Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 20.04.2024, 11:52
Dnes je sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel a zajtra Ervín




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 problém - jimny 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, ulomený držiak rozvodovky zrejme mať nebudem, pretože mám pod bruchom krycí plech a ten nie je porušený, teda nedostala rozvodovka ranu. Ale pre istotu pozriem aj to. Vypustiť olej nie je problém, len je problém ho tam znovu naliať, pretože na to je taká akoby striakačka veľká a tú nemám a inak sa k hornej skrtuke nedostanem. Satelity to asi nebudú, pretože keď roztočím len jedno koleso ( napr. že jedno je na sochm a druhé na mokrom podklade ) tak to nevydáva žiadne rachotenie, je to normálne. Ale akonáhle zaberie aj druhé, vtedy to buchne. Paľko nie, jimník nemá samosvor. Či by pasoval difák zo samuraja? No záleží z akého ročníka. Tie posledné samce mali už nápravy identické s jimnym, no ak by boli vylomené zuby na hruške a tanieri, možno by tie samotné sedeli aj so staršieho. Neviem, muselo by sa porovnať. Dnes sa to pokúsim popozerať lepšie, prípadne rozobrať. Ak by ste ale niekto vedeli o nejakom dife originál z jimníka, info ma poteší. Vďaka !

Inak paradoxné je, že to vôbec nijak nehučí, alebo nevibruje. Proste by som o tom vôbec nevedel, keby som sa raz tak debilne rýchlo nemusel pohnúť na križovatke...


Str, 21.03.2007, 11:42
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aha, pozdi ten držiak, alebo ine uchyty prid. prevodky - urvať sa mohli vlestnou vahou pri skoku! A ešte pozri uchytenie zad. napravy, či nemaš povolene strmene alebo prasknute pera. Diferaky mam zo samika - cele napravy - a lišili sa podla prevodov.Tieto su do rychla tušim, kamarat ich zamienal so svojimi pomalimi.

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Str, 21.03.2007, 15:06
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
Jedna vec je nezvládnuť, druhá vec je, že potrebuješ aspoň garáž


Montáž OME podvozku - lúka

(fotka mi nejde vložiť skúsim neskôr)

V pohode robím aj väčšie opravy v snehu, v daždi a pod. Je to výzva a je to OFF ROAD, na expedici, alebo trophy garáža mať nebudeš. Nie je zlé si to natrénovať. :-D :-D :-D

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Str, 21.03.2007, 18:35
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pneukaktus píše:
Aha, pozdi ten držiak, alebo ine uchyty prid. prevodky - urvať sa mohli vlestnou vahou pri skoku! A ešte pozri uchytenie zad. napravy, či nemaš povolene strmene alebo prasknute pera. Diferaky mam zo samika - cele napravy - a lišili sa podla prevodov.Tieto su do rychla tušim, kamarat ich zamienal so svojimi pomalimi.


Držiaky som všetky pozrel, všetko je ok. Nápravy držia, všetko je pevné. Ja nemám perá, lebo mám jimny a to má vinuté struny. Ale díkes za radu.


Str, 21.03.2007, 22:01
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomrs píše:
Citácia:
Jedna vec je nezvládnuť, druhá vec je, že potrebuješ aspoň garáž


Montáž OME podvozku - lúka

(fotka mi nejde vložiť skúsim neskôr)

V pohode robím aj väčšie opravy v snehu, v daždi a pod. Je to výzva a je to OFF ROAD, na expedici, alebo trophy garáža mať nebudeš. Nie je zlé si to natrénovať. :-D :-D :-D


Nuž keď myslíš...


Str, 21.03.2007, 22:05
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jaj, na to som pozabudol (jimi je jak gitara :smt035 :lol: ). Ty a nemaš zaradenu štyrkolu? :smt017 Nechcem z teba robiť dlba ale či nezostala nejako zaradena, ale asi mas vypinacie predne poloosi, že? Tak potom kukni ten olej, (striekacku na olej si jednoducho sprav z tuby na silikon, len piestik otoč opačne a našrobuj do neho dlhy šrob na tahanie/tlačenie piestu) a ked nic nenajdes, budeš musieť najsť nejakeho "ortopeda" :(

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Str, 21.03.2007, 23:47
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ešte ma napadlo , kukni či neni povoleny kardan medzi prevodovkami - ak ho ten jimi vlestne ma.

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Str, 21.03.2007, 23:48
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Problém je zrejme vyriešený. Je to v prídavnej prevodovke, ktorá sa dnes vymenila a prestalo to cvakať a chrapčať. Technik mi povedal, že som buď obrúsil zuby, alebo je poškodená reťaz v nej a preto to robí. Viec budem vedieť, až moju pôvodnú rozoberiem a pozriem sa. Ďakujem všetkým za rady !!!


Pia, 23.03.2007, 0:16
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No vidíš, a aspoň maš novu prevodovku! :)

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Pia, 23.03.2007, 2:14
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Myslím, že je staršia ako tá, čo tam bola, ale ak bude fungovať, nebude ma to zaujímať. A je to prádavná prevodovka, nie hlavná.


Pia, 23.03.2007, 10:19
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Myslím, že je staršia ako tá, čo tam bola, ale ak bude fungovať, nebude ma to zaujímať. A je to prádavná prevodovka, nie hlavná.


som nevedel že Jimnítko je také staré auto, keď píšež že pradávna :-D :-D

Ale inak, Milanko gratulujem k opätovnému spojazdneniu a nech vydrží (alebo inak povedané, už s tým neskáč :-) )

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 23.03.2007, 10:28
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No vidíš,aspon si sa naučil vela nových vecí,a mi sme sa pobavily. :smt035

Daj vedieť čo je s tou pradávnou pr.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 25.03.2007, 3:53
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Pozdravujem všetkých "starých" známych ! Opätovne som sa po rokoch bruchoplazenia vrátil spať k jimníku, i keď je len v sériovom stave. Takže offroadu zdar, priatelia 8-)


Pon, 24.02.2014, 18:05
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
MilanBB píše:
Pozdravujem všetkých "starých" známych ! Opätovne som sa po rokoch bruchoplazenia vrátil spať k jimníku, i keď je len v sériovom stave. Takže offroadu zdar, priatelia 8-)



Ale no že vitaj :-D :-D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 25.02.2014, 13:38
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
:smt023 ďakujem !


Uto, 25.02.2014, 20:14
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: