Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 25.04.2024, 12:53
Dnes je štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek a zajtra Jaroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 XJ CHEROKEE 2.5TD 1997 Black ŽORŽET 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 02.04.2015, 22:02
Príspevky: 25
Odpoveď s citáciou
Mal som aj 3 V6 ale mal som smolu na zly kus, riadenie DIRAVI, ktore stale tieklo inak super motor. 2,5 som doviezol z nemecka od prvého majitela, dnes ma uz dobre cez 300 000 ale stale dobry motor, dokonca pôvodna hlava (zle jazyky tvrdia ze hlavy týchto motorov praskaju , myslim ze je to skor o zaobchadzani s autom)

Pre pepa

http://jeep-cherokee.autobazar.eu/25-td ... 93807.html

zda sa ze ma lakovane soferove dvere a lavy predny blatnik ale na kazdom bude nejaka ta chybicka


Pia, 17.04.2015, 14:06
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
Ďakujem všetkým. Idem dnes jedného pozrieť tak uvidíme. A teda na co sa hlavne zamerať? Chybicky krasy neriesim ale myslím kontrolu niečoho co je pre tento typ vozu voditkom k dobrej kupé.

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Pia, 17.04.2015, 15:58
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7907
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
m,no to auticko vyzera k svetu,, je pekne,, pri kupe skontroluj motor ci nema velky karterovy plyn, ci je dost oleja v motore, ci neklepe, ci voda nevrie, ci ju netlaci von-ci v nej nebubloce vzduch , ci prevodovka dobre radi, ci je spojka Ok, ci predok zapina , ci z difákov oil nem tece,, , cize skontroluj si vsetko bo za to ty platis a budes este platit ak si daco nevsimnes a bude vadne :smt151 , ale pocitaj ze neni to nove auto aj ked je krasne, cize niake chybicky urcite budu,, ale to mas aj na inych aut,,,,cena je OK :smt023 :smt023 :smt023 takze prajem hodne stastia,, a vela uspesnych km s tym aftom...

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 17.04.2015, 16:35
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou


až na to že to je rok 2000 a nie 2001 , o Euro3 to ani len nesnívalo a tie km ??? no neviem....

ale inak celkom pekné.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 17.04.2015, 16:57
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
Tak a je doma. Poviem vám nie je to žiadna luxus jazda ale to je na tom to krásne. Pohodovo 80-90km/h. Pocit v tom sedieť je na nezaplatenie. Kupil som 1997 cheroker 2.5TD limited. Je to full výbava a všetko ale naozaj všetko funguje. El. sedacky,vyhrievanie spatakov , motor pradie ako pán kocuuur.

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Sob, 18.04.2015, 6:38
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7907
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Tak hodne uspesnych kilometrov a nech ti sluzi...vitaj v komunite Jeepakov,,to vies, ak chces yebacku na cely zivot, kupis si Jeepku :smt151 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :smt156

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 18.04.2015, 12:54
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
Tak s JEEPom som sa už zžil na PLNO. Je to proste paráda.Stále ma trošku ale trápi teplota.
Interier som odstrojil od starých potahov strhol som folie na predných oknach. Chýbala okrasná lista ( drevo ) predných dverí - vyriesilo vrakovisko. Rovnako som dokupil gumeny kryt brzdoveho pedalu.
S tým prehrievanim : prečistil som komplet system aj chladic. Ten som cistil aj z von. Visko vrtula ide OK rovnako som vybral vodnu pumpu, ktorá je tiež OK. Nič netečie nestráca sa. Dolial som novu chladiacu ale staleto nie je ono - prehrieva sa hlavne teraz ked je cca 30stupnov. Je ale zaujimave ze po meste v zapche si drzi 90. Akonahle idem domov stupanie cca 4-5km posledný usek dost strmý cca 500m tak sa to vysplha na 100. Chladic som mal von , nevyzera ako nový ( niektoré lamielky su polamane ) ale myslim ze to by vadit nemalo. Cez víkend idem menit kladky nakolko su dost vyhegane loziska. Remen je OK .
Malá otázka : vrtula (visko) sa demontuje ťažko?
Neviete poradit co este skontrolovat ohladom toho prehrievania?
Mna este napadlo cidlo teploty .

Nejake foto žoržety
Obrázok 

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Naposledy upravil pepo dňa Pia, 05.06.2015, 15:03, celkovo upravené 1



Pia, 05.06.2015, 9:25
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
100 na budíku pri uzavretom tlakovom systéme chladenia nie je prehrievanie

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 05.06.2015, 11:09
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
Palo-cheroo cize je to OK? Aká teplota na budikoch je OK. Nikdy mi voda nevyvrela a chcem to auto šetriť nech vydrží co najdlhšie.
Do buducna mam v plane urobiť odvetranie na kapote. Nehavam to vychladit na 90 a potom vypinam.
Dik za všetky rady

PS: snorchel na sklade máte?

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Pia, 05.06.2015, 11:23
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
pripadne daj hd visko a chladic oleja
snorchel mame

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 05.06.2015, 15:56
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 24.03.2015, 21:18
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
pepo píše:
Tak s JEEPom som sa už zžil na PLNO. Je to proste paráda.Stále ma trošku ale trápi teplota.
Interier som odstrojil od starých potahov strhol som folie na predných oknach. Chýbala okrasná lista ( drevo ) predných dverí - vyriesilo vrakovisko. Rovnako som dokupil gumeny kryt brzdoveho pedalu.
S tým prehrievanim : prečistil som komplet system aj chladic. Ten som cistil aj z von. Visko vrtula ide OK rovnako som vybral vodnu pumpu, ktorá je tiež OK. Nič netečie nestráca sa. Dolial som novu chladiacu ale staleto nie je ono - prehrieva sa hlavne teraz ked je cca 30stupnov. Je ale zaujimave ze po meste v zapche si drzi 90. Akonahle idem domov stupanie cca 4-5km posledný usek dost strmý cca 500m tak sa to vysplha na 100. Chladic som mal von , nevyzera ako nový ( niektoré lamielky su polamane ) ale myslim ze to by vadit nemalo. Cez víkend idem menit kladky nakolko su dost vyhegane loziska. Remen je OK .
Malá otázka : vrtula (visko) sa demontuje ťažko?
Neviete poradit co este skontrolovat ohladom toho prehrievania?
Mna este napadlo cidlo teploty .

Nejake foto žoržety
Obrázok 



Menis kladky atd, men aj remen nedaj sa nim oklamat aby si neskor nebanoval, nie je to taka polozka....


Pia, 05.06.2015, 20:14
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
Tak loziska na vodiacich kladkach vymenene aj s remenom. Vsetko ok akurát rano piska. Neviete ako zistim spravnost naspanovania. Pri spanovani treba napinak remena povoľovať? Je tam srouba na demontaz aj stvorcovy výrez na uvoľnenie. Napinak som nepovoloval sroubou ale iba racnou uvolnil remeň cez ten vyrez a pri zakladani potom naopak? Je to ok? Stačí to naspanovat cez ten stvorcovy výrez?

Dik
Ps: Ďakujem chalanom z jeepparts za radu ohľadom kladiek. 8-)

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Ned, 14.06.2015, 21:16
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
Pri nizsich vonkajších teplotach som zistil ze mi žoržeta slabo kuri. Na plno išiel vlažný vzduch vhodny tak na studené letné rana. Bol som zúfalý skontroloval ovladanie a lanko ovladania všetko OK. chcel som sa vyhnúť demontazi palubky. Včera som sa rozhodol ze radiator vyciatim. Odpojil som teda hadice kurenia v motorovej casti a preplachol s horúcou vodou a cisticom chladicov. Išiel z toho doslova grc ale až pri vyššom tlaku vody. Preplachol som to do cistej vody a zapojil. A teraz!? V aute sa potiiiiim!! :smt010 :smt121

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Pon, 23.11.2015, 7:46
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
To je klasika u XJ... radiator ma totiz dost uzke prietoky a lahko sa zapchava. Casto bohuzial zacne aj tiect a potom ti zostava uz len vymena, co bol aj moj pripad. Zatial dufaj ze ti po tom precistenie nezacne tiect, vymena je fajnova robotka :smt021 nejake fotky najdes aj v teme o mojom XJ..

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Pon, 23.11.2015, 14:18
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.04.2015, 8:12
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
No nestraš. Aj keď raz to asi prísť musí.

_________________
JEEP CHEROKEE LIMITED 2.5TD '97


Pon, 23.11.2015, 15:58
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: