Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 22:50
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
 problem s prevodovkou 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 22.08.2017, 18:15
Príspevky: 1
Odpoveď s citáciou
zdravim vsetkych...
potreboval by som poradit...mam jimika 1.3 vvt soft top 2006 ...odislo mi spojkove lozisko a hned na to synchron na 5,,,,cize ju tam uz nedam...ako odporucenie som dosta vymenit celu prevodovku....akurat ze neviem jej kod....je to naozaj R72? a kde to zohnat?...
ako druhu variantu som dostal ze mam dat pridavnu prevodovku na manual 4x4 miesto elektriky a kupit prevodovku na M13A...
....M13A mam aj teraz akurat ze vvt...tak netusim ci to je rozdiel ci nie.........

vie niekto poradit?
dakujem


Uto, 22.08.2017, 18:27
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.07.2008, 14:10
Príspevky: 223
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Všetky VVT majú prevodovku R72, kód je vidno keď sa pozrieš na kryt spojky z vrchu od motora, je tam čiarový kód a označenie. Staršie jimny (M13A bez VVT a všetky G13BB) majú R7ME,, spoľahlivejšia, dajú sa aj prehodiť ale chce to úpravy a má aj iné sprevodovanie.
Elektricky riadená rozvodovka sa dá tiež prehodiť za manuálnu, tak isto platí, že je iné sprevodovanie takže rýchlomer ti nebude ukazovať skutočnú rýchlosť, plus to chce tiež úpravy ale elektrické.

Ak by si zohnal inú R72 prevodovku aj tak by bolo najlepšie ju dať na repas a vymeniť všetky ložiská, v týchto prevodovkách odchádzali celkom často, aj kvôli chybným kardanom z prevodovky, ktoré tiekli a tým pádom prevodovka šla častokrát takmer nasucho.

_________________
Samurai > Jimny > Vitara


Ned, 27.08.2017, 17:15
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 2 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: