Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 0:29
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Suzuki grand vitara 2.0td 80kw pískanie turba 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Štv, 09.04.2020, 8:00
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Dobrý deň, stretol sa už niekto s "pískaním" turba na suzuki grand vitare? Pískanie nieje také výrazné, také slabšie húkanie. Turbo zaberá pekne. Bolo mi povedané že na peugeot motoroch väčšinu turba pískajú, že je to v poriadku. Mám to pískanie turba začať riešiť alebo to je v poriadku na tom peugeot motore? STK som prešiel v poriadku, emisie boli dobré. Olej mi troška mizne, asi 0.5L na 1000km, no to som mal deravý intercooler (už je zalepený) a je možné že presakuje ešte niekde na motore. Vedel by mi niekto poradiť? Vopred ďakujem za každú radu. :)
*prikladám sem natočené video "pískania" turba
https://youtu.be/jtLMgmHVFtA


Štv, 09.04.2020, 8:13
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
1 Intercooler zo spotrebou oleja nema nic spolocneho,
2, ak bol deravy a unikal kusok oleja z intercoolera, je to preto lebo turbo prepusta uz olej do sania :smt151
3, ked trosku piska turbo , nic hrozne, ale ked uz lepsie,, tak znamena to ze mozes v najblizsej dobe ocakavat ze ti klakne turbo :smt151 :mrgreen: stalo sa mi to uz na viacerych autach..

v pripade ze keby ti odyslo turbo,, v Trnave robia super dobre renovaciu turba a za dobry groš, a kvalitne,,vlastna skusenost.. :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 09.04.2020, 10:55
Profil
Čumil

Registrovaný: Štv, 09.04.2020, 8:00
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Takže to znamená že turbo je už na odchode? Čo tak čítam fóra a počúvam ľudí tak údajne každé jedno turbo prepustí trocha oleja do intercooleru, že sa po bokoch spraví údajný mastný "film". Intercooler som zalepil, ak je pravda že turbo prepúšťa olej (je vadné) tak po opätovnom zmontovaní intercoolera by som mal vyliať olej, alebo sa mílim? Naopak, ak by bolo turbo vadné, prepúšťalo by olej do spaľovania, motor by dymel a emisnú kontrolu na stk by auto neprešlo, alebo prešlo? Ja už neviem kde hľadať chybu. Nemôže byť niekde povolená/vytiahnutá hadica od niečoho ktorá následne spôsobuje ten "húkavý" zvuk turba? Ďakujem za radu a nech sa darí.


Pia, 10.04.2020, 17:35
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
[quote="Hlista12"]


nuz kazdopadne, turbo uz bude mat nieco zasebou,,ked len jemne piska to nebude az tak velka vada,, a ano ,kazde turbo trosinka oleja prepusta ked uz ma tie niake km,, a cim viacej ho vytacas tym viacej prepusta,, Nove turbo prepusta tiez ale toje nepatrne a velmi malinko,,Dalej ano olej z Intercoolera treba vyliat a vyplachnut ho benzinom , ,,a potom preplachnut vodou, a vysusit,,V Trnave co mne prerobili a repasovali turbo, tak uz tak spravili ze neprepusta olej do sania, teda nemalo by, bo davaju tam insie tesniace kruzky,, :smt151 ,, co turbo prepusti olej do vyfuku to je minimum, to ani poriadne nezbadas, ked je v norme spotreba oleja, cize minimum, ale ked uz budes mat vecsi modry dym zasebou, co je olej, tak uz je to problem,, na EK to neprejde,, :smt152 ..ono je leposie dat si turbo zrepasovat :smt151 a potom mozes kludne jazdit ,zeti nikde neklakne na dlhej ceste,, :smt151 dobra rada skus dat novy olej, kvalitny a dat dotoho prysadu STP.. ja to pouzivam a rada dalsich co to poznaju,, toje doplnok do oleja a tak zvysiss kvalitu mazania motora a najma turba ,, oplatisa..stoji to cca 7-8€.. a aby som nezabudol,, skus si este vymenit vzduchovy filter,,bo ak je spinavy zacina sat olej a moze aj preto turbo piskat.. :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 10.04.2020, 19:19
Profil
Čumil

Registrovaný: Štv, 09.04.2020, 8:00
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Ako môžem zistiť že je turbo už načaté tzv. na odchode? Motor nedymý vôbec, emisie to prešlo na pohodu. Turbo zaberá dobre, z intercoolera som olej nevylieval, bol tam iba mastný "film", rovnako aj po hadiciach z a do intercoolera. Ako inak to dokážem zistiť? To " húkanie" "pískanie" aké som natočil na video ktoré som sem zdelil s linkom, nemôže spôsobovať nejaká uvoľnená hadica? Ak áno, pri ktorej začať hľadať chybu? Ďakujem a mech sa darí.


Pia, 10.04.2020, 22:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Nic neries.Ja turbo pocujem zavyjat az v kabine ale az po prekroceni 2 000 ot a to zacne masina aj poriadne tahat.Podla toho co pisete by sa mi uz muselo rozpadnut.To ze zavija je logicke.Toci cca 12 000 ot.Samozrejme za predpokladu ze vsetko je tesne a pises ze vsetko mas O.K.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 11.04.2020, 8:03
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: