Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 13:23
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 56 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Aka bateria? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Moja reč................a aj prax :-) Pracujem na tom aby som mal trakčnú na zásobovanie všetkých doplnkov v aute, a štartovaciu na štartovanie. Teda dve akumulátory s možnosťou vzájomného prepojenia.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Ned, 11.01.2009, 19:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunki: takže nejaký prepínač špekuluješ?

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 11.01.2009, 19:47
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bull4x4 píše:
MIrec01 píše:
bull4x4 píše:
tak OPTIMA by to vyriesila :smt023

nie
:(


Si precitaj co chce pan zavesit na auto chce tam dat navijak!!!
Efendi by vedel otom vraviet ked mu to zdochlo pri naviajni v jame obycajny atik mala baterka co to spravi a ja mam tiez otom svoje skusenosti
45ah baterka je maloo a moze mat aj optimu 55 musi mat aj dostatocny prisun energie radsej 75 a silnejsie atik a je pokoj zo vsetky vyskusas uvidis ja som nie raz na toto doplatil

teras mam golden vinch zo silou 5,3 t cca 75ah baterku a 80A atik a ide to super a mozem si pri naviajni dovolit este aj svietit svetlami kdezto na origo atiku by to neslo

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Ned, 11.01.2009, 20:16
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
Tunki: takže nejaký prepínač špekuluješ?


Nie prepínač, len ručne ovládaný odpojovač akumulátora využitý v tomto prípade ako odpojovač prídavnej baterky. (Použitie len na naštartovanie v núdzi a na nič iné)

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Ned, 11.01.2009, 20:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mirec su aj 75 ah OPTIMY

skus si pozriet aj vlastnosti tych bateriek specifickych svojou technologiou
su totiz presne na toto urcene

velkou nevyhodou je, ze taku baterku vadnym dobijanim hned odfajcis, ci uz ked bude "atik" davat viac voltov alebo bude prerazeny a bude davat striedavy prud

najlepsie je fakt mat dve baterky

P.S. myslis, ze ten tvoj 8O A "atik" taha cely navijak?


Ned, 11.01.2009, 20:49
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 23:27
Príspevky: 160
Bydlisko: Ke-okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mam tam 74 Ah, a bez problemov 8-)

_________________
www.bazinacioffroad.szm.sk
Land Rover Discovery 300 TDi, STT, T3, CB, C.B.ONE 12000, Terrafirma +2'', Polibusch, Safari snorchel, Fiskars,Webasto,


Ned, 11.01.2009, 22:11
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dusma1 píše:
mam tam 74 Ah, a bez problemov 8-)


Akú? Myslím výrobca, typ a tak.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Ned, 11.01.2009, 22:20
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Treba dat taku ktora vojde za dobru cenu z dobrou zarukou optima je sice fajn ale je premrstene draha.

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Pon, 12.01.2009, 0:45
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Tiež sa prikláňam radšej ku klasickej baterke a je jasné že 74Ah je viac ako 55Ah {Martin 4}. Je to kapacita takže tam nieje čo riešiť. :wink:

Teraz pokukujem po nejakej Varte, 74 Ah alebo 76 Ah. Väčšia mi tam nevlezie. :lol:

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Pon, 12.01.2009, 2:26
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 10:38
Príspevky: 191
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dusma1 píše:
mam tam 74 Ah, a bez problemov 8-)

Cau,

menil si aj alternator ?

_________________
Milan.

LR DI


Pon, 12.01.2009, 10:30
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Martin píše:
Teraz pokukujem po nejakej Varte, 74 Ah alebo 76 Ah. Väčšia mi tam nevlezie. :lol:


Ja sa prikláňam k názoru (a tak som aj po namontovaní navijáka učinil), že tam treba "narvať" čo najväčšiu BATT s najväčšou kapacitou aká sa tam rozmerovo zmestí.
Martin, naše maximum (rozmerovo a aj kapacitne) je napr. VARTA Silver Dynamic 77Ah - toto som tam dostal ja. Toto bola tá pozitívnejšia a radostnejšia stránka "veci".
Sklamanie však prišlo zanedlho. Ako už Mirec vyššie napísal, 43 A(moja Niva má zatiaľ 41 A) alternátor úúúúrčite postačovať nembude - teda aspoň nie mne čo sa poväčšine presúvam na krátke trasy a BATT sa nemaá kedy dobiť. Sem-tam niekoho potiahnem z "prúseru", ale následne už aj pri štartovaní cítiť, že to už nie je ono. A to ešte nehovorím o svetelnej rampe a podobnom príslušenstve.
Takže záverom : Čo najväčšia BATT určite áno, ALE zároveň aj s výmenou alternátora, lebo ináč sa ti fakt môže prihodiť to, že ostaneš niekde v lese v prúsere sám, s vymotanou špulkou a bez šťavy.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 12.01.2009, 10:52
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
preco jednu? je lacnejsie a spolahlivejsie spojit dve male 55-60Ah


Pon, 12.01.2009, 13:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
rustycj píše:
preco jednu? je lacnejsie a spolahlivejsie spojit dve male 55-60Ah


Hmm a ako ich xxces asi tak dobijat ?? Ja som napr. nad tym tiež uvažoval, keďže miesto by na to potencionalne snáď aj bolo, ALE ...

Keď už - spojiť by bolo asi najvhodnejšie 2 identické BATT - mimochodom finančne to vyjde viac ako jedna poriadna, takže passé.

Next - ako by dotyčný riešil plnohodnotne dobíjanie 55 Ah BATT (2 radšej ani neberiem do úvahy) keď má (viem že zatiaľ) 43A alternátor ?

Ako by si (hneď aj v prípade silného alternátora) riešil dobíjanie NEidentických BATT ??

Myslím, že niekde tu už o tom bolo aj samostatné vlákno , ale nempamatám s akým záverom to "skončilo".

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pon, 12.01.2009, 13:25
Profil ICQ
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MIrec01 píše:
bull4x4 píše:
MIrec01 píše:
bull4x4 píše:
tak OPTIMA by to vyriesila :smt023

nie
:(


Si precitaj co chce pan zavesit na auto chce tam dat navijak!!!
Efendi by vedel otom vraviet ked mu to zdochlo pri naviajni v jame obycajny atik mala baterka co to spravi a ja mam tiez otom svoje skusenosti
45ah baterka je maloo a moze mat aj optimu 55 musi mat aj dostatocny prisun energie radsej 75 a silnejsie atik a je pokoj zo vsetky vyskusas uvidis ja som nie raz na toto doplatil

teras mam golden vinch zo silou 5,3 t cca 75ah baterku a 80A atik a ide to super a mozem si pri naviajni dovolit este aj svietit svetlami kdezto na origo atiku by to neslo



Nuz k tomu len tolko ze je to presne tak ako to Mirec01 pise, k navyjaku kvalitna spickova baterka treba a ako aj spickovy alternator, a ked sa da ,,,,tak startovacio-trakcna baterka, bo pri castom pozivani navyjaka baterka odide a vycerpa sa na 0 lu a motorcek zadochne bo bez prudu nem funguje,,ja som mal ponaucenie v Komoci, a potom ma Mirec01 musel vyprostovat z bahna.....sak tuto teoriu potvrdzuje aj Martin4, ze k navyjaku aka baterka treba..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 12.01.2009, 14:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Pato Zvolen píše:
rustycj píše:
preco jednu? je lacnejsie a spolahlivejsie spojit dve male 55-60Ah


Hmm a ako ich xxces asi tak dobijat ?? Ja som napr. nad tym tiež uvažoval, keďže miesto by na to potencionalne snáď aj bolo, ALE ...

Keď už - spojiť by bolo asi najvhodnejšie 2 identické BATT - mimochodom finančne to vyjde viac ako jedna poriadna, takže passé.

Next - ako by dotyčný riešil plnohodnotne dobíjanie 55 Ah BATT (2 radšej ani neberiem do úvahy) keď má (viem že zatiaľ) 43A alternátor ?

Ako by si (hneď aj v prípade silného alternátora) riešil dobíjanie NEidentických BATT ??

Myslím, že niekde tu už o tom bolo aj samostatné vlákno , ale nempamatám s akým záverom to "skončilo".


dobijat ako jednu, nakladaky to maju bezne prepojene dve 6v baterie

55 Ah vide na cca 2000, Sk, 100 Ah nekupis pod 4000. Treba pocitat ze sa aspon jedna dodrbe kratko po uplynuti zaruky. Ak ti odide jeden clanok v 100 Ah, auto nenastartujes, ak ti odide clanok v 55Ah, ani to nepostrehnes.

O trakcnych bateriach a hlavne ich spolahlivosti toho moc neviem, ci su hodne tej ceny.


Pon, 12.01.2009, 15:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 56 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: