Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 0:09
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Ako zdvihnut jimny 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 10.02.2014, 18:55
Príspevky: 17
Odpoveď s citáciou
Cawte

Chcel by som sa opytat ci je nevyhnuten pri zdvihnuti o nejakych 3 az 5cm robit aj ine upravy. Kupil som jimny a chcel by som to zdvyhnut rozmyslam ze by som dal podlozky pod struny. ale nejake velke upravy robit nechcem. mozno max este struny vymenit. mate s tym niekto skusenosti???...popripade ak by bol niekto ochotny mi poradit nakolko s jimnym nemam skusenosti je to moje prve auto =) teda take offroad =D pred tym som jazdil len na peugeot 307 =D


Uto, 27.05.2014, 21:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ak podlozis pruziny 5cm, tak budes mat kratke seriove tlmice o 5cm. T.j. Mal by si predlzit aj tie.
Jednoduchsie a funkcnejsie bude teda pouzit sadu pruzin a tlmicov na 5cm lift.
Ak chces aby to fungovalo dobre mal by si pouzit aj caster kit, t.j. excentricke puzdra na korekciu spravneho zaklonu prednej napravy.
A ked to zodvihnes budes asi chciet vacsie pneu. Vtedy by si mal dorobit tlmic riadenia pretoze ten na Jimny chyba. Dodava sa kit na domontaz vratane drziakov.

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Uto, 27.05.2014, 22:23
Profil ICQ WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 10.02.2014, 18:55
Príspevky: 17
Odpoveď s citáciou
Nad tymi vacsimi pneu som moc nerozmyslal chcel by som nieco standartne ako ma teda 205/70 R15 rozmyslam tuck2000 s tym rozmerom, bojim sa ze keby som tam dal nieco vacsie ten motor by to uz neutiahol alebo by trpel. aj ked mozno ak by niekto vedel o nejakych dobrych pneu pomer 60teren a 40 cesta dajte vediet v tomto som este lajk.
Takze ak by som dal len tie podlozky pod struny hovoris ze by to nerobilo dobrotu.


Str, 28.05.2014, 20:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
nie nerobilo ako písal ORC..
keď už nič iné tak minimálne potrebuješ podložiť aj struny aj tlmiče rovnako veľkou podložkou.. ak dáš väčšiu alebo menšiu tak ti tlmič môže búchať na spodný alebo vrchný doraz a tým ho pošleš do večných lovíšť.. ale podložiť tlmič alebo vyrobiť predlženie tlmiču nieje nič zložité :)

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Str, 28.05.2014, 20:39
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.04.2012, 22:27
Príspevky: 196
Bydlisko: Námestovo
Odpoveď s citáciou
Čaw, my máme v rodine jimníka. Zdvihnutý je iba čisto podložkami. Pod prednými su 4 cm pod zadnými myslím 6cm.
Plus sme predľžili úchyty tlmičov zhruba o 4 cm. Nikde nič nebúcha ani neklepe. Pneu máme Vraník T3 205/70 r15.
Motor ako tak vládze, ale do väčších pneu by so už asi nešiel.

_________________
-JEEP Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 - 4" lift, "BW" lemy, Snorkel , BFG AT 33x12,5 R15, 8J ET-25 , NP 231....
-Suzuki SJ 413 rv. 88


Str, 28.05.2014, 21:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron