Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 3:00
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Vitara? 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 11.05.2008, 18:10
Príspevky: 28
Bydlisko: Nova Dubnica
Odpoveď s citáciou
Zdravim vsetkych, tak som tu novy a chcel som niekde v seobecnej diskusii napisat, ale nic takeho som nenasiel tak som zakotvil v Suzuki. Keby daco tak to prosim niekde inde presunte kde to patri. A teraz k veci, planujem si splnit sen ze raz budem soferovat nieco co ma 4x4 a mozno vy mi budete vediet poradit ktorym smerom sa mam uberat. Ja som tu uz co to precital a pokukal aj po nete celkovo a zatial sa mi pozdava Suzuki Vitara. Ide o to ze by som chcel nieco aj na cesty, ale aby to nezaseklo na prvom kopci. Ta Vitara mi prisla ako taka najprijatelnejsie, ale co som sa docital tak mam trocha obavy z toho pohonu, nerad by som nieco do***. Ak tomu dobre rozumiem tak na nejakych 80-90% povrchov sa jazdi na zadnom nahone a zbitok aj s prednym. Keby vas napadlo este nejake auto ktore by bolo podobne Vitare velmi by mi to pomohlo v rozhodovani. A aby som upresnil stale mam na mysli 5d. verziu. Tak zatial kopcom zdar


Pon, 12.05.2008, 10:09
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 24.01.2008, 14:48
Príspevky: 43
Bydlisko: Prešov
Odpoveď s citáciou
Zdravim ta tu...
Pokial chces nieco na cesty a len prilezitostne do terenu tak Suzuku Vitara je idealna. Ale pozor nieje to vozito original do terenu. Nebudes mat ziaden problem s nejakym snehom alebo mensim blatom a priemerne kopceky budu tiez OK, ale do nejakeho extremu by som uz nesiel. S tym pohonom to mas v pohode, proste kym to nepotrebujes tak 4x4 nezapinas a nebude problem.
Na tvojom mieste by som este pozrel aj na Pajero prip. Jimny alebo nieco uplne ine Honda HRV, ale ta ma automat 4x4. Ty musis zvazit kde a ako to chces vyuzit.
Vela zdaru pri vybere.

_________________
Mam Samika 1,3


Pon, 12.05.2008, 12:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 03.02.2007, 20:57
Príspevky: 555
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kludne by som sa ohliadol po dieslovom Pajerku, mam taky pocit ze rocnikovo rovnake auta budu mat podobnu cenu pricom TD Micka poda lepsi vykon pri rozumnej spotrebe voci Vitare, kde sa diesel horsie zhana a aj taka 1,6 benzin hodne spapka...

_________________
http://www.4x4tisovec.sk ...


Pon, 12.05.2008, 13:18
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Štv, 24.01.2008, 14:48
Príspevky: 43
Bydlisko: Prešov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak, tak, suhlasim so slovaciskom Vitara 1,6 je velmi hladne auticko a to nielen v terene

_________________
Mam Samika 1,3


Pon, 12.05.2008, 16:36
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 11.05.2008, 18:10
Príspevky: 28
Bydlisko: Nova Dubnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dik za rady zatial, no pokukam aj po nejakom Pajere a co som mrkol tak aj medzidif by bol lepsi na cesty. Inak ak by sa chcel niekto kto ma Vitaru podelit o informacie kolko vlastne to suzuki zorere tak by som bol rad.


Pon, 12.05.2008, 18:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pgc píše:
Dik za rady zatial, no pokukam aj po nejakom Pajere a co som mrkol tak aj medzidif by bol lepsi na cesty. Inak ak by sa chcel niekto kto ma Vitaru podelit o informacie kolko vlastne to suzuki zorere tak by som bol rad.
-----zavolaj 0907876777 nalejem ti nejaky rozum okolo tej vitary,caucau...

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Pon, 12.05.2008, 19:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pgc píše:
Dik za rady zatial, no pokukam aj po nejakom Pajere a co som mrkol tak aj medzidif by bol lepsi na cesty. Inak ak by sa chcel niekto kto ma Vitaru podelit o informacie kolko vlastne to suzuki zorere tak by som bol rad.


Moja 3-dver. Vitara 1,6 8V na 31" MT pneu nepohrdne asi takto:
Letná dávka :lol:
- pri 90km/h: benzín 9,5-10,5lit ____ LPG 11-12lit na 100km
- mesto: benzín 11,5-12,5lit ____ LPG 12-13,5lit na 100km
- kombinovaná je niečo medzi tým.
Zimná dávka + 1 až 2 lit :smt108
Terénna dávka
- Vždy mu dám radšej viac ako potrebuje. :lol:
Pri origo pneu by to malo byť o čosi menej, tak 1/2 - 1 liter.
Spotreba pri aute 4x4 je vždy o čosi vyššia ako u bruchoplazov, s tým treba proste rátať.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Naposledy upravil GaboSB dňa Pon, 12.05.2008, 20:51, celkovo upravené 1



Pon, 12.05.2008, 20:33
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
1. Absolutne fantasticky prispevok od novacika (normalne som vo vytrzeni)
Slusny, prelezie co sa da, pyta sa len na zvysok comu nerozumie, a ma predstavu (aspon ciastocnu) co chce ...

2. S pohonom si nelam hlavu. 4x4 je na asfalte akurat na zvysovanie spotreby.

3. S Vitarou ziadnu hanbu neutrzis. Bude mat mozno dlhsie najazdove uhly, ale nebude to nic strasne, su aj horsie auta (napriklad moje :-D)

4. Ostava ti prehodnotit moznosti servisu a spotrebu (ci vykon, ako chces).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 12.05.2008, 20:42
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 11.05.2008, 18:10
Príspevky: 28
Bydlisko: Nova Dubnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to GaboSB: dik za info, no nieje to ani vela ani malo. Co som mal skodovku 120 tak ta zrala mozno o 2-3L menej ako Vitara.

to finder: nazdar susedko :-) inak dik za pochavlu, to som si ani nezasluzil,

ono ja viem co chcem a viem aj co si mozem dovolit a v tych medziach aj nieco hladam. Urcite aj viem ze ked sa na offroad predsa len dam tak nemozem pocitat so spotrebou niekde okolo 5L, ano diesel mozno je na tom lepsie, ale dnes uz to nieje vyhoda (pri cene motorov a nafty). Ono pacia sa mi asi vsetky off-i ale hlavne sa mi paci na tom vsetkom ten pocit nieco zdolavat, ist tam kam iny nejdu, teda zatial iba z pohladu divaka, a to je to co ma laka ist do toho. Nepotrebujem momentalne nejaky special ale clovek nikdy nevie a mozno z toho uplne "zosaliem" a do osobaka uz nikdy nesadnem :D

takze zatial dik vsetkym co poradili


Pon, 12.05.2008, 20:55
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, kamošovy Vitara 1.6 benzín-karbec: do Tisovca na MT z vozíkom a plnonaložený, celý den jazda v Tisovci v teréne /plný kotol/ a späť tak mu vyšla priemerná spotrba 7,5 L.

A to tam má šofér a spolujazdec viac placu ako v trole :evil:

:smt017

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 12.05.2008, 21:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
No, kamošovy Vitara 1.6 benzín-karbec: do Tisovca na MT z vozíkom a plnonaložený, celý den jazda v Tisovci v teréne /plný kotol/ a späť tak mu vyšla priemerná spotrba 7,5 L.
:smt017


No karbec je karbec. Ja mám vstrek a combi. spotreba mi vychádza presne ako v techničáku 10,5lit. :o

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Pon, 12.05.2008, 22:20
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 11.05.2008, 18:10
Príspevky: 28
Bydlisko: Nova Dubnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
GaboSB píše:
Kapo píše:
No, kamošovy Vitara 1.6 benzín-karbec: do Tisovca na MT z vozíkom a plnonaložený, celý den jazda v Tisovci v teréne /plný kotol/ a späť tak mu vyšla priemerná spotrba 7,5 L.
:smt017


No karbec je karbec. Ja mám vstrek a combi. spotreba mi vychádza presne ako v techničáku 10,5lit. :o


Tak spotreba 7,5L je uz krajsia :-), len pre objasnenie zopar jasnosti a nejasnosti...karbec myslite karburator??? a Este by ma zaujimalo ci ta kamosova Vitara je 16V, lebo co mam zatial "poznatky" tak 16 ventily by maly mat nizsiu spotrebu, ale urcite to zalezi od vyrobcu


Uto, 13.05.2008, 8:23
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 16.01.2008, 16:56
Príspevky: 99
Bydlisko: Ostrava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pgc píše:
Dik za rady zatial, no pokukam aj po nejakom Pajere a co som mrkol tak aj medzidif by bol lepsi na cesty. Inak ak by sa chcel niekto kto ma Vitaru podelit o informacie kolko vlastne to suzuki zorere tak by som bol rad.

Já osobně vitaru nemám (mám cheero), ale jezdím občas s vitarou (krátká 1,6i 8V - lehce větší kola, žádné MT, disky 8,5") a průměrná spotřeba se pohybuje okolo 10 l benzínu na 100 km.
Je to dobrý motor, který šlape jak hodinky, nepřehřívá se to ani v největších vedrech a stoupáních (alespoň ta naše, resp. od family). Bohužel jsou na to dražší náhradní díly než třeba na moje cheero (r.v. 1991, 4.0 HO - automat).
Resp. vesměr dražší.
Na vitaře mi vadí v terénu to, že nemá tuhou přední, ale to mi spíš vadí na všech autech obecně.
Jinak je to dle mého názoru rozumný začátek za relativně (na offa) málo peněz.

P.S. Vždy to můžeš prodat.


Uto, 13.05.2008, 14:38
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 11.05.2008, 18:10
Príspevky: 28
Bydlisko: Nova Dubnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ruta:

dik za info, ja si tiez myslim ze na zaciatok by taka vitara mohla stacit a chcel som sa spytat na ten tvoj jeep ze kolko to ma spotrebu, lebo toto auto som mal v oku ako relativnu moznost, len co som mal moznost nahliadnut do vnutra zda sa mi akosi malo miesta na zadnych sedadlach.
A teraz dam mozno trocha provokativnu otazku, ale co si myslite o Kia Sportage???


Pia, 16.05.2008, 11:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
pgc píše:
ruta:
A teraz dam mozno trocha provokativnu otazku, ale co si myslite o Kia Sportage???


Kia Sportage je OFF ???
Je pravda ze na Tisovci bola (minimálne) 1 vcelku zaujímavo do terénu upravnená, ale obecne ako OFF ?? ........no neviem .... žeby skôr SUV to bolo ?

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pia, 16.05.2008, 11:38
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron