Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 17:36
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
 Kúpa Samuraja 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pon, 19.12.2016, 12:31
Príspevky: 1
Odpoveď s citáciou
Zdravím, kúpil som chatu na samote, budem potrebovat off-road
Chcel by som asi samuraja.
Viete mi odporucit kde kupit a na co si dat pozor?
Nieco taketo sa mi paci

http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 91128.html


Ned, 26.02.2017, 12:12
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.07.2008, 14:10
Príspevky: 223
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Vo všeobecnosti hľadať Japonské modely s VINkom začínajúcim na JSA... spoľahlivejšie sú motory s elektronickým vstrekovaním s kódom motora G13BA od ročníku cca 1991, karburátory sa večne serkali, a s elektronicky riadeným karburátorom + KAT, v niektorých modeloch, si poradí málokto. Mechanicky motory držali dobre, pokiaľ nebol zanedbávaný servis. Treba si dať bacha hlavne na hrdzu, teda, bez hrdze v pôvodnom stave nekúpíš, rámy nezvykli hrdzavieť. Treba skontrolovať stav náprav, predné nápravy budú mať asi všetky vyhrdzavené gule, ale nesmie z nich tiecť olej, ak tečie sú nanič ložiská zvislých čapov+gufero, pri náročnom zaobchádzaní zvykli odchádzať ložiská v nábojoch či už predné alebo zadné, čo sa prejavuje tečením oleja z nápravy. Kukni kardanové kríže a hlavne tisíchrany na kardanoch, aby nemali vôľu. Radenie rýchlosti by malo ísť pekne hladko a presne, radenie na prídavnej prevodovke detto. Ak sa o to aspoň trochu starali tak je to spoľahlivá technika, ale pri off roade nikdy nevieš.

Vyhol by som sa už upraveným autám, častokrát je to odfláknuté, bez úprav s lepšími gumami si vystačíš bohate :)

_________________
Samurai > Jimny > Vitara


Ned, 05.03.2017, 17:41
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 2 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: