Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 1:25
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Suzuki GV 2.7 V6 - pruser nejde predny nahon 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 05.03.2009, 19:50
Príspevky: 34
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To to iste sa mi stalo včera na samuraii stým že mám volnobežky ... ale žiadny chrapot buchot som nepočul .... stalo sa to ked som prechádzal rigolom vedla cesty + mi nejde plný rajd do prava , dáky typ ? volnobežky ? diferák ? diky


Sob, 12.12.2009, 16:27
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Máš problém vytočiť kolesá do jednej strany a nejde ti predný náhon?

Homokineťák.

Tie kúsky rozlámaného kovu sa vzpriečia v guli a nedovolia zatáčať.
Radšej s tým nejazdi. Môže sa ti to zaseknúť úplne a kým zastaneš, môžeš byť mimo cesty, prípadne nabúraný.


Ned, 13.12.2009, 0:26
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 19.05.2010, 20:42
Príspevky: 17
Bydlisko: Bardejov
Odpoveď s citáciou
Zdravím panstvo, mám GV 2,0, najazdených 46,000 km, dosť divne zvuky mi začala vydávať, pri bežnej jazde na vozovke je to nepríjemný kovový hukot. Netuším či sú to prevody, ložiská alebo niečo iné...viete mi niekto poradiť, aby som sa priblížil k riešeniu problému.


Str, 19.05.2010, 21:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Odkiaľ ide ten zvuk? Z predu? zo zadu? od prevodovky? :roll:
Skús to dať niekde na zdvihák, naštartuj a roztoč to normálne na kvaltoch - mal by si počuť kde to drhne. Skús aj zaradiť a vyradiť predok. Potom daj vedieť k čomu si dospel a budeme riešiť ďalej.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Štv, 20.05.2010, 20:45
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 19.05.2010, 20:42
Príspevky: 17
Bydlisko: Bardejov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
uhm, ok...skusim pospekulovať...napadlo ma lozisko alebo diferencial, ale to ja som diletant v týchto veciach. V každom pripade v pondelok mam dohodnuty zdvihák, tak uvidíme, dik zatial


Štv, 20.05.2010, 20:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.09.2008, 16:29
Príspevky: 501
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
gabku a co ak ked ho da na zdvihak a kola budu zvesene dole cize vsetko antiahnute tak si ta vec ktora huci najde polohu kedy nehuci?? mas aj na taky pripad sposob?
nevyrivam len sa pytam bo ma to zaujima...

_________________
Ford Maverick 2.4i, T3, CB, winch 5t, svetla,hilift, pevnosťáky, dáka gurtňa a mnoho dalšieho... :D


Štv, 20.05.2010, 21:09
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Str, 19.05.2010, 20:42
Príspevky: 17
Bydlisko: Bardejov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hm, ono je tu este jedna vec, ktora možno suvisi, mozno nie...ked brzdim tak zo 100 km/h , tak to dost roztrasie cele auto a hlucnost pri brzdení sa neskutocne zvýši...menil som kvoli tomu kotuce aj dosticky, bol na STK, brzdy v 100 % stave, aj predne aj zadne, ziadna ovalnost kotucov...a robi to stale...


Štv, 20.05.2010, 22:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PATaMAT píše:
gabku a co ak ked ho da na zdvihak a kola budu zvesene dole cize vsetko antiahnute tak si ta vec ktora huci najde polohu kedy nehuci?? mas aj na taky pripad sposob?
nevyrivam len sa pytam bo ma to zaujima...


Napriek tomu, že auto bude na zdviháku, malo by sa ukázať kde je problém.

percas píše:
hm, ono je tu este jedna vec, ktora možno suvisi, mozno nie...ked brzdim tak zo 100 km/h , tak to dost roztrasie cele auto a hlucnost pri brzdení sa neskutocne zvýši...menil som kvoli tomu kotuce aj dosticky, bol na STK, brzdy v 100 % stave, aj predne aj zadne, ziadna ovalnost kotucov...a robi to stale...


Ak je problém aj pri brzdení, tak treba skúsiť roztočené auto na zdviháku aj pribrzdiť.
Ale všetko opatrne, nech nevznikne diera v stene. :smt142

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Pia, 21.05.2010, 8:19
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 19.05.2010, 20:42
Príspevky: 17
Bydlisko: Bardejov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takze sa na tu moju Vitaru pozreli v sevise, dvihli a zistili asi po hodinke, že niekde do silenbloku vosiel nejakým sposobom dost velký kamen, ktorý už bol vyhlodaný od kovových castí...to sposobovalo pravdepodobne tie divoké zvuky, skripot v prednej náprave a trasenie pri brzdení...kamen je tam kde má byt a Vitarka ide jedna báseň :-)


Ned, 13.06.2010, 11:16
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.01.2017, 18:02
Príspevky: 1
Bydlisko: brezno
Odpoveď s citáciou
Ahojte mam obdobny problem len si niesom isty ci som trafil typ auta mam suzuki grand vitara r.v.1999 2.0 benzin. a stala sa my nasledovna vec. cestou na chalupu cize maly briezok zapnuta 4x4 a zrazu nieco puklo a koniec. predok nejde. ked tocim na zdvihaku kolesom poloosi sa tocia kardan nie. typujem poruchu v diffe ale nevem co by to mohlo byt. volnobezky su mechanicke. podtlak neni. dakujem za pomoc

_________________
najlepsi off?? firemne Audi =)


Pon, 16.01.2017, 18:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: