Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 24.04.2024, 7:41
Dnes je streda 24. apríla 2024, meniny má Juraj a zajtra Marek




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 XJ CHEROKEE 2.5TD 1997 Black ŽORŽET 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
Pozdravujem,
chystám sa na kúpu JEEPA cherokee 2.5TD classic rv:2001. Viem dočítal som sa tu rôzne info o tom motore ale som rozhodnutý. Ja ho potrebujem na bežné využitie žiadny tvrdý OFF. Zaujímalo by ma koľko je na tom reálna spotreba taký priemer a hlavne ako pravidelne servisujete Vaše tátoše. Myslím tým pravidelný servis ako výmena oleja(aká vyskozita) , náplní atď. Proste koľko stojí bežná údržba toho auta. Berme že je v dobrom stave a iba sa jazdí.
Dúfam že čoskoro budem majiteľom tohto nádherného auta.
Tento ma dosť oslovil http://jeep-cherokee.autobazar.eu/25-td ... 96788.html
ďakujem za všetky Vaše postrehy

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Naposledy upravil pepo dňa Pia, 05.06.2015, 9:14, celkovo upravené 2



Štv, 16.04.2015, 8:21
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
pepo píše:
Pozdravujem,
chystám sa na kúpu JEEPA cherokee 2.5TD classic rv:2001. Viem dočítal som sa tu rôzne info o tom motore ale som rozhodnutý. Ja ho potrebujem na bežné využitie žiadny tvrdý OFF. Zaujímalo by ma koľko je na tom reálna spotreba taký priemer a hlavne ako pravidelne servisujete Vaše tátoše. Myslím tým pravidelný servis ako výmena oleja(aká vyskozita) , náplní atď. Proste koľko stojí bežná údržba toho auta. Berme že je v dobrom stave a iba sa jazdí.


reálna spotreba sériového 2,5TD na cestných gumách je 11 priemer
Mesto 11-12, mimo mesta 8,5-10 podľa štýlu jazdy. Servisovať treba pravidelne tak, ako predpisuje výrobca. (olej 10tkm a tak podobne)





TO NEMYSLÍŠ VÁŽNE!!!

to je stará mrdka max rok 1996 takže asi na iných papieroch
je to bez akejkoľvek výbavy (socka v hadru)
a stav tomu bude zodpovedať.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 16.04.2015, 8:35
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Ten co ta oslovil vyzera byt skor 1991 ako 2001.. hod si do googela ako vyzera interier v 2001-ke

Co sa tyka motora, ja ho mam uz v druhom ZJ a podla mna nie je zly a nevyzaduje nejaku zvlastnu udrzbu, len setrne zaobchadzanie. Kazdopadne si skontroluj ci su hlavy povodne, a preventivne vymen tycky vahadiel a daj nove zhavice Bosch. Olej davam vzdy Valvoline MaxLife Diesel 10W-40. Vymena kazdych 10 tis. km. Zvykne tiect turbo - repas cca 250€. Spotreba mesto okolo 11-12l, dialkova jazda seriove auto cca 9l.

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Štv, 16.04.2015, 8:43
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.04.2014, 16:52
Príspevky: 229
Bydlisko: Bratislava, niekedy Liptov
Odpoveď s citáciou
a taketo nieco???

http://jeep-cherokee.autobazar.eu/25-td ... 04660.html


Štv, 16.04.2015, 8:43
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
Ďakujem za reakcie. No tiež mi to bolo divne ale mne sa viac paci interier ten starší preto tento. A moja vysnivana farba je biela :lol: takže preto ma oslovil. No každopádne popozeram niečo iné.

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Štv, 16.04.2015, 10:28
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 02.04.2015, 22:02
Príspevky: 25
Odpoveď s citáciou
Ten zeleny je fajn, videl som ho nazivo aj som ho skusal, bol by som ho aj kupil ale zohnal som 2001 zdanlivo v lepsom stave ale teraz mam pocit ze ten zeleny mal hladsi chod , resp. tento mi pri preraďovani bucha v zadnom diferaku, ten zeleny siel dobre aj motor ide pekne , ticho , ma to skutocne kilometre, ten spatny ram z predu sa da zhodit.Ma trochu hrdzu na tusim lavom prahu ale je to len taka povrchovka , aj pod zadnym lavym sklom nieco je ,ale nic co by ta malo odradit od kupy. Cenu maju pevnu, nespustia ani prd. dovezeny je z rakuska tusim. Lak je origo, nic nebolo opravovane, celne sklo bolo menene ale je to dobre spravene. Motora sa neboj , je to velmi dobry motor, mam ho vo Voyageri , je to dric a ma rad otacky na rozdiel od iných dieslov, treba ale pozriet tie tycky a zdvihatka ak sa ozve obcasne klepanie motora (po prudkom pridani prestane) Tento jeep ale ma motor v poriadku. Mozem doporucit alebo ak chces predam svoj 2001 ako som kupil (4700) a pojdem si ja pre ten zeleny :-)
Olej akykolvek 10W40 (predpisany bol povodne 15W40 ale vtedy su velke rozdiely v tlaku oleja za studena a za tepla (pri starte vie zaklepat kym nenatiahne olej, plati ale len pri opotrebenom motore ktory uz ma sklony ku klepaniu). Asi tolko .


Štv, 16.04.2015, 12:20
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.04.2014, 16:52
Príspevky: 229
Bydlisko: Bratislava, niekedy Liptov
Odpoveď s citáciou
cyroamiro píše:
Ten zeleny je fajn, videl som ho nazivo aj som ho skusal, bol by som ho aj kupil ale zohnal som 2001 zdanlivo v lepsom stave ale teraz mam pocit ze ten zeleny mal hladsi chod , resp. tento mi pri preraďovani bucha v zadnom diferaku, ten zeleny siel dobre aj motor ide pekne , ticho , ma to skutocne kilometre, ten spatny ram z predu sa da zhodit.Ma trochu hrdzu na tusim lavom prahu ale je to len taka povrchovka , aj pod zadnym lavym sklom nieco je ,ale nic co by ta malo odradit od kupy. Cenu maju pevnu, nespustia ani prd. dovezeny je z rakuska tusim. Lak je origo, nic nebolo opravovane, celne sklo bolo menene ale je to dobre spravene. Motora sa neboj , je to velmi dobry motor, mam ho vo Voyageri , je to dric a ma rad otacky na rozdiel od iných dieslov, treba ale pozriet tie tycky a zdvihatka ak sa ozve obcasne klepanie motora (po prudkom pridani prestane) Tento jeep ale ma motor v poriadku. Mozem doporucit alebo ak chces predam svoj 2001 ako som kupil (4700) a pojdem si ja pre ten zeleny :-)
Olej akykolvek 10W40 (predpisany bol povodne 15W40 ale vtedy su velke rozdiely v tlaku oleja za studena a za tepla (pri starte vie zaklepat kym nenatiahne olej, plati ale len pri opotrebenom motore ktory uz ma sklony ku klepaniu). Asi tolko .



niesi ty nahodou majitel toho autobazaru???:))))


Štv, 16.04.2015, 13:24
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
cyroamiro píše:
ma to skutocne kilometre



toto je overena informacia? Lebo 9 z 10 dieselovych XJ kupenych v nasich bazaroch (alebo dovezenych z tureckeho bazaru v A alebo D) bolo stocenych

cyroamiro píše:
Motora sa neboj , je to velmi dobry motor....


to sice ano, ale zrovna do Jeepa je dost nestastne zastavany

cyroamiro píše:
...ma rad otacky na rozdiel od iných dieslov...


A toto ti kto povedal? Zdrave max pracovne otacky pre tento motor su 3500!
Optimum medzi 2200 a 3300
Kratkodobo 4 ale s rozumom. A nema rad caste zmeny otacok. Tento motor je svojim povodom
stabilak (lodny motor) a zrovna vytacanie mu teda dobre nerobi

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 16.04.2015, 14:33
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
tiez sa mi zda ze dotyčný ho predáva. Na to aký je to motor otáčky asi :smt152 . hladam dalej.
este otazocka pre skusených. na co sa pri obhliadke zamerat?
dik za vasu ochotu

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Štv, 16.04.2015, 21:49
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 02.04.2015, 22:02
Príspevky: 25
Odpoveď s citáciou
Ja nic nepredavam, pri tom Jeepe som bol s umyslom kupit ho. Co sa tyka VM motora, mam ho v Grand Voyageri uz pekne dlho a maximalna spokojnost. Do terenu neviem posudit ale pepo chce predsa jazdit len po ceste. Je zaujimave ako sa dobre mienena rada otoci o 180°, zrasu som majitel a predajca jeepa ktory som si bol len pozriet. Ostatne pepo si moze ten jeep ist pozriet osobne. Ja som kupil 2,5 rok 2001 so 143000 km na tachometri , neriesim ci su pravdive, to sa aj tak neda overit. Pred kupou tohto som si pozrel a vyskusal viac jeepov, ten co som kupil ale aj ten zeleny jedine pripadali v uvahu . Kazdopadne oproti tomu bielemu je ten zeleny asi tak 25 krat lepsi uz na fotkach. Zohnat pekny jeep je docela problem, vsetko pohnite alebo znicene pouzivanim v terene. A este k otackam, pri 4000 zacina cervene pole takze tam asi nie ale 3500 do pohody , motor ide v porovnani s napr. motormi z golfa z tohto obdobia podstatne tichsie a bez extremnych vybracii teda aspon vo voyageri, jeep mam dva dni takze nemozem objektivne posudit. Motor ako taky porovnavam s dieslami z 90tych rokov kam tento motor konstrukcne patri. Mal som viac francuzskych dieslov aj nejake volkswageny, ani jeden nemal rad otacky cez 3000 , nie ze by nesli ale umerne otackam rastol hluk , hlavne u VW , tolko moja skusenost.

A k tym km, overene to nemam ale chlapik co to predava tam mal STK z pred dvoch rokov tusim a tam bolo len o nieco menej ako teraz. Za dva roky sa toho na jeepe zas tolko nabehat neda, nie je to auto na dlhe trasy, zomreli by ste na nepohodlie a hluk.


Štv, 16.04.2015, 22:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
2.5td mas prave jediny jeep z tych rokov vhodnejsi na dlhsie trasy vzhladom na spotrebu. Ak to je rocnik do 1995 mozes cerpadlo priskrtit alebo pridat ak sa mali vykon alebo spotreba. Ale z bazaru by som takyto stroj nekupoval. Odskusas to iba dlhsou jazdou tj 200+km ci nema odrovnanu hlavu/y. Ak mu behom 4-5s (pri tomto pocasi) nestupne tlak oleja ze prestanu klepat hydrostely je toto pravdepodobne ze je chyteny olejovy kanalik medzi ventilmi (ale aj ine). Znasa najlepsie 2300 - 2500 ot/min, pri stalom prevode 3,8:1 a ax15 si zrataj asi ako sa s tym da chodit (automaty nie su).


Pia, 17.04.2015, 9:30
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 02.04.2015, 22:02
Príspevky: 25
Odpoveď s citáciou
Ešte si treba položiť otázku čo je to dlhá trasa, ja ročne spravím cca 40 000 až 50 000 km väčšina diaľnice, neviem si ale napr. predstaviť cestu dlhú 1000 km na jeepe,
možno som fajnový ale osobné auto alebo v mojom prípade Grand Voyager 2,5 TD je na takéto trasy určite vhodnejšie. Zelený v tom bazare neklepal, je to ale všeobecný problém týchto motorov , mne na voyageri pomohlo vymeniť hydroštely a tyčky + som pridal tlak oleja. Z toho čo sa motoricky v jeepe ponúka je samozrejme 2,5 TD najekonomickejšia voľba, mne počítač ukazuje priemer 9,3 ale už tretí deň sa tento údaj nezmenil tak neviem či ukazuje správne , podľa toho čo som natankoval a minul mi to vychádza skôr na 10 litrov čo je pri takomto aute úplná pohoda.


Pia, 17.04.2015, 10:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
V prepocte 10l benzinu mi zere 5.9 na plyn. Udrzba a poruchovost je uplne niekde inde :-)

Inak, neviem ci si uz siel niekde na Jeepe, neviem ako XJ ale ZJ je velmi pohodlne auto a cestuje sa na nom lepsie ako na osobaku z dovodu vyssieho posedu.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 17.04.2015, 10:49
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 02.04.2015, 22:02
Príspevky: 25
Odpoveď s citáciou
Netvrdím že je úplne nepohodlné, mne osobne robí radosť voziť sa na jeepe ale 1000 km by som radšej počúval hudbu v dobre odhlučnenom aute s mäkším pružením :-) Dlho som jazdil na Citroene XM 2,5 TD, jazda v ňom bola tak komfortná že sa nedá asi s ničím zrovnávať. Malo dobrý tichý motor (resp.dobre odhlučnený interiér)s dvoma vyvažovacími hriadeľmi takže nulové vybrácie.


Pia, 17.04.2015, 13:19
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
no pokiaľ ideš na výlet alebo expedíciu 1000 (2000, 5000...) km (upraveným) Jeepom, (alebo iným terénnym autom) , tak si cestu užívaš, nenáhliš sa... a vôbec to nevadí. :-D
A ak je v sériovom stave, tak ešte menej.

Pokiaľ cestuješ z bodu A do bodu B a cestu berieš len ako nutné zlo,tak je pravda, že na toto sú lepšie iné autá.

Ad Grand Voyager - mám na tom odjazdených rádove 100 tisíc km, ale že by zrovna 2,5TD (alebo aj novší 2,5CRD) bol etalónom tichého auta sa povedať nedá. Teda aspoň v porovnaní s benzínom. pohodlné a mäkké to áno. Ale tiché nie. A Voyager bez automatu to je ako lízanie medu cez sklenenú fľašu (alebo sex s gumou) :twisted:
S tým Citroënom XM plne súhlasím, ale zasa keď porovnám ten diesel z 3.0V6... ;-)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 17.04.2015, 13:33
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron