Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 8:48
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Atypické disky na XJ 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 16.10.2015, 12:02
Príspevky: 10
Odpoveď s citáciou
zdravim, chcel by som sa opytat (nic podobne som na fore nenasiel) ci by bolo mozne na moj Jeep cherokee xj 2,5TD 1999 dat disky zrejme su to American racing (viac foto na tomto linku: http://leteckaposta.cz/820652108 ).
Obrázok 

Obrázok 

Disky maju väčšiu stredovu dieru ako xj-cko a to cca 82-84 mm, navyse disky maju nejaku atypicku dosadaciu plochu. Totižto náboja kolesa sa dotýka iba ten prelis po obvode v tvare kruhu (na foto je vydiet obtlačenu kružnicu) a to je jediná styčna plocha disku s nábojom, zvyšok vratane dier na stifty je vo vzuchu, nedosada. Ta jedina stycna plocha disku-kruh dosada iba po okrajoch naboja na xj-cku. Neviem ci mate niekto skusenosti s týmito americkými diskami, kdesi som pocul, že to maju aj inne offroad plechace iba takuto stycnu plochu a ze aj vačšia stredova diera nie je prekazkou, nakolko matice vystredia. Apropo matice, pocul som ze na plechace ide polgulova matica, ale toto mi pride ze skor su tie diery na disku kužeľové, teda kupit kužeľové matice co idu na alu disky?
Do buducna planujem dat nejaky strediaci kružok alebo mi niekto vyrobi kvazi rozširovaciu podložku ktora vyplní fugu medzi diskom a nabojom plus vyplni stredovu dieru. Zatial by som len chcel vediet ci je vobec možne nasadit tie disky na xj-cko tak ako su, obut by som nato chcel: goodyear at/r 225/75R15. Nemam skusenosti preto sa radsej pytam Vas o radu. Dakujem ešte raz.


Pia, 16.10.2015, 13:18
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
ak sedi roztec (5x4,5") tak ich tam das
ale nebude to dobre

disk ma dosadat na celej ploche alebo aspon teda minimalne v miestach dotahovania (sroby stifty)
Matica "v lufte" je kktina

a vacsia stredova diera tiez nie je ideal.

origo plechy na XJ pouzivaju ronake matice ako origo alu

preco zrovna tieto disky? co je na nich take zvlastne ?

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 16.10.2015, 14:50
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 16.10.2015, 12:02
Príspevky: 10
Odpoveď s citáciou
dik za koment Palo...som sa k nim dostal za polovicu oproti tomu co pytaju za chromove disky v obchode lebo mi nesedeli disky na aute s papiermi a chromove na xj celkom pekne ukazu...Az potom som zistil tu dosadaciu plochu. Ale nejde mi do hlavy prečo to tie disky tak robia, ved co som pozeral na googli tak aj americke fordy, GMC a pod. maju naboje kolies, teda tie dosadacie plochy ploché-rovinné. Ci tie disky pasuju na nejake ine naboje z nejakáými vystupkami? Asi povkladam medzi tych dier na štifty nejaku pasovinu nech sa ta medzera vyplni-neviem ci dobre riesenie. Ale aj nase obchody ponukaju zrejme chromove disky s rovnakým problémom (pokial teda suhlasi foto na stranke s realom a vystupok nie je vonku ale dovnutra ako mam aj ja, co sa mi z tej foto neda nejako určiť ):
http://www.offroad24.sk/kategoria/disky ... bfmc-0022/


Pia, 16.10.2015, 19:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 11.09.2012, 15:10
Príspevky: 513
Bydlisko: Ružomberok
Odpoveď s citáciou
neda sa mi otvorit ta letecka posta.. ale neda sa tam vlozit daky medzikus kde su tie medzery a tym sa aj upravuje stredova diera ? neboli by to prve disky takto riesene ..

_________________
| pajero 2,8TD intercooler 3dv. r.97 + M/T toyo | facebook |


Pia, 16.10.2015, 19:48
Profil ICQ
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Ja mám lautr také isté, čo sa týka dosadacej plochy :smt139

náboj je plocha a disk sa dotýka kruhom po obvode
kuželové matky
stredová diera irelevantná, páč tam stejne mám podložky bez osadenia, matky to vystredia

všetko funguje normálne :?

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pia, 16.10.2015, 19:49
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 16.10.2015, 12:02
Príspevky: 10
Odpoveď s citáciou
to som rad ze to funguje. Dufam ze na stk nedavaju dole kolesa...ta letecka posta otvori iba subory, na ktore kliknem a sa mi otvori obrazok. Co sa tyka tych chtrom. diskov, to mi vyvazia po obuti v servise? lebo tam nie su olovka zvonku ako na klasickych diskoch, ale zvnutra su asi nalepene take olovene obdlznicky na stenu disku. Este ma napada toto: ked sa natom chrome objavi prvotna hrdza, ktora bude urcite postupovat, je dobre ten chrom prestriekat nejakých bezfarebným lakom určeným na ochranu chromu alebo je to blbost z dovodu ze ta hrdza pod tym vykvitne a bude to este horie ako keby sok to nechal tak? totiz u novych chromacov pisu, ze su nastriekane ochrannym bezfarebnym lakom.


Pia, 16.10.2015, 20:14
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
STK kolesá nesundáva :-D

Ano, keď im to tam zanesieš s tým že obuť a vyvážiť. Niekde to spravia automaticky, ja som sa vždy radšej opýtal, občas sa stane že niekto chce len prezuť a nevyvažovať, ale to skôr na inú techniku.

Závažíčka ti dajú aké chceš, ten ráfik je furt len plech, nabúchať ich tam pôjde. Ak chceš lepiace a len dovnútra, tak im to povedz, myslím že sú nepatrne drahšie, ale už s tým roky nerobím, tak možno sa to účtuje paušálne. Mimochodom, olovká už sú zinkové, nie olovené.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pia, 16.10.2015, 23:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1887
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
K tej začínajúcej hrdzi použi pastu silichróm na ošetrenie chrómových povrchov,funguje to

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Sob, 17.10.2015, 8:58
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: