Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 20.04.2024, 11:54
Dnes je sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel a zajtra Ervín




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Samurai nedáva iskru len točí 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 20.01.2015, 17:04
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Zdravím
Mám problém s mojim Samuraiom, 1.3 52kw el. vstrekovanie.
Naštartoval som ho v pohode, prešiel som cca 15 m, ani som z dvora nevyšiel a mi skapal, potom som ho natočil a zase skapal. Keď som ho chcel zase natočiť tak len točil štartér a neodpaľovalo.
Najprv som myslel že je prechlastaný, vybral som sviečky, vypálil a aj tak nič. Palivo ide ale nehádze iskru. Skúšal som aj iné sviečky ale tiež nehádzali iskru.
Neviete čím to môže byť? išiel v pohode deň pred tým, aj teraz ale som prešiel pár metrov, zdochol a už neodpálil.


Uto, 20.01.2015, 17:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
kable rozdelovac ?

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Uto, 20.01.2015, 17:30
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 20.01.2015, 17:04
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
no to mi je jasne že by to mohlo byť len čo konkrétne na tých veciach treba pozrieť?
jasné že môžem komplet všetkú elektriku vymeniť cez indučku až po alternator a aj tak nepôjde. Na čo presne by som sa mal zamerať? čo zmerať? a tak


Uto, 20.01.2015, 18:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
tak skusaj odpoj kabel hlavny z rozdelovaca a jemne ho priloz k miestu z ktoreho si odpojil a nech ti to dakto prestartuje ci tam bude hadzat iskru medzi kablom a rozdelovacom.... ak ano tak hladaj chybu v rozdelovaci alebo v kabloch ku svieckam..... ak nie tak chod po kabloch opacnym smerom a zistuj po kade to ide tazko sa to takto cez net opravuje
na kabloch pozeraj vonkajsie poskodenie a koncovky a na rozdelovaci pozri palec a ten obal de su tie kontakty ci niesu dake zaoxidovane a tak dalej

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Uto, 20.01.2015, 18:22
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 20.01.2015, 17:04
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Skúsil som vybrať kábel ktorý ide z indučky do rozdeľovača ten hlavný a dal som ho na kostru a začal točiť s motorom, vôbec nedávalo iskru takže už asi indučka bude zlá. Aspoň si myslím, neviem no.


Uto, 20.01.2015, 22:42
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Predpokladám, že si vybral kábel z rozdeľovača, nie z indučky :-D

Ak máš náhradnú indučku, vymeň a vyskúšaj, to je asi najjednoduchšie.

Ak nemáš, než ju začneš zháňať, omeraj tie dva malé kontakty na indučke. Podľa popisu závady to môže byť prelomený káblik od spínačky po indučku alebo od nej po odtrhové ramienko (alebo čo tam je). Na jednom kontakte indučky musí byť po zapatí klúčika 12V (omeráš aj žiarovkou proti kostre: káblik z indučky - žiarovka - kostra), druhý musí byť striedavo spojený s kostrou a odpojený, pri otáčaní motorom - zistíš cez žiarovku (plus odniekiaľ, od baterky, to je jedno - žiarovka - toten káblik; žiarovka musí pri pretočení motora blikať. Tiež môže byť vadný ten vysokonapäťový kábel od indučky po rozdelovač, vyskúšaj vymeniť.

Ďalší postup podľa výsledkov zisťovania. Ak na prívode do indučky nemáš 12V, je chyba v spínačke alebo v kábli od nej. Ak na tom druhom kábliku nie je kostra nikdy (žiarovka sa nerozsvieti), je chyba v tom kábliku, alebo odtrhovom ramienku. Ak svieti furt, predratý káblik alebo prerazený kondenzátor. Vysokonapäťový z indučky do rozdeľovača skús vymeniť za iný, nemal by byť drahý. 12V indučka pasuje zo všetkého čo má 12V, embéčka žigulák, to je jedno.

Edit: vysokonapäťový kábel z indučky ti nebude dávať iskru, ak sa dotýka kostry, logicky - musí tam byť milimeter dva medzera. Zdravá indučka dá viditeľnú iskru aj na 10 mm.
Ak je závada v tomto kábli, preventívne vymeň aj ostatné sviečkové, keď umrel jeden, je docela šanca, že pôjdu aj ostatné. Nie sú drahé a ušetríš si starosti v budúcnosti.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Uto, 20.01.2015, 23:23
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 20.01.2015, 17:04
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Problém vyriešený.
Najprv sme skúsili vymeniť indučku a rozdeľovač lebo po premeraní nesedeli hodnoty a ani ten test so žiarovkou nebol úspešný. Vymenili sme, štartlo asi na 1 sekundu a vyplo. Potom sme pozerali po internete a našiel som že to može byť zlá riadiacia jednotka a bolo to tak. Keď sme ju vybrali tak 2 kondenzátory boli úplne vytečené po celej RJ. Najprv sem ich vymenili ale nepomohlo tak potom sme ju vymenili za jazdenku a musím poklopať že ide :smt004

Každopádne vďaka za rady a dúfam že aj ja som aspoň takto pomohol. :smt023


Pon, 02.02.2015, 22:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: