Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 20.04.2024, 6:37
Dnes je sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel a zajtra Ervín




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Pri pohynani nieco klepne 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.08.2014, 1:29
Príspevky: 10
Odpoveď s citáciou
Zdravim Vas, mam takyto problem, pri pohynani nieco jemne klepne, tusim to je aj citit pri preradzovani niekedy, ked chytim kardan tak sa pootoci o cca 1cm , mozno trochu viac, mam pocit ze to ide odzadu, robi to na zadnom nahone aj na 4x4. Mam pocit ze to robi viac ked sa pohynam dozadu, ale to zrejme tym, ze ked auto islo predtym dopredu ma akoby vacsiu volu pri tom kardane. Nemate nahodou niekto skusenosti? Myslim ze problem je v rozvodovke alebo v zadnom diffe...nie je to nic hrozostrasne , je to podobne ako ked ma auto vybite silenbloky, zavesenie motora a vtedy vam to tak cukne pri pridavani plynu..len tu to ide odzadu...aby som Vas zase nezmiatol, snazim sa len co najlepsie opisat problem :) co vy na to? Dakujem , za kazdu zmysluplnu odpoved :)


Ned, 21.09.2014, 0:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Najjednoduchšie a najlacnejšie je skúsiť kardanové kríže. Ty si ich vlastne už skúšal ale pozeral si pri pretáčaní kardanom či sa jeho časti vzájomne nepohybujú? Počas jazdy necítiš niake zvláštne nové vibrácie ktoré sa pred vyskitnutím neprejavovali? Ak je to Jimny tak zisťovať vibrácie bude trochu zložitejšie ale predsa.... :-D

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Ned, 21.09.2014, 2:15
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.08.2014, 1:29
Príspevky: 10
Odpoveď s citáciou
Skusal somkolko sa otoci kardan v rozvodovke/zadnom diffe- to bol ten 1 cm +, ale mal som pocit ze je vola aj v krizoch , no nezdalo sa mi to nejako hrozostrasne. Pozriem sa na to este. Nejake zvlastne vibracie neregistrujem,

Ta vola v diffe/rozvodovke je normalna?

Pocul som ze v rozvodovke je retaz, nemoze byt uz opotrebena? Auto ma uz 180 tisic km

Dakujem


Ned, 21.09.2014, 11:54
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.12.2011, 23:09
Príspevky: 261
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Nie je to len vôla v kardanových krížoch? si si istý že ta vôla je v dife/rozvodovke ? Tá retaz nemala by byť volná/vyťahaná. Ešte sa to zatial nikomu nestalo(teda aspom koho poznám) :smt023

_________________
2x Samurai pozitív


Ned, 21.09.2014, 20:21
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.08.2014, 1:29
Príspevky: 10
Odpoveď s citáciou
Ok , kuknem na to, diky moc zatial :)


Ned, 21.09.2014, 20:39
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.12.2011, 23:09
Príspevky: 261
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Pýtal som sa na to v suzuki mechanika a povedal že to bude asi robiť diff. keď to klepe pri rozjazde. Nerobí to aj pri preraďovaní ? :smt139

_________________
2x Samurai pozitív


Str, 24.09.2014, 20:52
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.08.2014, 1:29
Príspevky: 10
Odpoveď s citáciou
Trochu to citit aj ked stlacim spojku pocas jazdy, inac dnes som dal dole kardan, je trochu vybity kriz ale aj ta opacna strana kardanu, ta co sa montuje k rozvodovke, este som sa na to poriadne nestihol pozriet, akurat som to dal dole a musel som skoncit, da sa stym nieco robit alebo treba cely kardan novy? Myslim, ze to bude cely problem, samozrejme to moze byt aj diff ale v tychto dvoch castiach je urcite problem


Štv, 25.09.2014, 0:00
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.08.2014, 1:29
Príspevky: 10
Odpoveď s citáciou
Takze, kriz som vymenil, druhy koniec kardanu som rozobral , je tam taky klb , podobny homokinetickemu, mal som pocit, ze tam bol vakel, jednu suciastku som otocil z druhej strany gulicky som poprehadzoval a mam pocit ze vakel je mensi resp minimalny, kardan som nahodil, robi to stale, cize to bude v diffe, ...kardan mozem vylucit, aj keby tam tie vakle ostali, tak pochybujem ze by to bolo tak vyrazne...kamos mi povedal ze je to normalne, ze je to vola v diffe, ze uz ma nieco odjazdene..asi tomu necham volny priebeh a ked budem mat chut resp najdem nejaky diff, tak to dam niekomu spravit, ............este som objavil zrejme vybite lozisko na prednom kole, ked je auto na zdvihaku a.chytim kolo hore a dole tak v tom smere ked kyvam je vakel, neviete nahodou odhadnut co to moze byt,lebo nemam ani sajnu ako vyzera ta gula zvnutra...dakujem pekne :)


Pia, 26.09.2014, 0:50
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.08.2014, 1:29
Príspevky: 10
Odpoveď s citáciou
Zdravim, uz to tu vyzera na moj monolog:) co sa tyka problemu, tak tusim, ze na 100 percent je chyba v rozvodovke, tie zvuky a klepot idu odtial..mate nejake rady, da sa repas, zozeniem si diely, alebo radsej nieco z vrakaca? Dikeees


Ned, 05.10.2014, 1:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Vyber rozvodovku s diferenciálom von z nápravy a pozri vôle. Je to dosť prácne. Treba povytiahnuť poloosi, odpojiť kardan, vytiahnuť rozvodovku von. Možno stačí pritiahnuť kuželíkové ložiská, posunúť tanier bližšie ku hruške, možno sú vôle v uložení satelitov.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Ned, 05.10.2014, 11:01
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.08.2014, 1:29
Príspevky: 10
Odpoveď s citáciou
JJ, co sa tyka diffu tak s stym som pocital, no mam pocit ze to bude v rozvodovke, vselijako sme to porovnavali, menili kardany s kamosovim Jimnym a vychadza to na rozvodovku, teraz sme sa stym poriadne pohrali a robi to aj na prednom nahone (odpojeny zadny kardan), ked auto stoji a je zaradena jednotka napr a pohyname s autom dozadu dopredu , je pocut z rozvodovky tak klepavy zvuk, ovela vacsi nez je prirodzene, cize si myslim, ze problem je tam..ma uz niekto s repasom rozvodovky skusenosti? z vrakaca by som aj vzal resp od niekoho co predava anglicaky na suciastky, ale bojim sa stavu a ak by som si to zabezpecil sam ten repas, tak budem vediet co v akom je stave atd, ale je tu ALE, vraj su tam specificke dielce aj loziska a vrajs a to neoplati, jednak sa to dlho zhana a vraj sa to neoplati ani financne..


Ned, 05.10.2014, 19:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
zamky píše:
... ALE, vraj su tam specificke dielce aj loziska a vrajs a to neoplati, jednak sa to dlho zhana a vraj sa to neoplati ani financne..


zisti dajake rozmery ,alebo nejake čisla tych ložisk ,pozriem sa Ti na to :smt151 dnes sa da zohnat všetko možne ;-)

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Ned, 05.10.2014, 22:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
No, ja som myslel pod rozvodovkou tú hrču, čo je v náprave. Jej súčasťou je kúžeľové súkolie stáleho prevodu, aj diferenciál. Ty myslíš pod pojmom rozvodovka prídavnú prevodovku. Pri nej si pozri uloženie, silentbloky. Ak sú opotrebené, pri rozbiehaní to tiež hrkne.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pon, 06.10.2014, 8:35
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 31.08.2014, 1:29
Príspevky: 10
Odpoveď s citáciou
Ano, myslim pridavnu prevodovku, ulozenie som uz prezeral, vyzera byt ok, ten zvuk ide zvnutra. Vraj to ma vnutri retaz, ked je to pravda a predstavim si to, tak mi celkom dava logiku ze ked je problem v retazi mohlo by sa to takto spravat, ze po pridani plynu ide kusok navolno kym sa retaz napne a vtedy pocut ten zvuk..ale to su len moje dohady, uz som sa parjrat v zivote presvedcil , ze problem moze byt aj uplne inde, ako kde ho clovek caka :)


Pon, 06.10.2014, 8:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Áno, primárny prevod v prídavnej prevodovke je reťazou.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pon, 06.10.2014, 22:31
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron