Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 23.04.2024, 17:16
Dnes je utorok 23. apríla 2024, meniny má Vojtech a zajtra Juraj




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
 LPG Jimny PORADTE . 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.11.2007, 22:55
Príspevky: 32
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Zdravim pani .Ma niekto skusenosti s lpg ? Musi byt nadrz umiestnena v kufri ako je ofic schvalena ked vejde pod kufer ak sa upravy vyfuk?Ako je to zapisane v technicaku a co vsetko kontroluje stk a prehliadky lpg ? DIK . STR.


Pia, 23.11.2007, 22:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, tak napr. ja mám dáke skúsenosti s LPG, ale všetko vždy neoficiálne, takže asi moc neporadím v otázkach ohľadom LPG-oficiál. :wink:

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Pia, 23.11.2007, 23:09
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Da sa aj oficialne, ale caka ta trosku dlha cesta, kedze auto nie je hromadne schvaleny typ. (teda myslim ze nie, nechce sa mi googlit).

Nakolko nova legislativa dost skomplikovala zivot mnohym dielnam zaoberajucim sa LPG, bude mozno trochu problem najst niekoho, kto to namontuje (nechce sa im do toho).

V kazdom pripade odporucam niekoho do toho dotlacit a nerobit to niekde domacim majstrom na kolene.

Nadrz nemusi byt umiestnena v kufri ak ju dokazes naimplementovat niekde pod kabinu ...

Alternativa je tiez do kufra si naimplementovat malu dojazdovu nadrz na benzin (povedzme homologizovany 10l kanister) a do miesta pod kufrom, kde vznikla diera po povodnej nadzi naimlementovat nadrz na lpg ...

Je s tym viac prplacky, ale nemusi ta potom boliet hlava z hladania miesta pod kufrom pre dalsiu nadrz, a hlavne ak ti aj niekedy policajt kukne do kufra, tak isto ho bude menej zaujimat kanister ako velka lpg nadrz :-D

Na STk s tym neprejdes, tu je riesenie bud vymontovat splynovac (ktory je kvalifikovany ako konstrukcny zasah do vozidla) a po stk ho nahodit naspet (varianta ze nadrz bude v kufri, ak spravis to s tym kanistrom, tak to je bez debaty na vyhadzov).

Alebo prejdes s farebnymi papierikmi a mas po starostiach s nejakou demontazou splynovaca ...

Ak na to pojdes oficialnou cestou, tak ta caka montaz od oficialneho montaznika (vid vyssie o tej blbej legislative), nejake testy v skusobniach, nieco je samizda aj v ziline, a cosi v pardubiciach, behacky po odbore dopravy na mestskom urade, a potom si pojdes s papierom od nich (ak prejdes), dat len zapisat lpg do OEV ...

Na prehliadky sa chodi kazdy rok alebo kazdych 10(15 ?). 000 km (neviem z hlavy). Ak to aj budes mat neoficialne, tak sa doporucuje chodit to dat kontrolovat k niekomu, kto do toho vidi, az nesedis na casovanej bombe :-D

No a potom je tu taka vec, ze mas zakazany vstup do podzemnych parkovisk ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pia, 23.11.2007, 23:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
oficialne sa da vsetko, aj nadrz pod auto. Montovali mi to pred par dnami. Je to schvalene v celej EU, ale ma to jednu dost zavaznu chybu - montazne LPG to nechcu robit! Je len par takych co su na ochotni pristupit...

Este Ti mozem odposrucat montaz sekvencneho vstrekovania, je sice skoro 2x take drahe ako obycajny system, ale ostava zachovany vykon motora i spotreba.
Mam oba systemy a mozem porovnavat :wink:

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pia, 23.11.2007, 23:59
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mne sa zdá, že na Suzuki Jimny je schválená hromadná prestavba na LPG. Kdesi to je, komplet zoznam áut na prestavbu, treba to nájsť na nete. :wink:

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Sob, 24.11.2007, 15:28
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Fakt

Suzuki
prestavba automobilov na alternatívny pohon LPG:

Suzuki Jimny 1,3
http://www.igas.sk/index.php?option=con ... iew&id=101

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 24.11.2007, 15:43
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.11.2007, 22:55
Príspevky: 32
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jimny je hromadne schvaleny .Uz mam aj ponuku od Piestan cca26t ale madrz do kufra pod kufer eee ze zasah do vyfuk systemu .Preto zistujem ako je to zapisane v tch. Je to ten jednoduchy system lovato da sa vypat a vykon je spet teda ak ma nelaguju !!!


Ned, 25.11.2007, 0:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Laguju.
Pokial mas klasicky system, tak sa pred skrtiacu klapku vlozi priruba, ktora je mensieho piremeru ako skrtiaca klapka. Davkovanie plynu totiz funguje pomocou podtlaku. Teda ak aj prepnes na benzin, na povodny vykon sa uz nedostanes.. Niekde som na to videl peknu krivku z merani na valcoch. Bohuzial to neviem nikde najst. Myslim, ze to bolo niekde na http://www.hlpropan.cz

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Ned, 25.11.2007, 9:03
Profil ICQ WWW
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to sa nedostanes.... , ale neverim ze laik ten rozdiel vykonu spozna...
ja som ho ani na jednom aute nespoznal (a mal som 3 auta na LPG)

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Ned, 25.11.2007, 9:22
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
je to fakt minimalna strata vykonu(mozno nejake 2-3 koniky), ale u Jimnyho 1,3 to citit moze byt.
Ako priklad mozem uviest vrchol v rebricku ignorancie aerodynamiky -Ladu 1,7(ma hmotnost 980kg), jedinou meratelnou velicinou - zrychlenim z 0 na 100km/h. Na LPG zrychlim na 100vku za skoro 14sekund, po prepnuti do benzinu to cini 12,5s a po vymontovani plynovej priruby, na benzin za 10,5s!
Pri beznom jazdeni to velmi citelne nie je, iba pri prudkom zospliapnuti plynoveho pedala a pri jazde na jednotke do strmeho kopca, prave tam by u off-a mohol nastat problem(i ked osobne si to nemyslim).
Kazdopadne ja som do Nivy dal sekvencne vstrekovanie plynu, je to najmodernejsi system, spotreba sa takmer nemeni a moj nazor je, ze ked uz raz mam 4 bodovy vstrek, nevratim sa ku "karburatoru" ani na plyne i ked ma to vyslo 41tisic...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Ned, 25.11.2007, 13:30
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: