Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 20:30
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 Bzucanie po vyradeni 4x4 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.01.2013, 14:13
Príspevky: 15
Bydlisko: Kluknava
Odpoveď s citáciou
Zdravim chlapi, mam problem so svojou Vitarou, ktora ma poslednu dobu zacina stale hnevat. Ide o problem ze mi nieco zacalo bzucat/hucat niekde zospodu v prednej casti ale neviem odkial to presne ide. Predtym ai 2 mesiace dozadu som na aute menil obidve homokineticke klby a cistil volnobezky a znova ich z lahka namazal, problem nebol ziadny 4x4 slo normalne bez roznych zvukov, prevodovka tiez.
Avsak teraz ked vyradim 4H cuvnem asi 4-5 metre a zacnem s autom ist normlane dopredu tak cca pri 30km/H sa stane ze v kolesach zrazu nieco schrci a zahuci neviem to presne opisat ten zvuk ale proste je to pocut v kolesach ako ked o seba zacnu driet zuby a cele sa to prenasa ako keby cez poloosi az do diferencialu, musim rychlo zastavit znova zaradim a vyradim 4x4 a idem dalej vtedy to uz nie je take drasticke len slabo pocut take bzucanie(hucanie ktore sa zvysovanim rychlosti stava intenzivnejsie a je to pocut aj ked vyhodim rychlost a auto ide len na neutrali. Ked zaradim 4H nie je pocut vobec nic a po zaradeni 4H-L sa mi zda ze je to trosku pocut ale len pri pohinani a trosicka v tahu inak nie. 4x4 mi ina kfunguje normalne ale ked idem iba na zadok tak je z predu pocut toto. Cim to moze byt ? Absolutne neviem co to sposobuje. :smt011 Prikladam aj odkaz na video ktore som nahral.

https://www.youtube.com/watch?v=dwMNXB4mfIY

_________________
Suzuki Vitara Wagon 1.6 16v 71kw, 1994 (prvy offroad)


Pon, 12.02.2018, 14:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
a tie volnobežky sú automaty či už manual? :smt017 pri čistení vyzerali v akom stave? Neboli tam piliny alebo zodraté niečo nebolo vidno?

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Pon, 12.02.2018, 17:05
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.01.2013, 14:13
Príspevky: 15
Bydlisko: Kluknava
Odpoveď s citáciou
ahoj Andrej....volnoezky mam automaticke, a ked som ich cistil tak nevsimol som si na nich nic zodrate ale hlavne v pravej volnobezke bolo vela vody a piesku a ineho bordelu pretoze som mal roztrhnutu manzetu a rozbity homoklb a volnobezky boli zaseknute...tak som to vycistil benzinom prefukal a len tak jemne namazal vazelinou...tak mi potom 4x4 slo a bol som v terene asi 4-5x a teraz cca tyzden do zadu mi to zacalo robit z nicoho nic

_________________
Suzuki Vitara Wagon 1.6 16v 71kw, 1994 (prvy offroad)


Pon, 12.02.2018, 20:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
no ak si tam mal bordel - piesok atd tak je dosť možné že čosi tam aj zostalo a robí to šarapatu.. Ja by som skúsil volnobežky vymeniť.. Ak si si aj nie istý a nechceš zbytočne kupvovať nové tak od niekoho v okolí skúsiť požičať (vymenené to je šup šup) a uvidíš či pomôže alebo nie..

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Str, 14.02.2018, 23:04
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: