Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 7:11
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Rozvod XJ 
Autor Správa
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7928
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
rustycj píše:
co je na ozubenych prevodoch bomba veru mi nie je jasne... len to pridava na rotujucej hmotnosti a tochu hluku (aj ked nie moc), kedze to nie je nejaky nizkootackovy tank retaz vyriesi rozvod praticky rovnako spolahlivo (teda ak nie je z blata ako u voyagerov)



noo bomba je na tom to, ze nemas starosti s vymenou rozvodov!!!mas od toho vecny pokoj,, co sa tyka hluku,, hm,, tak to by som az tak netvrdil,,a nebol si v tom az tak isty,, lebo v niektorych motoroch napriklad ŽUK,Warsava, Pabjeda- v podstate mali stejny motor alebo ARO 461, tosame Bucegi, pouzivali ozubene kolesa z fiberu,,takmer ziaden hluk,, a to koleso bolo vecne,, davalo sa s5 do motorov aj pri generalkach lebo nebolo na nich ziadne opotrebenie :smt151 :smt023 ba este retaz je hlucnejsia,, aspon ked uz je natahnuta kus, a nema spanovak,, cos u motorov OHV a SV veru neni,, aspon som sa tym nestretol,, jedine u motorov OHC..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 19.06.2015, 10:04
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
Kamarát zhana jeepa. Volali sme na jeden XJ 2.5 rv200 a chlap mu tvrdil že sú tam menené rozvody. Je to možné?

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Sob, 05.09.2015, 18:41
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Uto, 11.08.2009, 15:40
Príspevky: 357
Bydlisko: Sp.Nova Ves
Odpoveď s citáciou
mal som jedno XJ s 390tis tusim a klaklo to najmensie kolo ktore je na kluke,odsralo si to oil cerpadlo i viveva.urcite je tam interval na vymenu rozvodov ale neviem kolko,nikto to neriesi,teraz som menil čerpadlo na XJ z 270tis a vydno tam znamky opotrebenia ale myslim ze 100vku este da.velmi dolezite u tohto motora menit olej v intervaly alebo este skor,by som odporucil do 10tis,a par ludi vie ze tie romale jeepky su stavane na seleniu olej, (stretol som sa v zaznamoch servisnej knihy na 15w,10w ale aj na 5w oleje zalezi na aky trh boli auta urcene.teplotne pasma).ja roky pouzivam 15ku elf som s nim spokojny.selena je moc draha

_________________
červene cherokee 96 prekopane na98


Sob, 05.09.2015, 19:36
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7928
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
pepo píše:
Kamarát zhana jeepa. Volali sme na jeden XJ 2.5 rv200 a chlap mu tvrdil že sú tam menené rozvody. Je to možné?



XJ a ZJ , 2,5 TDI je motor OHV, a ma ozubene rozvody!!!!!!!!!!!!!!!!! nema remen ani retaz :smt151 chlapik kecal trepal,,,tam sa nemenia rozvody-su blbuvzdorne,,,,
jedine XJ 2,1 TDI ma motor Renault- OHC a ten ma remenovy rozvod,, co sa meni po ubehnuti urcitych km,, toto vsjo..u xj a zj.. insie 2,5 ky neboli s motorom OHC, jedine ak tam vlaboroval insi motor ako ja som tam picol 2,5 TDI z pajerka do tehdajsieho mojho xj jeepa... :smt151

jedine co mohol tak vymenit tycky zdvyhadiel, vahadla-koniky,,tot je jedina slabost tychto motorov.. :smt151
elmino,, tie rozvody su dozivotne,, leda ak je vada materialu alebo nakokot oil,, ale este som nepocul ze by niekto menil rozvody po urcitych km v tychto motorov a ak, tam nieco muselo byt :smt017 :smt017

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 05.09.2015, 20:38
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Uto, 11.08.2009, 15:40
Príspevky: 357
Bydlisko: Sp.Nova Ves
Odpoveď s citáciou
"elmino,, tie rozvody su dozivotne,, leda ak je vada materialu alebo nakokot oil,"
kym ja dozijem ?alebo auto?tie auta uz maju okolo 20rokov tak si myslim ze uz padla zaruka :) malo kto ma 2.5td novu od predajcu,kazda jedna si uz preskakala par majitelov aj druhov oleja,kto mal VM dlhsie a najazdil par desiatok tis.tak sa asi nevyhol tomu ako pises :vymena zdvihatiek,konikov,ticiek aj tolko rozoberanych hlav.ale aj ked som si uzil s tymto motorom svoje som s nim celkom spokojny

_________________
červene cherokee 96 prekopane na98


Ned, 06.09.2015, 7:56
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7928
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
ved isteze,, bezne sa na tom rozvodove kola nemenia bo jak dojde k tomu ze treba GO motora, tak sa motor vyruti von doprdele,a da sa druhy bo GO je drahsia ako kupa dobreho pouziteho motora,, a ked sa o ten motor staras, vydrzi vela,, su to nizkootackove motory, aj ked ja tasko im prichadzam na chut ale s vykonom na mojom som spokojny , je cipnuty a taha ovela lepsie ako pred tym,, uvazujem nad vecsim turbom, bo si to vyzaduje..a potom povtakoch,, motor bude jak V8 cka :smt126

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 06.09.2015, 10:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Ešte zabúdate chlopi na jednu vec v jednom (či dva to neviem) roku sa 2,5 VM dávala do Voyagera z remeňovým rozvodom, ktorý mal kua dlhý interval výmeny cca 30 tisc. Ak niekto menil motor a nevedel a našupoval tam takéto VM tak je o zábavu postarané.
No a na Sk je šicko možné.

A.

Edit:

Jovan sekol som s ale aj tak zúfalé riešenie oproti kolesovým rozvodom, a v crd má remeň väčší interval ako nešťastná retiazka.
(mno medzi tým drb.. nim slov firiem a kontrolovaním kvanta faktúr a položiek sa občas človek utne)

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Naposledy upravil Andrej dňa Uto, 08.09.2015, 7:02, celkovo upravené 2



Pon, 07.09.2015, 8:35
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
Ešte zabúdate chlopi na jednu vec v jednom (či dva to neviem) roku sa 2,5 VM dávala do Voyagera z remeňovým rozvodom, ktorý mal kua dlhý interval výmeny cca 30 tisc. Ak niekto menil motor a nevedel a našupoval tam takéto VM tak je o zábavu postarané.
No a na Sk je šicko možné.

A.


Andrej VM *TD NIKDY nemalo remeň !!!
Ak, tak reťaz. a to len v roku 96 a len vo Voyageri (a v ktorejsi Alfe)

Remeň u VM majú až CRD DOHC motory

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 07.09.2015, 9:10
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
pepo píše:
Kamarát zhana jeepa. Volali sme na jeden XJ 2.5 rv200 a chlap mu tvrdil že sú tam menené rozvody. Je to možné?

..možno rv 200 mal rozvody :lol: ,ale važne ,nejaku vedu by som z toho až tak nerobil,nakoľko to može chlap predavať a veľmi tomu nerozumie,čiže ak padne otazka: Rozvody su vymenene? ..tak padne klasicka odpoveď : Samozrejme :) ...Ďalšou variantou pri predaji zvykne byť aj odpoveď ,že tu sa rozvody nemenia a kupujúci cuvne ,lebo tomu neverí,čiže tam niekde bude asi pes zakopaný :)

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 07.09.2015, 9:27
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7928
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
:smt017 taky mozne řešení :smt023 :mrgreen:

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 07.09.2015, 9:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1887
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Tak Tak každý kto predáva auto vymení pred predajom rozvody :smt121 aby budúci majiteľ nemal starosti

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 07.09.2015, 9:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1377
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
hmm, a 2.5 benzín má aké rozvody?
pepo nenapísal či volali o naftu alebo benzín :smt017

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Pon, 07.09.2015, 21:41
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
pablo píše:
hmm, a 2.5 benzín má aké rozvody?
pepo nenapísal či volali o naftu alebo benzín :smt017



kratučká retiazka rovnaká ako na 4.0
po cca 300 začína byť mierne vyťahaná (ale stále v tolerancii) 8-)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 07.09.2015, 22:31
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: