Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 23.05.2024, 5:03
Dnes je štvrtok 23. mája 2024, meniny má Želmíra a zajtra Ela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Vitara? 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 16.01.2008, 16:56
Príspevky: 99
Bydlisko: Ostrava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No já osobně s Kia spotage nemám žádnou zkušenost a ani mít nechci.
Možná to má rám i redukci - nevím, ale toto auto mě nikdy neoslovilo a pochybuju, že se to kdy změní.
Jinak je pravda, že Cheero nijak místem neoplývá, ale řekl bych, že s pětidvéřovou vitarou si tak můžou podat ruce - konkrétně na těch zadních sedadlech - měl jsem možnost se na nich svézt ve vitaře. Jeep je na tom možná malinko lépe, ale jinak obecně nic moc obě auta.

Co se týče spotřeby, tak vitara ti bude žrát méně, je to (povětšinou) manuál, což aspoň u mě znamená snížení spotřeby oproti automatu a má méně obsahový motor.
Já se ale bavím o jediné verzi Jeepa, resp. jediné ve smyslu motoru a to 4.0 a nejlépe High Output (tzn. 1991 a výše). Ten mám a jsem s ním spokojen.
Momentálně je i bez LPG, takže na dálkovce se dostanu tak na 17 l/100 km (mám to zvýšené, origo převody a 33" BFG MT). Než jsem to zvedl a když to bylo v sérii, tak to žralo méně, s kámošem (tobylo tenkrát ještě jeho), tak v LPG když jsme za dávných časů jeli dálkovku, tak spotřebička 14l LPG/100 km.
Ale jinak Jeep je dobrá volba - alespon náhradní díly jsou vesměs levnější (teda v ČR) a je jich tu spousta.
Ale je třeba počítat s tím, že by bylo LPG vhodné mít.
Uff, jsem se rozepsal, tak a teď si vyber, ale říkám, to jsou jen mé zkušenosti,nikomu je nevnucuju ani netvrdím, že to nemůže být u jiných aut (stejného typu) ¨úplně jinak.
Zdar.


Pia, 16.05.2008, 13:08
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 11.05.2008, 18:10
Príspevky: 28
Bydlisko: Nova Dubnica
Odpoveď s citáciou
Paťo Zvolen píše:
pgc píše:
ruta:
A teraz dam mozno trocha provokativnu otazku, ale co si myslite o Kia Sportage???


Kia Sportage je OFF ???
Je pravda ze na Tisovci bola (minimálne) 1 vcelku zaujímavo do terénu upravnená, ale obecne ako OFF ?? ........no neviem .... žeby skôr SUV to bolo ?


Ja viem ze to asi neni OFF, len som chcel vediet ci niekto nema skusenosti a tak, ale to uz je mimo temu takze nic


Pia, 16.05.2008, 19:11
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Našej skupinky sa v Tisovci celý deň statone držala jedna poľská Kia (išla aj v nedeľu trial).
Ale asi nie je stavaná na záťaž takéhoto druhu dlhodobo.
Čosi podobné pred rokom predvádzal Kaktus na Frontere, potom sa ju už zrejme nepodarilo vyliečiť. Ale je fakt, že nemám všetky informácie, a hlavne nie presné.


Pia, 16.05.2008, 20:22
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 26.12.2007, 14:13
Príspevky: 73
Bydlisko: vinné
Odpoveď s citáciou
Poslať hoj
pgc kup Vitaru a maš to vyhrate ,ta prejde všade.

_________________
SUZUKI VITRA,Hi-Lift ,Ramsey REP 8.5 nejaka gurtna


Pia, 16.05.2008, 20:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
stefan80 píše:
pgc kup Vitaru a maš to vyhrate ,ta prejde všade.


Áno, to veru hej :wink: , len musíš mať poriadny naviják. :-D
Nie, ale vážne, Vitara na začiatok (a možno aj nastálo) pre bežné jazdenie mimo ciest stačí. Na začiatok prihodiť podložky nad struny, trocha predlžiť držiaky tlmičov, alebo rovno hodiť dáky podvozkový kit, prihodiť vyššie pneu a vtedy sa už dá prejsť aj o niečo náročnejší terén, ako len bežné lesné a poľné cesty.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Pia, 16.05.2008, 23:56
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 11.05.2008, 18:10
Príspevky: 28
Bydlisko: Nova Dubnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mam este nejaku tu otazocku k Vitare, ako som nasiel tak podla jedneho clanku ma mat 5 dverova Vitara 572l kufor :shock: moze mi to niekto potvrdit ci to tak naozaj je, alebo to bol len "preklep"

_________________
Homo offroadis


Uto, 20.05.2008, 20:45
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Presnu litraz ti nepoviem ale ja mam trojdverovu a celkom sikovne sa tam daju sklopit zadne sedadla a potom je tam celkom fajn miesta. Do mojej kratkej som narval 4 sudy piva :-D

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Štv, 29.05.2008, 16:05
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: