Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 1:50
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
 Suzuki Vitara vs Suzuki Grand Vitara 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 07.08.2016, 20:03
Príspevky: 1
Odpoveď s citáciou
Zdravim Vas Páni.

Potreboval by som poradit ohladom vyberu auta, stojim pred rozhodnutim ci kupit Vitaru, alebo Grand Vitaru, jedna sa o benzinovy motor 1,6, 3 dverova. Auto budem pouzivat prevazne v terene (teren/cesta - 80/20). Ako rozmyslat, su nejake pre a proti v tychto dvoch prevedeniach? Co je lepsie do lesa? Asi to budem chciet casom dvihnut a trochu rozsirit.
Vopred Dakujem za kazdy prispevok, radu, pripomienku....


Štv, 06.09.2018, 8:31
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 14.05.2011, 7:40
Príspevky: 285
Bydlisko: TT kraj stred
Odpoveď s citáciou
pod pokličkou je to takmer tá istá technika čo sa podvozku týka. myslím že GV má akurát navyše podtlakové machrovátka pri priradovaní predku ale vo svojej podstate je to fakt to isté. V zadu tuhá, stály zadný náhon a predok si priraduješ bez medzinapravoveho diferaku. aj ten 16v motor je viac menej ten istý. Myslím že ten novší už nemá rozdelovač, ale železo je zhodné.

GV je mladšia. Vzhľadovo je to vec vkusu. Oba 3dveraky maju len 4miesta na sedenie.

_________________
Samurai 88: motor G16A (Vitara) + servo
Mazda 3 Z6 2007

rozpredávam vitaru 1,6 16V 5D 97


Štv, 06.09.2018, 14:15
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 19.08.2016, 15:53
Príspevky: 8
Odpoveď s citáciou
V podstate sú rovnaké, ale stará vitara je jednoduchšia čo sa podvozku týka.
vitara - trojrameno
- plechové predné ramená pri 1,6ke (diesel a 2,0 majú výkovky) - ak sa ti vybije čap na plechových tak kúpiš len čap, ktorý je lacnejší ako celé rameno
- uchytenie predných tlmičov (vrchné) jednoduchšie

grand vitara - zadná náprava ako pri väčších teraňákoch (4 ramená a panhardka)
- predné ramená len výkovky pri všetkých verziách
- vzduchom pripájatelná voľnobežka v diferáku...

Toľko z môjho pohľadu, máme doma obidve, aj keď naftové. veľa vecí je podobných, ale grandka je na môj vkus viac prešpekulovaná, na jazdu po ceste pohodlnejšia.
Ak by som chcel vitaru primárne do terénu, tak by som riešil vitaru a nie grandku, za 500e sa dá kúpiť podvozok a tereňák hotový :P :smt162


Ned, 16.09.2018, 0:42
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: