Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 02.05.2024, 3:01
Dnes je štvrtok 2. mája 2024, meniny má Žigmund a zajtra Galina




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Vitara 2,0 V6 zhasina 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 28.11.2010, 16:31
Príspevky: 5
Bydlisko: Považská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Najskor by som velmi rad vsetkym podakoval za rady, ktore som dostal, postupne som vyskusal jednotlive kroky, ktore mi kolegovia odporucili. Uz to vyzeralo, ze problem je vyrieseny. Celu zimu nebol problem s nizkymi otackami a kapanim motora. No akonahle sa oteplilo je problem opat spat. Po poriadnom zahriati motora klesaju otacky na 200/min. alebo motor uplne skape. Vedel by mi niekto poradit ako zvysim volnobezne otacky na motore 2.0 V6 r.v. 1997, motor pravdepodobne Mazda. Skusal som to niako intuitivne nastavit, ale akosi som nepochopil, co je nastavovaci element pre volnobezne otacky. Na vrchnej casti hlavy je maly piestik, do ktoreho ide hadica s chladiacou kvapalinou, cim teplejsia voda don tecie, tym viac sa vysuva a tlaci na otocny element. Tento element ma podobny tvar vacke, po ktorej sa odvaluje kolecko, ktore je spojene s tiahlom, do ktoreho je uchytene plynove lanko. Ked bol motor poriadne zohriaty kolecko uplne stratilo kontakt s tym otocnym elementom a otacky klesli na 200/min. Mate s tym niekto skusenosti? Nemate niekto manual, kde je popisane ako nastavovat volnobeh? Kto viete poradte prosim. Skuste pozriet foto nizsie.

Obrázok

Obrázok

_________________
Vitara 2.0 V6


Ned, 10.04.2011, 20:32
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.11.2011, 11:08
Príspevky: 17
Bydlisko: Veľký Krtíš
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja len okrajom tejto témy sa chcem opýtať, kúpil som tiež túto 2,0lV6 vitaru ročník 1996, je dovezená z Rakúska, stav je výborný bez hrdze a kamarát momentálne trochu repasuje nutné veci v motore čo trebalo pre pokoj duše vymeniť ale aj plechové disky ktoré na tom sú už majú čo to za sebou, buď by som ich chcel dať niekomu repasovať alebo kúpim nejaké lacné nové ale neviem aká je rozteč diskov na tom, na internete som našiel, že by to mohlo byť 5x139,7, neviete to niekto presne?


Uto, 06.12.2011, 12:49
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron