Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 16:34
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 Zadny diferak 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.11.2015, 22:45
Príspevky: 12
Odpoveď s citáciou
Zdravim, mam problem puka mi v zadnom diferaku pocut to kov na kov ako keby ked prudsie pustim spojku, ked ju pustam pomalicky tak nic. ked som vytiahol olej z diferaku bol tam boli ako keby piliny kovove. Mozem zohnat celu napravu aj z diferakom aj z brzdami ktore mi aj tak trebas robit. Uvazujem nad 3 moznostami.1 vymenit hned vsetko. 2 rozobrat a zistovat v com je problem ked je tu moznost ze to pojde aj tak do ritia brzdy aj tak treba robit 3. Nechat tak cakat kym sa to nerosype a potom vymenit co tym mozem este viac poskodit? dik za odpovede

_________________
Land rover freelander 2


Pon, 02.11.2015, 23:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Záleží ako používaš vozítko, občas do lesa, či dennodenne.

Ak máš piliny v oleji tak sa niečo opotrebuváva rýchlejšie ako by malo.

jednak môžeš mať ložiská v haji a tým pádom máš voľnú hrušku alebo diferenciálový kôš, čo zmenilo stopu obehu zubou a dochádza k nadmernému obrusu. Ďalej ak to ma samosvor môže byť obrus aj z neho.

Možnosti sú asi také:
1. ak auto do lesa a nevadí hluk prípadný, či keď prdne niečo v diferáku tak jazdi a ono sa to ukáže :-D
2. spravíš repas nápravy pomeníš ložiská a všetko čo je vadné, popritom si spravíš aj brzdy.
3. prehodíš nápravu a kašleš na všetko a vozíš sa.

Osobne som za bod 2. spravím na poriadok a mám na dlhú dobu pokoj, či už zrepasujem svoju či druhú nápravu by bola otázka. Ak Ti sedia navzájom a bola lacná tak z jednu by som mal na náhradné diely.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 03.11.2015, 8:23
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.11.2015, 22:45
Príspevky: 12
Odpoveď s citáciou
Dik, asi niesom taky zrucny, aby som si robil repas napravy nevyznam sa do toho. viem urobit zakladne veci ale skor do elektriky. Auto je len do hory na huby a do mesta len ked npadne viacej snehu. Ak nabeha 5 000 km rocne vela hovorim. na normalne jazdenie mam 2 auto. Ale to len odhadom mam ho kratko. Asi zozeniem napravu a budem cakat kym sa rozsype. Alebo sa dohodnem s kamaratom mechanikom na ten repas. Kolko je s tym priblizne roboty?

_________________
Land rover freelander 2


Uto, 03.11.2015, 18:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No záleží čo všetko budeš robiť ale bežne to musíš s prstom v nose spraviť pohodlne za cca 6-10hod, aj z kávou, cigaretkou a pod. a to ju rozkucháš, že ti zostane len obal. možno aj menej záleží ako sa s tým trápiš. Ak by si len menil ložiská a všetko ostane tak ako je tak za pár hodín nemáš čo robiť (teda mechanik) ak vieš ako na to.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 04.11.2015, 9:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron