Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 25.04.2024, 22:14
Dnes je štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek a zajtra Jaroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 XJ CHEROKEE 2.5TD 1997 Black ŽORŽET 
Autor Správa
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
indian píše:
no, slovo raketa je uz trochu sci-fi, ale da sa povedat, ze cipnute to ide trochu lepsie ako standardny traktor :-D


no raketa uplne nie ale 135 konikov a 300nm je oproti serii dost poznat.
Ked k tomu priratas zvysne upravy tak to ide celkom slusne.
A hlavne vyjazdy nemusim riesit z rozbehu s vytocenou 2kou.
Akurat ze VM v tejto uprave je asi jedno jedine. A tak to asi aj ostane :-D

Ale ak by ho niekto chcel tak je na predaj

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 21.09.2016, 12:58
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Uto, 20.09.2016, 11:41
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Dík za odpovede.
A jak je na tom štandardne zo spotrebou, prípadne s náhradnými dielami.
To prídavné chladenie stojí cca. kolko? To by bolo asi dobre si ho nechať namontovať aj preventívne.
A ešte by ma zaujímalo jak sa správa na diaľnici.


Str, 21.09.2016, 21:19
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.04.2008, 8:06
Príspevky: 407
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
ako pisali vyssie, pokial jazdis s rozumom bez problemov...
ja som kupoval moje ked malo 219 000 a asi som kupil dobry kusok. ked nastartujem necham cca 1-2 min prebublat nech sa trochen prehreje a natlaci vsade olej. ked zastavim necham teplotu klesnut pod 100 ale radsej blizsie k 90 a az potom ho vypinam. chladenie oleja nemam, ani ine pridavne chladenie, pravidelne menim olej, aj nejaky ten Tisovec som odjazdil, aj tu a tam nejake to off stretnutie :D ... teraz mam na budiku 316 000. menil som chladic lebo tiekol a menil som visko lebo klaklo. tolko k chladeniu :smt023


Štv, 22.09.2016, 20:42
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
5ko píše:
menil som chladic lebo tiekol a menil som visko lebo klaklo. tolko k chladeniu :smt023


a ak ma záznamy neklamú tak v januári 2010 ešte radiátor kúrenia, pretesnenie sania, výfuku, turba, vodného kanála... :wink:

ale inak súhlas :smt023

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 22.09.2016, 21:59
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Uto, 20.09.2016, 11:41
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Ok. Ďakujem.
No budem ešte otravny. Kde alebo ako by som si mohol overiť najazdené km pred prihlásením na SK. Auto by malo byť dovezene z Rakúska. Slovenské km som našiel asi by to aj tak nejak sedelo ale my sme národ vynaliezavy a ja som podozrievavy.


Štv, 22.09.2016, 22:27
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
slavik píše:
Kde alebo ako by som si mohol overiť najazdené km pred prihlásením na SK. Auto by malo byť dovezene z Rakúska. Slovenské km som našiel asi by to aj tak nejak sedelo ale my sme národ vynaliezavy a ja som podozrievavy.


km sa (aj keď nie úplne vždy) dajú overiť pomocou originálnej diagnostiky
Všetko ostatné je len zdrap papiera. Ale väčšina XJ z rokov 99-2001 má cez 200tkm
Poniektoré aj 2x :mrgreen:

K tomu autu:
ak je to naozaj limited z 2001, prečo potom nemá vzadu znak "60 Years Anniversary"
a k tomu príslušné disky kolies a chrómové doplnky patriace k tejto kombinácii?

Čo je to ošetrenie podvozku? Ale ak je to len o nastriekaní vrstvy bodyasfaltu v štýle čo je čierne je dobré, tak je to medvedia služba.

Kupuješ v lepšom prípade 16 ročné a dosť specifické auto. Takže ak nevieš presne čo máš pozerať zober so sebou niekoho kto sa v tom naozaj vyzná.

A vopred píšem nie, ja tam nepôjdem, na to nemám kedy. Jedine že by si s tým prišiel ku nám :-D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 22.09.2016, 22:51
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Vsetky a doslovne vsetky terenne auta z rakuska co mi presli rukami boli a su hrddzave crepy -to ze to ma osetreny podvozok znamena ze to bol super hrdziak -Je to ako hovori palo-ja ti radim zdaleka sa rakuskemu auto vid pajero.jeep suzuki vyhni

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Pia, 23.09.2016, 9:31
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Obrázok Obrázok auto z Rakuska???? je to mrdacka na cely zivot hahahaha

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 23.09.2016, 9:52
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.04.2008, 8:06
Príspevky: 407
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Pali
dobre pises, ale co som mal robit ked mi vnutri mrzlo??? tak som musel menit radiator !!!:) vsak vies aka bola srieň znutra :smt023
ale mas pravdu, len nie som isty ci tie fuciace a tecuce veci co ste robili maju suvis s dochladzovanim motora....

to Majod: Aj moje je dovezene z AT, hoci ja som ho kupoval z TT - odkupene na drazbe ako zhabane po neplaticovh uveru... aspon to vravel chalan co som to od neho kupoval. :)


Ned, 25.09.2016, 21:17
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
5ko píše:
Pali
len nie som isty ci tie fuciace a tecuce veci co ste robili maju suvis s dochladzovanim motora....


no majú/nemajú... kúrenie je vodné, vodný kanál je logicky tiež vodný a keď to netesnilo tak sa to muselo spraviť :-D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 26.09.2016, 12:06
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
Zdravím páni. Potreboval by som niečo odkonzultovať. Dnes som sa vrátil domov asi po 50km jazde. Ako vždy som jeepa nechal chladiť. Ale on sa ku..a začal prehrievať!!! Vypnem motor a pozeram ze v nadržke chladiacej kvapaliny je mizerne malo vody a zjavne vyvrela. aj z chladica vidno ze sa tlacila von. Dolial som vodu a skusil naštartovať. Teplota sa malinko znižila ale opäť po chvíli zacala pomaly stupat. Chladiaca kvapalina mi pride zafarbena do hneda. HLAVA???? Ak je to hlava koľko € treba odložiť na výmenu? :smt017

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Sob, 10.12.2016, 13:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No vítaj v klube prasknutých gebulí alebo tesnenia.
Každopádne najjednoduhšie zistíš ktorá hlavo to jem že dáš dola vodný kanál a potom krásne po naštartovaní vidíš kadiaľ Ti talčí vodu.
Tak či tak pôjdu dole, ak prasknutá nejaká z nich tak dať spraviť a všetky naraz zrovnať z koníkmi.
To máš zrejme ako bonus na vianočné dni .o) aby si sa nenudil.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Sob, 10.12.2016, 21:01
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
:smt152 Dik za povzbudenie a odlahcenie. Kontaktovat pala Jeeparts? Kolko taka sranda asi stoji komplet? Robota a matros? A vodny kanal? What? To je kde?

Este 2 postrehy:
Pri nastartovani za studena auto chyti na brnk ale asi 1-2 sekundy po nastartovani svieti chech engine a rucicka tlaku oleja je na nule. Po tych sekundach stupne na 4,5-5 a zhasne. OK?

Pri vacsich mrazoch pocas jazdy ked mam zaradenu napr.3 a drzim spojku tak mi otacky behaju medzi 1000-1500 horeee doleee.

Edit: práve som sa vrátil z testovania. Jazdil som kopco horeee dolee horee dolee a zohrial poriadne motor na tých 90+. Pri normálnej jazde sa OCHLADILO OK. Zastavil som a nechal motor bežať. Teplota nevyšla nad 100 ani sa nepriblížila k tejto hodnote. ALE!!! voda aj keď ukazovalo 90-92 zovrela a z expanzky cez vrchnák pretekala. Kontroloval som vodu ešte raz a olej v nej nie je. Olej v motore bez straty od kedy som menil. Hadica z chladiča tepla (prívod). Visko na vrtuly je určite OK tu som tiež testoval.

Taaaak čo včul?

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Ned, 11.12.2016, 8:19
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
:smt010 Aaaano je to hlaaavka.

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Ned, 11.12.2016, 11:12
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
zastav sa s tym alebo pripadne sa ozvi

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Ned, 11.12.2016, 12:23
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: