Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 05.06.2024, 9:47
Dnes je streda 5. júna 2024, meniny má Laura a zajtra Norbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 
 Výmena oleja v automate 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.10.2012, 9:02
Príspevky: 246
Bydlisko: Prašník
Odpoveď s citáciou
Chcel by som sa spýtať. Mám Vitaru s automatom a chcem tam vymeniť olej. Robil to už niekto? Koľko oleja tam ide? Ako sa to mení? Na čo dať pozor? Kde je filter? Koľko tak stojí ten olej? Dik.

_________________
Suzuki Vitara 2.0TD Intercooler, automat, Truck 2000, lift 3cm, CB TTI, gurtne, vzduchový klaksón. Jazdím na hranolky. :D
Spotreba na ceste 7,2l/100km. Poteší. :-)


Pia, 16.11.2012, 9:40
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Kďe ja praxujem v dielny tak boli predvádzať ako sa mení olej v automatickej prevodovke bolo to na golfe 3,alebo 4kovom už si nepametám presne, no olejoví filter to malo od spodku ako je tá vaňa na olej alebo čo to tam je, to sa zhodilo a vymenilo, no ale ten olej on odsával cez taký prístroj a aj noví tam cez to dával, takže neviem ako je to u tvojho auta či sa to dá len tak doma urobiť alebo treba k tomu aj nejakú mašinu, ak sa mýlim tak sorry...

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Pia, 16.11.2012, 14:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
devatnik23 píše:
Chcel by som sa spýtať. Mám Vitaru s automatom a chcem tam vymeniť olej. Robil to už niekto? Koľko oleja tam ide? Ako sa to mení? Na čo dať pozor? Kde je filter? Koľko tak stojí ten olej? Dik.

Rozhodne to nerob sám ak si to v živote nerobil. Nie je to systém pokus-omyl. Lebo omyl znamená novú prevodovku.
Automat je hydraulický stroj a okrem iného vyžaduje extrémnu čistotu.
Mňa stáli chĺpky z flanelovej handry pred mnohými rokmi veľmi veľa peňazí a problémov.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 16.11.2012, 17:25
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.10.2012, 9:02
Príspevky: 246
Bydlisko: Prašník
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, takže, páni. Keď vás to tiež niekoho čaká po prvý krát ako mňa. Doma sa to spraviť skutočne nedá, jedine že by to bola fakt perfektne vybavená dielňa. Olej je treba vyčerpať špeciálnym prístrojom, inak ho vymeníme len polovicu a výmena nemá ani zmysel. Takže olej stojí od 10e za liter a do automatu ho ide 7-8 litrov ( do starších skoro do každého tak isto). Sitka stoja od 20e kus, sú tam dve. Plus samozrejme robota ktorú nikto zadarmo robiť nebude. Takže dokopy má to vyšlo 170e a väčšina po známosti.

_________________
Suzuki Vitara 2.0TD Intercooler, automat, Truck 2000, lift 3cm, CB TTI, gurtne, vzduchový klaksón. Jazdím na hranolky. :D
Spotreba na ceste 7,2l/100km. Poteší. :-)


Str, 21.11.2012, 11:14
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
devatnik23 píše:
Doma sa to spraviť skutočne nedá, jedine že by to bola fakt perfektne vybavená dielňa.



Ale preco bz sa nedalo? Ano, blbo sa to robi ked sa mas valat pod autom, ale nemozne to nie je. Akurat je z toho bordel ked mas davat dole vanu a tiez sa to blbo zaklada. Takze aspon jama je dobra. Ale spravit sa to da.


devatnik23 píše:
Olej je treba vyčerpať špeciálnym prístrojom, inak ho vymeníme len polovicu a výmena nemá ani zmysel.


Toto je blbost. Pristroje na "odsavanie" automatov su sice pekna vychytavka, ale niekedy narobia viac skody ako osohu. Hlavne ak sa ten olej meni daaavno po limite a je plny bordelu. Vypustat cele mnozstvo oleja je sice fasa, ale niekedy sa to neda.
Bezna servisna vymena je sice naozaj len polovica az 2/3 naplne, ale ak sa robi pravidelne tak je to v poriadku. Takze zmysel to urcite ma. A tak je to vymyslene uz z vyroby.
Automaticke prevodovky sa seriovo v autach objavili v 50tych rokoch minuleho storocia. Vtedy ziadne stroje na preplach neexistovali a par tych prevodoviek jazdi dodnes.

A keby si silou/mocou chcel robit preplach, tak sa to da aj inak ako nejakym pristrojom. Len to chce viac oleja.

devatnik23 píše:
Takže olej stojí od 10e za liter a do automatu ho ide 7-8 litrov ( do starších skoro do každého tak isto).


No neviem, toto by som si nedovolil povedat takto. Za 30 sekund ti vymenujem minimalne 5 typov prevodoviek, kde je "servisna" napln od 4 do 7 litrov a celkova napln sucheho systemu od 11 do 15 litrov.
Takze oleja tam ide tolko, kolko predpisuje vyrobca a co ukaze mierka alebo iny system merania hladiny.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 21.11.2012, 12:44
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo, pekne si to napisal...este si zabudol dodat, ze nech uz sa olej meni akymkolvek sposobom, Hlavne nech sa tam naleje taky aky ma ist a nie "LEPSI" :D


Štv, 22.11.2012, 2:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Počas čítania tohto vlákna mi zišlo na um preskúmať dostupnosť oleja a filtra do môjho najnovšieho prírastku. (PANDA Selecta)

Zrazu nastali problémy. Neviem hľadať? :?

Olej tam ide : Tutela Car CVT NG 75W-80
A firtel je zabudovaný v prevodovke (oceľová vlna zaplechovaná) ale vraj kúpiteľný.

Čo do píp teraz s tým? Na Slovači kúpiť olej do ECVT až taký problém nieje, aj keď ceny sú spravidla (samozrejme) o polovicu vyššie ako inde vo vesmíre. Ale náhradné tesnenie pod vaňu (ktoré mimochodom odporúča mať po ruke priamo výrobca vozidla) nejako neviem nájsť. Filter to isté.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Štv, 22.11.2012, 9:05
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.10.2012, 9:02
Príspevky: 246
Bydlisko: Prašník
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunki daj tam miesto tesnenia kaf. Aj tak to už viackrát meniť nebudeš. A že k tomu filtru sa neni problém dostať je tam poruke a vymieňať ho nemusíš, to sa len čistí.

_________________
Suzuki Vitara 2.0TD Intercooler, automat, Truck 2000, lift 3cm, CB TTI, gurtne, vzduchový klaksón. Jazdím na hranolky. :D
Spotreba na ceste 7,2l/100km. Poteší. :-)


Štv, 22.11.2012, 9:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nemám doma ultrazvukovú vaňu. A tesnenie chcem. ......... Čo teraz?!

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Štv, 22.11.2012, 9:16
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.10.2012, 9:02
Príspevky: 246
Bydlisko: Prašník
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunki píše:
Nemám doma ultrazvukovú vaňu. A tesnenie chcem. ......... Čo teraz?!


A skúšal si už ísť do fiatu? Ja som tiež musel ísť do suzuki.

_________________
Suzuki Vitara 2.0TD Intercooler, automat, Truck 2000, lift 3cm, CB TTI, gurtne, vzduchový klaksón. Jazdím na hranolky. :D
Spotreba na ceste 7,2l/100km. Poteší. :-)


Štv, 22.11.2012, 11:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A keď skočím do Fiatu, nedopadnem tak, jak jeden slovinec (z akejsi diskusie čo mi vyhodil googl translate)

Na neho pozerali u nich doma jak péro z gauča ked chcel tesnenie na prevodovku a filter.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Štv, 22.11.2012, 14:16
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.10.2012, 9:02
Príspevky: 246
Bydlisko: Prašník
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak skús, za pokus nič nedáš. A ked nemajú, nech objednaju.

_________________
Suzuki Vitara 2.0TD Intercooler, automat, Truck 2000, lift 3cm, CB TTI, gurtne, vzduchový klaksón. Jazdím na hranolky. :D
Spotreba na ceste 7,2l/100km. Poteší. :-)


Štv, 22.11.2012, 14:31
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunki píše:
Počas čítania tohto vlákna mi zišlo na um preskúmať dostupnosť oleja a filtra do môjho najnovšieho prírastku. (PANDA Selecta)

Zrazu nastali problémy. Neviem hľadať? :?

Olej tam ide : Tutela Car CVT NG 75W-80
A firtel je zabudovaný v prevodovke (oceľová vlna zaplechovaná) ale vraj kúpiteľný.

Čo do píp teraz s tým? Na Slovači kúpiť olej do ECVT až taký problém nieje, aj keď ceny sú spravidla (samozrejme) o polovicu vyššie ako inde vo vesmíre. Ale náhradné tesnenie pod vaňu (ktoré mimochodom odporúča mať po ruke priamo výrobca vozidla) nejako neviem nájsť. Filter to isté.


Olej Tutela CVT Universal (CVT NG)
Tesnenie 9942867 (FIAT cislo)
Filter 9945540 (FIAT cislo)


katalog

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 22.11.2012, 14:53
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Tak Pali. Díky za vyhľadanie. Vôbec mi nedošlo ako to mám hľadať.

Práve prišlo na lámanie chleba. Z Pandy tečie jedna mastná prevádzková kvapalina červenej farby(? :shock: ) A veľa.

Rýpnuté má do tesnenia na vani prevodovky. Ale len nežne.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Uto, 09.04.2013, 11:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 14 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: