Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:34
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 nepravidelný chod motora na xj prečo? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Na akom karburátore ???

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pon, 04.11.2013, 20:27
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
viem že to nieje karburátor ako taký ale ako to mám pomenovat? myslel som na tom kde je škrtiaca klapka. ako sa to teda volá správne?? a tuším je to forum nejaké "slabé" ked nikto nič nepíše :( tuším to tu upadá :(

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Uto, 05.11.2013, 9:39
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
LUKAS4x4 píše:
viem že to nieje karburátor ako taký ale ako to mám pomenovat? myslel som na tom kde je škrtiaca klapka. ako sa to teda volá správne?? a tuším je to forum nejaké "slabé" ked nikto nič nepíše :( tuším to tu upadá :(



Lukáš v tom to nie je. Nemýľ si fórum s non-stop servisnou poradňou !!! Nikto a ZDôRAZŇUJEM NIKTO z členov tohoto fóra nie je povinný reagovať a odpisovať na príspevky, je to len dobrá vôľa a ochota ľudí. A nemôžeš očakávať ani vyžadovať že niekto striehne na nejaký príspevok a ide ho okamžite riešiť.

Ak chceš opravovať sám doma, tak si niečo naštuduj alebo aspoň vygoogli, zisti si polohu vecí na aute.... je toho popísaného kvantum.

A mimochodom, X krát sme Ti napísali skontroluj TPS a tlak paliva. Takže radu si dostal. A ak sa menil chod pri "šklbaní" káblami okolo telesa škrtiacej klapky tak to vyzerá na TPS alebo jeho kabeláž.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 05.11.2013, 11:30
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
ale to je mi jasné že tu nikto nečaká aby mohol odpisovat na príspevky,myslím aj to že sa ich sem pridáva stále menej a menej, všeobecne. len hovorím že to nieje to čo to bývalo. a to je fakt nie len moja domienka.... ano radu som dostal že skontrolovat tlak paliva ale akýýýýý ten tlak má byt? to stále neviem.
a ja som netahal za káble okolo škrtiacej klapky, to sme sa zle pochopili. ja som myslel že som odpojil konektor a chvílu nechal íst motor bez neho, potom som odpojil další a čakal či nastane nejaká zmena a tak som to robil zo všetkými konektormi. niekedy auto zhaslo niekedy len kuckalo, alebo niekedy si pridalo na otáčkach... tak idem skúsit vygooglit kde je ten TPS senzor. a uvidím. ale ten tlak paliva by sa hodil...

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Uto, 05.11.2013, 16:50
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
tak ted adobre no :-)

TPS (už priamo z jeho názvu by to malo byť jasné) je na tele šktriacej klapky priamo na hriadeli klapky

tlak paliva medzi 3-4 bar (v závislosti od regulátora)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 05.11.2013, 16:58
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
ano ten senzor som už našiel na googli kde je umiestnený. aj ten som skúšal odpájat a ked som ho odpojil tak motor zhasol. a ked je senzor priamo na škrtiacej klapke tak kde je potom jeho opačný koniec? teda do čoho z neho vedú káble? a ešte ako mám merat tlak? pri naštartovanom motore? alebo len pri zapnutom klúči?

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Uto, 05.11.2013, 17:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Uz to tu pisal myslim Romo11 ze by nebolo od veci zohnat si k tomu auto servis manual.
Hlavne ak si ho chces svojpomocne opravovat.
Aj profici sa musia obcas pozriet do navodu, pretoze nemozu mat v hlave vsetko. Pre domacich majstrov by to malo platit dvojnasobne.
Niekto tu ma v podpise pekny slogan "Kto sa vela pyta, malo googli"
Ked nevies kde zohnat servisny manual na XJ tak tu ho mas: http://www.scribd.com/doc/84985992/XJ-2 ... ice-Manual
Ma zhruba 2000stran a najdes tam vsetky odpovede na tvoje otazky a aj omnoho viac :wink:

P.S. opacny koniec kablov kazdeho snimaca konci v riadiacej jednotke. Snimace su hlavne na to aby riadiaca jednotka vedela to co potrebuje. Ci?

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Uto, 05.11.2013, 19:47
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
ORC píše:
Uz to tu pisal myslim Romo11 ze by nebolo od veci zohnat si k tomu auto servis manual.
Hlavne ak si ho chces svojpomocne opravovat.
Aj profici sa musia obcas pozriet do navodu, pretoze nemozu mat v hlave vsetko. Pre domacich majstrov by to malo platit dvojnasobne.
Niekto tu ma v podpise pekny slogan "Kto sa vela pyta, malo googli"
Ked nevies kde zohnat servisny manual na XJ tak tu ho mas: http://www.scribd.com/doc/84985992/XJ-2 ... ice-Manual
Ma zhruba 2000stran a najdes tam vsetky odpovede na tvoje otazky a aj omnoho viac :wink:

P.S. opacny koniec kablov kazdeho snimaca konci v riadiacej jednotke. Snimace su hlavne na to aby riadiaca jednotka vedela to co potrebuje. Ci?


Mudre slova... :smt139

Ja len tolko, ze ked "domaci majster" zacne opravovat skor, nez si nastuduje ako na to, moze sa mu stat, ze na "konci kabla od snimaca" alebo akehokolvek ineho kabla, nebude riadiaca jednotka... ba ani nic ine... jednoducho len koniec kabla...
tu casto zafunguje vzorec: nevedomost krat rychlost "domaceho majstra" na pocet odpojenych koncov kablov, rovna sa stupen zavaznosti situacie... :mrgreen:
vtedy ostane len ritualne spalit manual, dat si nieco na ukludnenie a pokusit sa dovolat niekomu, kto si to poctivo nastudoval...
ked sa nedovola, vtedy je "domaci majster" skratka namydleny... :smt017

Sorry za OT... ale zivot priniesol a tak som neodolal... :wink:

Pepo.

_________________
XJ


Uto, 05.11.2013, 20:01
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
LUKAS venuj sa tomu v čom si dobrý a čo ti niekto zaplatí, a potom si zaplať niekoho čo sa tomu autu rozumie, lebo v opačnom prípade ťa postihne nechuť k tomu autu alebo niečo nenávratne poškodíš

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Uto, 05.11.2013, 21:34
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Dakjem za Vaše návrhy ako to opravit, ale úprimne si povecme že ste mi boh vie ako nepomohli... to že by bolo najrozumnejšie to dat napichnút ma napadlo v prvom momente. ALE v okolí tu nieje nikto kto to dokáže napichnút, auto nemá klasické SPZ takže presun niekam do TN, ZA alebo BA nieje možný... a špekulovat nad nejakým vozíkom alebo podobnou dopravou je blbost... tak teraz akože mám robit čo??? forum je na to aby si tu ludia radili nie? a za to že sa nerozumiem eletrike a tomu podobným serepetičkám neznamená že som neschopný.... chlapi radšej poradte niečo k veci o ktorú tu ide.... dakujem :)

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Str, 06.11.2013, 9:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
keby si tam mal karburátor tak sa dá radiť, ale pokiaľ toto nedáš na diagnostiku tak môžeš len postupne meniť všetky snímače a skúšať do bezvedomia...a možno ani tak na nič neprídeš a budeš nakoniec musieť na tú diagnostiku. Bohužial toto už niesú motory ako mala škoda 120 kde ti stačil šróbovák a kombinačky :smt152

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Str, 06.11.2013, 9:23
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
ORC píše:
Uz to tu pisal myslim Romo11 ze by nebolo od veci zohnat si k tomu auto servis manual.
Hlavne ak si ho chces svojpomocne opravovat.
Aj profici sa musia obcas pozriet do navodu, pretoze nemozu mat v hlave vsetko. Pre domacich majstrov by to malo platit dvojnasobne.
Niekto tu ma v podpise pekny slogan "Kto sa vela pyta, malo googli"
Ked nevies kde zohnat servisny manual na XJ tak tu ho mas: http://www.scribd.com/doc/84985992/XJ-2 ... ice-Manual
Ma zhruba 2000stran a najdes tam vsetky odpovede na tvoje otazky a aj omnoho viac :wink:

P.S. opacny koniec kablov kazdeho snimaca konci v riadiacej jednotke. Snimace su hlavne na to aby riadiaca jednotka vedela to co potrebuje. Ci?



dakujem za link ale stiahnut mi to nejde a anglicky neviem ani prt....ale dakujem :)

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Str, 06.11.2013, 9:28
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
romo11 píše:
keby si tam mal karburátor tak sa dá radiť, ale pokiaľ toto nedáš na diagnostiku tak môžeš len postupne meniť všetky snímače a skúšať do bezvedomia...a možno ani tak na nič neprídeš a budeš nakoniec musieť na tú diagnostiku. Bohužial toto už niesú motory ako mala škoda 120 kde ti stačil šróbovák a kombinačky :smt152


to mi je viac ako jasné... ale kto by to vedel napichnut? tu niekde v okolí Senice, Myjavy?

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Str, 06.11.2013, 9:35
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
takže tlak paliva som zmeral a bol okolo 3 atmosfer takže to by malo byt OK.
meral som ho počas chodu motora lebo ked som chcel merat len pri zapnutom klúčiku tak to nenameralo nic :(
aj ked si myslím že by to malo namerat aj vtedy tie 3 atmosfere ale nenameralo to nic. je to tak správne alebo nie?

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Str, 06.11.2013, 13:55
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 06.11.2008, 9:26
Príspevky: 610
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
:lol:

_________________
Ja cesty nevyhladávam, ja si ich tvorím


Štv, 07.11.2013, 9:02
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: