Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 8:12
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 78 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Podvozok XJ 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Biker maš pravdu treba to presunut do sekcie JEEP nech to je prehladnejšie ,chceme dvihat a budeme furt len klikat z temy na temu? :cry:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 18.01.2007, 0:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no sak toto som presne myslel :smt151
site admin presun nam to do jeepu please. ked zdvihame tak nech prehladne :wink:

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Štv, 18.01.2007, 0:10
Profil ICQ WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
No fayn to ma nenapadlo.. ved potom mozete tento topic kludne zrusit cely.. ja mam motor 2,1TD a ano viem ze je slabsi ale staci mi to celkom a ked suchnem redukciu tak to vobec necitit ze by bol slaby..

Tak fayn kedze riesime to iste rad sem tam podiskutujem.. co spravis s tymi listami?.. chces povedat ze aj obycajky stoja desat?? ci to zrovna tie liftove tolko stoja..


Štv, 18.01.2007, 8:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pred cca 4 rokmi som u motorkára kupoval listy na 2,1TD za cca 10-11k /ks. Už si presne nepametám. Ale pametám si, že vtedy ma to dosť bolelo. :twisted:

inak nerobte si ilúzie o nových listoch. Ani štandard funglovky niesu prehnuté nejak moc dole. Tiež sú prakticky rovné. Po namontovaní nových bol rozdiel výšky zanedbatelný. Veď povedzme si rovno...v sérii je XJ len robustnejší kombík, pripravený na "dorobenie" podla predstáv majitela. :lol: Takže doba od nás žiada jediné...liftovať, liftovať a zase len liftovať! A hlavne...31" gumy je povinné minimum! Až s nimi vyzerá jeep na zožratie. :smt145

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 18.01.2007, 9:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2 maco: :roll: ja som nepisal ze zrusit topic cely :roll: kua nechapes co som tym chcel povedat? :evil: no nic..uz je to presunute tak je dobre.

a k tym listakom: ja ich budem mat ako sucast lift kitu ale samotne komplet listy na 3" lift na XJ stoja £ 185 od ProComp.
obycajne original ani netusim kolko stoja a ani ma to nezaujima pre ten dovod co pisal diesel :wink:

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Štv, 18.01.2007, 11:20
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
K podložkám,přesně jako Jano JP.

Biker to taky říká dobře 8) .

Mám dobrou zkušenost s origo listama Heavy Duty. V Simixu asi 5tis./svazek.. Bude-li to málo zvedlý,doplň je o jeden přídavnej s tvejch starejch.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Štv, 18.01.2007, 12:05
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.12.2006, 15:38
Príspevky: 57
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jak slyšim podložky tak mně jebe!!!


Štv, 18.01.2007, 15:08
Profil ICQ
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
OK OK.. takze 31" gumy uz zhanam.. znamy mi slubil ze mi zozenie nejake pecky od bratov rusov.. vraj je to seriozne lepsie ako BFG.. a ze aj cena celkom fayn 10tis. dokopy..

a uz som mal aj naplanovanu vyrobu podloziek na predne pera a pod tlmice a kupu listovych a vyrobu podloziek listoviek..

lenze martyho ide... ked pocuje podlozky.. co asi znamena ze ich nema moc rad.. kto vie preco.. lenze ja nemam 20 litrov navyse na ET disky..
MOJE NERVY..

inak MARTY?? pisal si ze mas vselico na XJcka.. co tak listovky v slusnom stave??.. ci??

Tak kolko teda stoja tie liftovacie listy???? 10??

Inak idem vam odfotit ako vyzeraju tie listy a vy to uz ohundrite..
momentik..


Štv, 18.01.2007, 16:24
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
foto bude zajtra uz je tma..


Štv, 18.01.2007, 17:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marty píše:
jak slyšim podložky tak mně jebe!!!


ale fuj, a kto? :shock:

2Maco: a nemáš foto tých rusáckych pneu? A nedaj sa znechutiť, aj tí največší frajeri zpravidla začínali podložkami. :lol: :wink:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 18.01.2007, 18:12
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
..chapes.. momentalne nemam na komplet 3,5" lift kit..

poriesim to podložkami a keď budem mať loove tak podložku vyrvem a založim strunku z čínskeho pera..

DOBRE takze potrebujem si to zhrnúť dokopy..

PREDOK:
2xpodložka 8,5cm nad perá.. (môže byť aj ocel?)
2xPodložka pod tlmiče (koľko cm??) žeby tiež 8,5?

ZADOK:
zohnať menej unavené listové perá najlepšie aj s novými silentblokmi
podložiť ich (o koľko cm?)
alebo aj nadvariť nad držiaky listov?? neviem nemam jasno..
+ odpojiť stabík

zabudol som na niečo? Opravte ma alebo doplnte prosim.. vďaka..


Štv, 18.01.2007, 19:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PREDOK: viac ako 7cm by som asi nepodložkoval. V takom prípade stačí tlmiče, ale aj dorazy(!) podložiť o 5cm. Materiál predných podložiek...ocel, hliník, dural, silón...vyber si

ZADOK: dajú sa vložiť podložky medzi listy a nápravu. Ale max tak 4cm...zvyšuje sa tým páka na namáhanie listov pri brzdení a akcelerácii. Zvyšný lift treba dohnať predĺžením vahadiel. Čiže ak chceš ešte pridať 3cm tak vahadla treba predĺžiť o 6cm. Samozrejme podložiť tlmiče hore a taktiež dorazy. Tiež stačí o 5cm pri týchto mierach.

Takto som mal vzadu urobené dorazy...dva puky a upravený zadný doraz zo škody 120 turbo.
Obrázok

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 18.01.2007, 19:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak velký podložky nad pera bych nedělal. Je to už velká páka a brzo se ti prosednou pera a hlavně zlomíš lisťáky,nemluvě o stabilitě. Budeš mít furt stejně měkký pera jako origo ale bude na ně působit mnohem větší síla. Proto liftový pružiny/listy bejvaj nejen delší ale i tvrdší aby kompenzovaly výšku auta a tím vyšší těžiště. Né na darmo neuvidíš od žádný firmy podložky větší jak 2"(5cm). Proč asi?
To samý platí pro podložky pod tlumiče. Bude na ně taková páka,že je budeš vylamovat.
I za lacino to dokážeš zvednout aby tam pasovaly 31" pneu. Dej přední pružiny s Grand Cherokee V8 a k tomu asi 3-4cm podložky. Na zadek nový,HD lisťáky a do nich jeden přídavnej ze starýho svazku. Tlumiče podlož jen 5cm podložkama.Budou normálně fungovat akorát nebudou mít takový vývěs.Časem můžeš koupit nový,delší a třeba nejdřív na předek a pak na zadek,podle financí.

Podložky pod kola není nic proti ničemu. Je to stejná páka a zatížení jako disky s jiným (-) ET. Akorát je tam spoj na víc ale jsou-li profi udělaný a řádně dotažený a občas se zkontrolujou,tak je to v poho.

Nežeň to zbytečně do extrému,vyserese ti to,pokud to nezaplatíš.Každý vojebání něčeho se dvakrát vrátí.
Podložky udělej s duralu,železo je moc těžký. A nebo se silonu. Prodávají se kulatiny i v černý barvě.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Pia, 19.01.2007, 10:01
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.12.2006, 15:38
Príspevky: 57
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vim proč, :) podložky fui :)

sem schopnej dodat kompletní 3"lift, přední pružiny, zadní listy, 3" tlumiče, za cenu lehce pod dvacet tisíc českejch .....

a i pořádný disky, chromovaný mangels triangular za 2950,- CZK/kus


Pia, 19.01.2007, 10:27
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marty píše:
sem schopnej dodat kompletní 3"lift, přední pružiny, zadní listy, 3" tlumiče, za cenu lehce pod dvacet tisíc českejch .....

a i pořádný disky, chromovaný mangels triangular za 2950,- CZK/kus


Niečo pre ZJ nemáš??? ten 3" by sa zišiel :-D za takú cenu koukám :shock:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 19.01.2007, 10:45
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 78 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: