Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 20.04.2024, 8:10
Dnes je sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel a zajtra Ervín




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 suzuki jimny 
Autor Správa
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
vseobecne je pouzitie podloziek vela muziky za malo penazi a krizenie sa zvysuje, ale treba dodrzat par zasad. Pri zdvihnuti viac ako cca 7cm treba dat dlhsie brzdove hadicky, predlzit stabilizatory ak ich chces pouzivat nadalej, vymenit ramena, dlhsie tlmice pripadne premiestnit uchytenia tlmicov atd. Do tych 7-8 cm sa to da bez zmien este uniest

TAAAA a to si odkial dostal>???? od kedy podlozky pod struny zvysia krizenie???? keby si si to aspom nakreslil co sa tam vobec deje.... ked teda inak nemozes...

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pia, 05.12.2008, 13:51
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no tak som to na prd napisal :oops: tak teda krizenie sa zvysi po aplikacii podloziek a vymene ramien za custom arms lepsie? :roll:

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pia, 05.12.2008, 14:06
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
no tak som to na prd napisal :oops: tak teda krizenie sa zvysi po aplikacii podloziek a vymene ramien za custom arms lepsie? :roll:

ani tak ani tak.... v hrubom ponimani a bez ohladov na to , co vsetko ti to sposoby: "podlozenie" perovacieho systemu ti posunie jeho pracovnu polohu , no v ziadnom pripade neprispeje ku zvysenemu krizeniu... skor naopak , vzhladom k nastaveniu pracovnych poloh ostatnych prvkov napravy ti znizuje ich pracovny priestor = zmensi krizenie. v neposlednom rade zmenis pracovnu polohu kardanov , tlmenia , riadenia , brzdovych pripojeni a taktiez celkove tazisko. netreba zabudat na stabilizaciu, panhardky a rozne capy na riadeni a spojovacich castiach.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pia, 05.12.2008, 21:29
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 16.09.2011, 21:27
Príspevky: 121
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ahoj, mas este jimnyho? rad by som vedel či tie upravy su ok, čipnutý motor bez závad? zmenu prevodu si neriešil?


Štv, 03.01.2013, 12:22
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 20.11.2012, 18:49
Príspevky: 19
Bydlisko: RA
Odpoveď s citáciou
Ako pozeram tato tema je fakt aktualna na slovensku.... A ja riesim zmenu prevodu na Jimny ? :smt122


Sob, 30.03.2013, 19:31
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 15.10.2013, 21:57
Príspevky: 19
Odpoveď s citáciou
Zdravím, namontovali sme na jimniho podvozok old mám emu a ani nie po roku je dosť sadnuty a strašne mäkký. Pri prejazde vacsich nerovnosti ide predok na dorazy. Má tu niekto skúsenosť s týmto podvozkom ? Chcel som ho dať reklomavat ale predávajúci sa vyjadril že ked to nemontovali oni tak nemôžem im poslať podvozok ale že musím prísť s autom k ním, ale keďže mám k ním 250 km tak s kyvajucim Jimnym sa mi tam veľmi nechce. Že vraj môže byť niečo zlé na montáži aj keď neviem čo sa tam dá pokaziť pri výmene strun a tlmičov.


Uto, 01.11.2016, 10:24
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 16.09.2011, 21:27
Príspevky: 121
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
moc zaleží kto a ako s tým jazdí, ako je auto zaťažene, aká bola tvrdosť kupeneho podvozku.rok je trocha malo...


Str, 16.11.2016, 9:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
no ak to po montazi take nebolo a za rok sa to tak zmenilo tak za predpokladu ze auto nebolo extremne pretazovane na dennom poriadku sa s nim nejazdilo ako so zavodnym specialom tak by sa to stat nemalo....
kazdopadne ked si to montoval sam tak asi budes musiet nevstivit predajcu...

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Str, 16.11.2016, 11:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: