Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 5:25
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 75 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Jeep Cherokee VM - na tri válce...VYRIEŠENÉ 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Práve oslavujem flašou červeného "Návrat KRÁLA". :smt030 :smt041 :smt030 :smt041

Dnes som nabehal vyše dvesto km (požičaným autom)pri zháňaní sady na opravu strhnutých závitov. Napokon som ich našiel v Karlovke. Obskakovali ma ako by som prišiel objednať kamión. :D :shock: Vŕtanie na priemer M10 som vzdal. Koník je z tak tvrdého matrošu, že vrták nezanechal ani stopu. Chvalabohu existuje ten systém opravy strhnutých závitov...výrobca udáva 170% pevnosti pôvodného uloženia, čiže je to o 70% pevnejšie. :shock: Išlo to krásne, opravil som pre istotu až päť z ôsmych závitov. Drží to jak fras. A auto lieta jak ďas. :lol: Už som bol tak nadržaný, že som zabudol pripojiť žhaviče. A kým mi tuhol silikón, ešte som do zadu nahodil trojpalcové liftové tlmiče SkyJacker.

A najbližší mesiac nechcem vidieť ani šróbik! Šesť dní driny bez akejkolvek pomoci. Tisíckát z jamy do jamy pre kazdý klúč či šrób. Svalovicu mám jak malý jarda. Takže len si pekne zapatlajte ruky od oleja aj vy! :-D :-D :-D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 27.11.2006, 20:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Super tak spravené :-D :-D a nebud jak :smt078 ale ja nič ja :smt035

Inač dobre vedieť kde sa da kupiť človek nikdy nevie kedy sa niečo po.. a bude to tiež potrebovať.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 27.11.2006, 20:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pár fotečiek s atmosférou, ktorá by sa dala krájať :wink: :

Túto náhradu za "special tool blabla" som dosť dlho hladal...
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

No nieje to VMko na zožratie? :P :-D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 27.11.2006, 20:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nazdar diesel . tak konecne pojazdny . tie tlmice si kde kupil , a co stali ?

_________________
discovery td5


Pon, 27.11.2006, 21:08
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
patrik píše:
nazdar diesel . tak konecne pojazdny . tie tlmice si kde kupil , a co stali ?


ORC, cena dohodou :wink: . Chcel som po nich predĺžené o 3", myslel som že to budú Ironmany a ono čistá hydraulika SkyJacker. :?

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 27.11.2006, 21:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja tam idem v stredu koli tej naprave a objednat mtcka :D . uvidim ci sa mi tam stanu pri 2 lifte :shock: ak nie tie potom tie tlmice co mas ty a podlozky tak isto tie co mas ty :-D

_________________
discovery td5


Pon, 27.11.2006, 21:26
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ok, ak s nimi budem spokojný, kúpim asi aj dopredu.

Ešte odkaz na tie opravné sady strhnutých závitov. Ak sa vám pošťastí doraziť nejaký závit, tak sa neoplatí rozmýšlať nad ničím iným než týmto. Je to profi riešenie: http://www.impkontakt.sk/index2.php?url=recoil.php

Sú v Karlovke.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 27.11.2006, 21:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
patrik píše:
ja tam idem v stredu koli tej naprave a objednat mtcka :D . uvidim ci sa mi tam stanu pri 2 lifte :shock: ak nie tie potom tie tlmice co mas ty a podlozky tak isto tie co mas ty :-D


No teoreticky by mali ale asi bude treba trochu upraviť predný narazník, nejakým to odkrojením z neho, a ak daš 31" tak na 100% Ti budu drhnúť aj o ramená na pôvodných diskoch, tak ako mne a to mam len AT. Treba podložky alebo -ET na diskoch :-D ČO tiež čaka.

Diesel: Ta cena dohodou sa mi páči to aj ja chcem heh a najlepšie na nejaký komplet lift :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 28.11.2006, 9:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ešte jedna otázka asi na Jacka:

Pri strkaní nového hydroštelu do motora som narazil na jednu dilemu. V manuále je napísané, že dierka na boku hydroštelu, ktorou sa plní olejom, má byť otočená smerom preč od klukovky. To som sa ale dočítal až keď som hlavy prvýkrát utiahol. Ja som to dal samozrejme naopak. Pretože som bol z toho nervózny, dal som hlavy znova dole a pozrel aj susedné hydroštely ako sú osadené. Moli tak, ako som osadil aj ja. Teda dierkou smerom ku klukovke. :shock: Po dôkladnom prezretí vrtania v ktorom behá hydroštel som nenašiel žiadny dôvod prečo by mal byť ten otvor natočený tak alebo onak. Takže som to ponechal tak ako pôvodne osadil a ako boli osadené aj ostatné hydroštely, hoci manuál hovorí naopak. Takže otázka znie...Jacko ty si ako nasmeroval ten otvor hydroštelu?

Motor zatial behá ako hodinky tak som asi chybu nespravil....dalšia blbosť v jeep manuále!

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 01.12.2006, 20:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som v tej dobe manuál nemal a dokladne som to pozeral, a zistil som,že je to úplne jedno ako sú otočené.Ja ich mám otočené tak ako ty-ku kluke a tiež to zatial fachčí a to som už najazdil dobre cez 10 000km. :-D 8)


Pia, 01.12.2006, 23:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak Jacko aby si nebol sám s čiernymi prstami od selectracu tak zajtra idem zase rozhodiť VMko. :wink: :D Mám zase nové tesnenia a hlavne zvyšné nové hydroštely, na staré sa už nedá spolahnúť. Predtým som vymenil len ten čo sa rozsypal na druhom válci ale nedávno mi vyskočila tyčka sacieho ventilu na štvrtom válci. Ak budem mať dosť síl tak sa možno pustím aj do mojho selectracu a vrátim sa k tej deklo-rošáde. Aj ja snáď nejaké foto porobím. :)

mám predbežne len jednu dilemu...chcem rozoberať absolútne minimálne. Okrem iného nechcem vypúšťať olej. Neviem či dobre predpokladám, že pri vypnutom a zohriatom motore všetok stečie do vane a pri rozoberaní hláv by sa z nich žiaden nemal vyvaliť. :? Filter tiež netreba vyšrobovať kôli spusteniu motora. Chladiacu samozrejme musím vypustiť.

edit:hydroštely už sú všetky vymenené a zvyšné závity koníkov preventívne zosilnené proti vytrhnutiu. Snáď mi už to VMko dá na čas pokoj. :? :D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 30.01.2007, 16:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nejaké foto:

Dve hlavy tróniace na novom tesnení...

Obrázok

Obrázok

hlavy na stole:

Obrázok

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 02.02.2007, 18:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak to vyzerá, že až teraz som pred definitívnym riešením pre nedržiace supporty vahadiel mojho VMka. Keďže v špecializovaných šróbových obchodoch som nenašiel, musel som si vyrobiť dlhšie štyfty s rôznymi kombináciami závitov. Materiál pevnostná ocel 10.8. Vídiové nože si s tým celkom dobre poradili. Na fotkách sú origo štyfty tie čierne a ten kratší závit ide do hliníka!!! Tieto štyfty sa uťahujú momentom 30Nm(na inom mieste manuálu píšu 35Nm) Zároveň o tie supporty je prišrobované veko hlavy válcov. No proste na tak krátky závit v hliníku záťaž jak hovado. Motor mi síce ide teraz ako hodinky(dokonca objektívne tichšie) ale nedá mi to spať, tak to ešte znova otvorím a snáď definitívne opravím. Pri poslednej oprave som síce už vyriešil dĺžku a pevnosť závitu ale pre časovú tieseň som tam narýchlo dal štyfty z materálu 8.8 a závitom po celej dĺžke, čo nieje zrovna vhodné.

Obrázok

Obrázok

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 28.03.2007, 14:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dieselko Ty hotový sustružník :shock: tušim ťa budem otravovať niekedy :-D za nejaký ten taký červený mok flaškový

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 28.03.2007, 17:58
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Tak to vyzerá, že až teraz som pred definitívnym riešením pre nedržiace supporty vahadiel mojho VMka. a tak ďale j bla bla...


Dieselko, až raz k tomu dôjde, aspoň viem, kam sa mám obrátiť :-)
Máš moje symfónie :-D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 28.03.2007, 18:25
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 75 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron