Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 08.05.2024, 10:44
Dnes je streda 8. mája 2024, meniny má Ingrida a zajtra Roland




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 vitara 97. Je tu niekto kto sa vyzna v nej? 
Autor Správa
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak mam iny napad. Skus to uploadnut na nejaky server napriklad na rapidshare a ja si to stiahnem

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Str, 24.10.2007, 16:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak som trocha lietal po nete a jeden z manuálov čo mám je tento. Mal by to byť pre samurai a vitaru zároveň, len Ty píšeš že máš rok výroby 97, ale motoricky máš ten agregát čo ja v r.91. Ak by Ti tento návod nesadol dáko pošlem aj ten druhý návod na novší typ GV.
Link: http://www.suzukiinfo.com/sierra/zukboyshaynes.zip

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Str, 24.10.2007, 18:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A ešte som trochen linkoval a tu sú ďalšie manuály.

http://www.alterterra.ru/index.phtml?lu ... /sgv/index

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Str, 24.10.2007, 18:48
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No Gabo tak som postahoval tie manualy. Je tam toho fakt fakt vela. Paradicka. Uz len opravit to. Este som sa nedostal k mechanikovi sakra

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Uto, 30.10.2007, 16:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som si našiel trocha času a pozrel na moju vitaru prečo koktala na benzíne. Stanovená diagnóza po obhliadke bola - zadrbaný vstrek od mastného LPG, vstrek vybratý, vyvarený v nafte a auto zasa fičí ako má. 8)

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Ned, 04.11.2007, 12:12
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No len mne to nemalo od akeho LPG zasrat ale jasne ze ciste to asi nebude po 10tich rokoch.Kamarat mi hovoril ze aj ke mam obrazky o tom ako rozobrat vstrek tak by som to nemal robit sam tak neviem.Je to na dlho robota? Kolko si asi mechanik za to vypyta cca? Ale aj tak si myslim ze to bude padanim benzinu. Podla mna sa niekde do hadicky dostava vzduch a benzin pada. Uz sa hanbim aj do roboty na tom ist he. Po sichte pred firmou nakopavam ak nejaku 100 rocnu herku. Inak Gabo nasiel som fakt krasne fotky tvojho auta. Uz mam jednu aj vytlacenu. Co ta stali tie disky? Lebo tie klasicke su otrasne

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Pon, 05.11.2007, 15:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Samozrejme, že robota to nieje na dlho a nie ťažká, ale pre mňa, ktorý vyrástol v dielni, garáži sa ľahko hovorí. Radšej treba za niekým zájsť, kto má s takým niečím skúsenosti, no a koľko také prečistenie vstreku môže stáť neviem ani náhodou. Robota na cca 1hod. Pri takejto poruche štartu je veľa možností, čo by mohlo takúto poruchu robiť. Ja by som dal dole sacie potrubie, niekto by mi štartoval auto a ja sledoval, či vstrek vstrekuje palivo. A potom postupne by to pokračovalo ďalej, ak nevstrekuje skontrolovať funkčnosť pretlakového ventilu, či náhodou nieje zablokovaný atď, je toho dosť čo kontrolovať, a niečo by sa muselo nájsť. A ešte som chcel, že v takom to prípade neštartovania, ja začínam kontrolou elektiky - čistota rozdeľovača, či nieje zaoxidovaný + palec, atď. potom až tá vizuálna kontrola vstrekovania paliva to by si mohol zvládnuť, lebo ak vstrekuje tak rovno na škrtiacej klapke to musí byť pekne riadne vidno.

Chcelo by to aby si presne ešte raz napísal, čo si už konkrétne urobil, teda prípadne vymenil aby sme sa pohli ďalej(filter paliva, sviečky....)

Čo sa týka fotiek auta, tak tých tu bolo dosť, ale odkedy padol server ukažto.com tak všetky zmizli. Disky som vymakol dosť lacno, asi za polovicu nových, možno ešte lacnejšie. Nové takéto Mangelsy má v ponuke Radoffroad, pozri sekciu predaj pneu-disky, tam by mali niekde byť.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Pon, 05.11.2007, 19:38
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No Gabo tak som to vyriesil najlahsie ako som vedel. A urcite aj najlacnejsie. Mam to auto z bazaru tak som tam zavolal nech ho da do poriadku. Nemam na to nervy. Ale teraz je vraj v taliansku. Ze mi zavola ked pride. Chcel som to poriesit sam nech sa nieco priucim ale dnes rano som startoval na 20 pokus. Ratal som to. No a to je aj na mna privela. A kym to nebude, ani do roboty nebudem chodit na nom lebo este aj starter odpalim

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Uto, 06.11.2007, 15:26
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.11.2007, 20:01
Príspevky: 59
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
GaboSB niesi zo sabinova? hladam niekoho z okolia co by vedel trocha pomoct s motorom :-D

_________________
Mitsubishi PAJERO Wagon 3,2 DI-D


Str, 28.11.2007, 20:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ooj, ta veru že som. Není problém pomôcť, ak to bude v mojej moci, rád pomôžem. :smt028

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Str, 28.11.2007, 21:36
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.11.2007, 20:01
Príspevky: 59
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nooo tak to je super :) pocuvaj, nevies poradit s takym mensim problemom s motorom. ked je studeny tak pri prudsom pridani plynu akosi nereaguje.. ako kebyze sa dusi a po chvilke to prejde a ide normalne.. robi to hlavne pri preradeni rychlosti. ked sa zohreje tak uz je to v pohode a ziadny problem.
palivovy filter je novy, ak vzduchovy, sviecky su nove, rozdelovac vycisteny, kable takisto. este ma napada pozriet na ten vstrekovac ci dobre rozprasuje ako si uz pisal vyssie, ci by to nepomohlo.

_________________
Mitsubishi PAJERO Wagon 3,2 DI-D


Str, 28.11.2007, 23:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten treba pozrieť určite. Ako som písal, treba vybrať, dať zohriať naftu, tak aby sa dali v nej ruky udržať, ponoriť ho tam a jemne tam vymočiť tú špičku vstreku. Čím dlhšie tým lepšie, netreba sa báť tu ihlu jemne zatlačať dnu a opakovať to. Po vybratí z nafty sa už miesta kde je ihla nedotýkať rukou! :!: Nechať ho odkvapkať, nahodiť, a dúfať, že to bolo tým vstrekom. Pozor však na akékoľvek poškodenie vstreku, tých filtrikov naňom a pod., lebo nový vstrek sa u nás nedá takmer vôbec zohnať. Bosch už tento typ nevyrába a náhrada žiadna neexistuje. Tak opatrne.
Pozor na zbytočné kupovanie tých bludov na čistenie vstrekov čo sa lejú do benzínu, sú drahé a vôbec nepomáhajú. Vlastná skúsenosť. :wink:

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Štv, 29.11.2007, 0:09
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.11.2007, 20:01
Príspevky: 59
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak uz viem co budem robit zajtra cely den ;) dufam, ze to nepobabrem... ten vstrek sa da aj rozobrat? alebo to mocit len tak v celku ako to je a radsej do toho nesahat? nepomoze ked to potom vyfukam kompresorom?

_________________
Mitsubishi PAJERO Wagon 3,2 DI-D


Štv, 29.11.2007, 0:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tu je ten vstrek, už demontovaný, pozor, žiadne prudké fúkanie kompresorom, lebo tie sitká sú ako pavučina. Radšej len nechať odkvapkať, on už sa potom odmastní benzínom sám.

Obrázok

Obrázok

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Štv, 29.11.2007, 0:43
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.11.2007, 20:01
Príspevky: 59
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nooo... tak toto je super :) velka vdaka za nazorne fotky :)
Moze byt problem aj niekde inde s tym dusenim? robi to len studeny.

_________________
Mitsubishi PAJERO Wagon 3,2 DI-D


Štv, 29.11.2007, 0:50
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: