situácia.

Baterka v dobrom stave nemôže mať s webastom problém, pokial sa človek nepresúva desaťkrát za deň pri mínus 10 a vždy predkuruje. Riešenie dvoma baterkami je už definitívne. Ja som to tak napokon vyriešil ale hlavne kôli súčasnej prítomnosti navijáku a v lete aj chladničky.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 04.01.2008, 10:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Vykúriť defa s TD5kou je kapitola sama o sebe. :D To nieje štandardná situácia.


...mas s tym skusenost ???

...mne to trva par minut 10-15min

...motor s tym nema nic spolocne.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 04.01.2008, 11:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dano diesel myslel teplovodne webasto a ty pokial sa pametam mas teplovzdusne . ja ked zapnem webasto tak za 10 az 15min mam tepli motor . ale ked nastartujem a pocas jazdy vypnem webasto tak mi motor ochladne a zohreje sa na spravnu teplotu az po cca3km


Pia, 04.01.2008, 12:26
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Str, 12.12.2007, 13:46
Príspevky: 26
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pepe píše:
Neskor som vsak zistil, ze to teplo nie je tak uplne zadarmo ako som si myslel. Webasto pri prevadze taha z baterie .... pretoze po maximalne hodinovom kureni, bude auto sice zohriate, ale mozno ho uz nebude cim nastartovat.

písal som, že webasto používam už hodne DLHO a ešte ANI RAZ som nemal najmenší problém s baterkou a to ANI po hodinovom behu kurenia, tak že tieto obavy su len :-) NEVHODNE podpichovanie.
pre mňa nema chybu....ako som písal.

_________________
LL


Pia, 04.01.2008, 13:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
patrik píše:
dano diesel myslel teplovodne webasto a ty pokial sa pametam mas teplovzdusne .


... ja viem presne co mal diesel na mysli... :-D

... ale davat teplovodne kurenie do Defika je mrhanie prostriedkov

... jednoznacne je prioritou teplo pre posadku a tym padom "telpovzduch", komfort pre motor je druhorady...studene starty mu neuskodia

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 04.01.2008, 16:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
LL píše:
... a to ANI po hodinovom behu kurenia, tak že tieto obavy su len :-) NEVHODNE podpichovanie.


no ale keby si si manualne kurenie zapinal niekolko hodin po sebe ( napr pri niekolko hodinovom cakani niekde na Ukrajine ) tak by to uz baterke mohlo vadit hlavne v pripade ak nepouzijes hlavu a nenastartujes motor.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 04.01.2008, 16:58
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 400
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Naco webasto? Zima je fajn. Staci teple pradlo. Taka zima ako je v ruskych filmoch tu nebyva. Horsie je to v lete. Ked pece jak sproste.

_________________
unlimited


Pia, 04.01.2008, 17:03
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.12.2006, 12:12
Príspevky: 134
Bydlisko: B.Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nechel som nikoho podpichovat. Webasto je super vec, sam o nom stale uvazujem. Mal som len zlu skusenost od kamosa co mal Webasto v Alfe a neustale mu to vybijalo baterku a ked som zmeral prud ktory to bralo tak mu tam skutocne tieklo pri vypnutom motore a zapnutom webaste nieco cez 12A. Teraz som znovu popatral na webe a zistil som ze tam musel mat nieco zle zapojene, pretoze Webasto ma spotrebu cca 40W a tie novsie 26-36W (vezrzie 4.2Kw a 5.2 Kw) Takze prudovo to vychadza nieco do 3 A).
Sam mam moznost kupit WEBASTO ale len samotny "ohrievac", bez kablov , hadic, tlmica vyfuku a ovladania.
Nahradit kable a hadice by nemal byt velky problem ale bude zrejme potrebne zohnat original tlmic vyfuku a este palivovu pumpu a ovladac.
Viete mi v tomto niekto poradit, ci sa oplati kupit samotny ohrievac cca za 6000 Sk? Alebo mate niekto moznost dostat sa k lacnejsiemu webastu, pripadne nejakym nahradnym dielom?


Pia, 04.01.2008, 17:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pepe píše:
Teraz som znovu popatral na webe a zistil som ze tam musel mat nieco zle zapojene, pretoze Webasto ma spotrebu cca 40W a tie novsie 26-36W (vezrzie 4.2Kw a 5.2 Kw) Takze prudovo to vychadza nieco do 3 A).


len pre úplnosť...k odberu samotného teplovodného webasta musíš prirátať ešte odber ventilátora kúrenia auta. A to je dosť velký žrút.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 04.01.2008, 17:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pepe píše:
...ale bude zrejme potrebne zohnat original tlmic vyfuku...


...ten tam vobec nepotrebujes.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 04.01.2008, 17:39
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.12.2006, 12:12
Príspevky: 134
Bydlisko: B.Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
Pepe píše:
...ale bude zrejme potrebne zohnat original tlmic vyfuku...


...ten tam vobec nepotrebujes.



A nebude to prilis hlucne? Naco tam ten tlmic vlastne je ak nema tlmit hluk?


Pia, 04.01.2008, 17:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: