Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 10.06.2024, 6:38
Dnes je pondelok 10. júna 2024, meniny má Margaréta a zajtra Dobroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Samurai palubovka zo swiftu 
Autor Správa
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
Skúšal niekto dopasovať túto palubovku do samuraia?

Obrázok

Idem dávat do samuraia vitarácky motor včetne elektriky. Len vitarácku kapličku mám hranatú a v MPh a paluboku z volantom na opačnej strane.

Tu je zadok vitaráckej hranatej kapličky (takáto hranatá kaplička sa dávala aj do prvých oblých swiftov)
Obrázok

a tu zadok kapličky zo swifta (videl som ju aj na hranatých grand vitarách) tak hádam by to mohlo teoreticky pasovať.

Obrázok

Štekre majú rovnaký počet kontaktov, aj rozloženie pinov sa zdá byť podobné. Len teda swift má o 1 šteker navyše, kde sú použité len 4 kontakty ale podla tých cestičiek od štekra to vyzerá len na nejake žiarovky.

Na swifta sa dá zohnať tá palubovka aj z kapličkou za pakatel a neviem či je to tým že som na swiftoch spravil cez 100tis km ale mne sa tá palubovka pomerne lúbi.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Štv, 06.02.2014, 10:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Prepáč mi OT pretože ti s týmto neviem poradiť. Ale nedokážem pochopiť kam v Samurai umiestniš tú palubku? Veď tam nieje miesto pre nič navyše (ani pre posádku) keď je to v seriovom stave a nie to ešte pre niaku väčšiu palubku :shock:

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Štv, 06.02.2014, 13:37
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
Macej píše:
Prepáč mi OT pretože ti s týmto neviem poradiť. Ale nedokážem pochopiť kam v Samurai umiestniš tú palubku? Veď tam nieje miesto pre nič navyše (ani pre posádku) keď je to v seriovom stave a nie to ešte pre niaku väčšiu palubku :shock:


no popravde ešte som si neni istý čo sa rozmerov tíka. som dohodnutý z kamošom čo sedlá swifta, že si to pôjdem k nemu pomerať než sa doniečoho pustím no bude doma až za 2 týždne. Posledný swift išiel na diely odomňa pred 4 rokmi. Si pametám že kapličku som predával za 10eur a palubovku tiež. No čo už hádam zoženem v podobnej cene.


Ono swift neni žiadne veľké auto, skôr opticky klame (tá palubovka sa dost podobá na palubovku z prvej oblej GV, ale to je beznádej úplná to tam dostať). Počítam s tým že budem rezať z tej časti pod oknom po celej šírke a zrejme budem asi vyrezávať nové otvory na ofukovanie čelného skla, skôr vidím ako smerodajnú šírku, ak bude širšia než samuraiova o nejaké výrazné cm, že nezavrem dvere tak som skončil. Takéto zúženie by už opticky skryť nešlo.

BTW ja mám +-170cm a moja drahá 165cm. Mi tam proste vojdeme :smt121 :smt121

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Štv, 06.02.2014, 13:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
To vyzerá na zložitú operáciu. Nebolo by jednoduchšie prerobiť stávajúcu Samcovu palubku a do nej umiestniť tie nové budíky? Plus samozrejme niaka skrinka na elektriku po kastlíkom (možno)

No pre mňa by bolo ideálne sedieť vzadu keďže nemám ďaleko od 2 metrov :D ty s polovičkou to máte bez problémov :smt023

Tak držím palce nech sa celá operácia úspešne podarí.

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Štv, 06.02.2014, 14:07
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
Macej píše:
To vyzerá na zložitú operáciu. Nebolo by jednoduchšie prerobiť stávajúcu Samcovu palubku a do nej umiestniť tie nové budíky? Plus samozrejme niaka skrinka na elektriku po kastlíkom (možno)

No pre mňa by bolo ideálne sedieť vzadu keďže nemám ďaleko od 2 metrov :D ty s polovičkou to máte bez problémov :smt023

Tak držím palce nech sa celá operácia úspešne podarí.


Díky moc, uvidím podla tých rozmerov palubovky. Podla toho čo píšeš aké máš proporcie tak sa asi v samuraiovi moc dobre necítiš. Strýko si občas požičiava samíka na robotu. Má takmer 2 metre a 120kg, ked ho v tom vidím mám dojem že si toho samuraia oblieka. V zadu by som to nazval len núdzové sedanky, tam mám málo miesta aj ja pri svojej výške.

No tá samuraiácka kaplička stojí za uplne ale uplne houno. Neni ničím chránená a velmi rýchlo sa zapráši a nič tam neni vidieť. Ked som dovliekol vitaru tak som sa na tú kapličku hnet chytil. Troška som pátral a našiel že medzi swiftovími a vitarackymi kapličkami moc velký rozdiel nebude a ked už sa mám trápit z predrátovávaním a dopasovávaním, tak už do kapličky a palubovky ktorá aj nejak vyzerá

Rozmýšlal som aj, že do samuraiackej palubovky dopasujem hranatú kapličku z vitary aj z tým kukátkom okolo, ale to sa mi moc nelúbi a neviem či by to dobre vyzeralo také dobastlené.

Ak ten swift nevojde tak to bud dopojím do tej samuraiackej kapličky a kašlem na to, alebo mám ešte taký tajný nápad, palubovka zo suzuki alto + hranata kaplička z vitary.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Štv, 06.02.2014, 14:30
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
Tak som bol konečne u kamoša čo má swifta. No palubovka je o 6cm širšia. Zúžit sa to nedá. teda tak aby to nebolo vidiet. Takže by som nezavrel dvere. Tak si budem musiet nechat zájst chuť. Ale kaplička by elektricky pravdepodobne pasovala.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Pon, 17.02.2014, 8:33
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: