Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 13:46
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Jimny - nejde 4x4 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 30.12.2007, 4:36
Príspevky: 7
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Zdravim pani!
Mam problem s Jimnym.Ked zaradim 4x4,tak predna naprava ani potom nezacne tahat.Mam ho doma v podstate na skusku a ked sme boli v terene ho vyskusat tak moc nepredviedol a ked sme sa isli pozriet ze preco tak sme zistili ze predna naprava nezabera.Neviete prosim v com to moze byt?Tu na fore som cital ze 4x4 aj ked ho sice zaradite a kontrolka svieti,tak ani potom tam nemusi byt,ze treba aby boli vyrovnane predne kolesa(ak som to dobre pochopil).Teraz ale neviem ci musia byt uplne rovno,alebo mozu aj v miernom uhle.Ja som v tomto laik,tak ak mozte a viete prosim vas o radu.Chceli by sme ho kupit,ale toto nas odradza.Inak ma nabehane 120000 (viem,nie je to hlavny ukazovatel stavu) a je to rocnik 99. Cital som nieco o volnobezkach,co myslite mohli by to byt tie?

_________________
Suzuki Vitara - moj prvy off


Ned, 30.12.2007, 5:45
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:roll: :roll: :roll: :roll: má Jimny vôbec volnobežky?

Zaraď 4x2, lahni vedla auta, pomocník kúsok potiahne a Ty pozeraj či sa točí predný kardan. Opakuj pri zaradenom 4x4.

Daj vedieť výsledok.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 30.12.2007, 8:56
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Ned, 30.12.2007, 4:36
Príspevky: 7
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hned to dnes vyskusam,ale co tym zistim,teda co to znamena ak sa ten kardan toci a ak sa netoci?Ci to ma volnobezky na 100%neviem,ale co som cital po nete o jimny tak cosi o nejakych volnobezkach pri nom bolo.No ale na isto neviem to sa mi len v pamäti vynara.Inak diky moc za radu,ak mam byt uprimny necakal som ze tak rychlo bude niekto reagovat

_________________
Suzuki Vitara - moj prvy off


Ned, 30.12.2007, 9:22
Profil ICQ
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pre lepsie pochopenie a diagnostikovanie si treba nastudavat toto:



http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?t=150

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 30.12.2007, 9:46
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.11.2007, 22:55
Príspevky: 32
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Caf Mam jimika a 4x4 sa zaradi pakov v p prevodovke a cievka ovlada podtlak na zapnutie volnobeziek . Ked nastartujes tak po chvili sa ma ozvat zvuk pripominajuci cerpadlo ostrekovaca to cievka spusti podtlak do zasobnika ktori je schovany v podblatniku /nie je vidiet/ .Skontroluj trubky veduce do nabojov pred napravy /vedla brzdovych/ ci nie su poskodene ak unika podtlak volnobezky nezapne.


Pon, 31.12.2007, 0:05
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 23.10.2006, 15:36
Príspevky: 195
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cawes... neviem ci si to uz vyriesil ale aj tak pridam svoje:) mali sme tiez jimika a mali sme podpbny problem ze nechelo pripojit predok a problem bol v tom ze bola vypadnuta jedny hadicka ktora to pripajala. tie hadicky by mali byt cervene a su na pravej strane auta pri podbehu (aspon sa mi tak zda) :wink:

_________________
LR Defender, 2.4 TD, 32x9.25 R16 a usmiaty cloviecik za volantom...


Str, 02.01.2008, 9:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 4x4
Martin 4 píše:
:roll: :roll: :roll: :roll: má Jimny vôbec volnobežky?

Zaraď 4x2, lahni vedla auta, pomocník kúsok potiahne a Ty pozeraj či sa točí predný kardan. Opakuj pri zaradenom 4x4.

Daj vedieť výsledok.


Jimnyk má volnobežky, aj keď to zvonka nevidieť. Ja mám tiež taký problém na jimnyku po akcii Váh. Nejde predok, redukcia ide. Buď sa tam dostala voda a zamrzla, alebo to bude hadičkou podtlaku.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Str, 02.01.2008, 10:42
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 19.10.2006, 7:52
Príspevky: 76
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
predpokladám že Jimny to má riešené obdobne ako Grand Vitara. Ak svieti kontrolka a nebliká ani nezhasne ale predok nezopne, bude to s veľkou pravdepodobnosťou upchatá hadička podtlaku od kompresora do diferáku. Mohla sa tam dostať voda a zamrznúť alebo aj iné nečistoty ak je poškodená. Vtedy narazí vzduch na pevnú prekážku a signalizuje to zopnutie, hoci sa tlak do diferáku vôbec nedostal. Ak by bol problém v diferenciály a tlak by unikal, kompresor by sa opakovane snažil voľnobežky znova pripojiť, čím by kontrolka buď neustále blikala, alebo vôbec nesvietila.

_________________
Suzuki Grand Vitara 2.0 TDI


Pia, 04.01.2008, 14:10
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Ned, 30.12.2007, 4:36
Príspevky: 7
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak zdravim vas pani!Problem s Jimnym je vyriesieny.Kedze sme ho mali na skusku tak sme ho vratili a hotovo :-).Co s tym bolo bohuzial neviem a asi sa to ani nedozviem.Ta kontrolka neblikala ,iba svietila,tak to asi bolo zapchate.Bohuzial vase rady som si precital az po vrateni Jimnyho.Ale v podstate to ani nevadi,lebo Jimny sa nam tak nejak sprotivil.Za tu cenu kolko chcu za ojazdeneho Jimnyho sa da zohnat aj Vitara,ci do konca aj grand vitara,a to uz aspon opticky su kusy auta.Tak ak pojdeme vobec do offu,tak zrejme do tej vitary.Dakujem vam za komentare,ste tu podarena partia.Kedze ja sa velmi offom nerozumiem a s technickymi vecami vam ja bohuzial nepomozem,hned ako kupime off(ak kupime) tak podam prihlasku k anjelom,mozno aspon tak niekomu pomozem :-)

_________________
Suzuki Vitara - moj prvy off


Ned, 06.01.2008, 12:39
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Ned, 14.02.2010, 16:51
Príspevky: 19
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jimny s Vitarou neporovnávaj - len Jimny je pravý offroad za málo peňazí.
Podtlak na predný náhon je slabina, musia sa namontovať AVM alebo niečo podobné.


Pia, 16.04.2010, 22:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak s tým podtlakom to rozumiem ale ak namontuje AVM tak keď mu nepojde tlak do difu ako potom bude pohaňaný predok keď mu nezopne dif :smt017
Pitam sa preto bo žena otravuje s JIMMIKOM , JEEPKA sa jej zda ako avtobus :-D nie anie ju dostat za volant :-D :-D :-D

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Sob, 17.04.2010, 7:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tibik to preto, ze zle obhajujes, musis jej povedat aky maly kufor ma Jimny len na take mensie nakupy a ak si kupi nove saty tak sa jej v tom malom kufri pokrcia :-D


Sob, 17.04.2010, 18:01
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Jimny máme už 4 roky a je to veľmi dobré auto. Ale pre rodinu ako druhé, alebo pre pár stačí jimnyk aj sám. Priemerná spotreba na prevažne krátke trate je v zime 8L a lete 7L. Zatiaľ bez poruchy, raz za rok vymením olej a filtre.
Problém s volnobežkami čo som mal, bol nakoniec úplne banálny. Bola prasknutá podtlaková hadička.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Sob, 17.04.2010, 19:35
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.08.2010, 11:40
Príspevky: 97
Bydlisko: Trenčín,Nemšová
Odpoveď s citáciou
Zdravim Vas. tak vcera sa mi stal rovnaky problem. boli sme v miernom terene a vsetko slo ok 4x4 aj redukovana. Ale asi som nabehol na nejaky skok a potom ako som dosiel domov, prestalo mi isr 4x4 a redukovana. Vobec som nechytil podvozok ani nic. Kontrolku mu zasvieti, no obcas len blika, ale nezapne predok. preto Vas prosim mohli by ste ma navigovat? Kde najdem tu hadicku podtlaku? potom ju len dam dole a vyfukam...???? PROSIM O POMOC. JIMNY MAN dakujem


Pia, 06.08.2010, 7:27
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.08.2010, 11:40
Príspevky: 97
Bydlisko: Trenčín,Nemšová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nikto mi neviem pomoct????? hmm? prosim

_________________
Súcasnost:Mitsubishi L200, 2,5Tdi, opancierovane brucho, 2x navijak, pneu BF Googrich Mud Terrain KM2, uzavierka zadku, spravene perá, OME tlmice
História:Suzuki Samurai 1,3, favo karbo, navijak, T3, pevnostny naraznik, OME podvozok, zosirene...


Pia, 06.08.2010, 9:06
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron