Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:57
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
 Nepodarena oprava XJ - rada 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Str, 15.06.2016, 13:08
Príspevky: 34
Odpoveď s citáciou
Prajem pekny den a poprosim Vas o vas nazor :)

Dal som si asi tak mesiac dozadu opravit z autoservise moje XJ. Servis funguje dlhsie a bol som tam i s osobakom a to zvladli :). Oprava sa tykala pretesnenia spoj motor - prevodovka. Ked to zhodili, volali mi a navrhli aj vymenu komplet spojky (lamela, tanier a lozisko), vraj je to v zlom stave. Odsuhlasil som. Samozrejme ze to nezvladli na prvy krat. Na moju radu, ze treba okrem gufera vymenit aj Okruzky povedali, ze to ide okolo gufera a ze to staci. Tak prva oprava nevysla a po jednom dni som to vratil, ze to rovnako tecie. Po druhom pokuse tvrdili, ze uz vymenili aj Okruzky. OK, vydrzalo to mesiac. Tecie to zas, ale co mi viac spenilo krv je, ze mi zacala kvapkat aj pridavna prevodovka.

Rad by som sa poradil, kym tam zas pojdem :( , ze kde "majstri" urobili chybu a co dojebabrali. Ked som tam volal, ze to tecie, "odbornik" uz po telefone spekuloval, ze to pozru, ale ze mam pravdepodobne vyosenu kluku. Zaujimave, ze do prvej opravy som nic nemal... Je mozne, ze tou ich rozborkou - zborkou nieco pototo?


Obrázok 

Obrázok 

Obrázok 


Štv, 15.12.2016, 10:46
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Tak to dopadne ked sa taketo auta servisuju u osobakovych servisakov... cest vynimkam. Najlepsie spravis, ked si otvoris stranku jeepparts.sk a zavolas im. Vyriesia na 100%

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Štv, 15.12.2016, 11:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No príčin veľa a ešte trocha.
je možné že nedôsledne očistili dosadacie plocha blok motora medzikus.
je možné že gufero šlo nasucho
je možné že použili blbé gufero
je možné že keď zakladali medzikus tak ho poškodili
je možné že okrem O-krúžkov to treba veľmi jemne maznúť silikónom
je možné že je vylágrované aj ložisko v kľuke
Je možné že ................ no všeličo.

Prídavka v zásade s tým nemá nič spoločné. Ak tečie na prednom kardane, tak bežný jav proste si to gufero povedalo že má toho dosť.
Skôr by som sa obával upevňovacích skrutiek na kardanoch nakoľko to rozhodne nie je metrika. Ak to rvali metrikou tak skôr môžeš mať ožužlané hlavice skrutiek, potom je zábava keď sa kusne ju dať dole.

Nehladiac o to že robiť túto srandu nie je zrovna med lízať.

a vzhľadom na začínajúce kadejaké špekulácie servisu moc možností nemáš.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 15.12.2016, 12:32
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
no pretesniť ten medzikus tak aby netiekol nie je úplne easy
silno závisí od použitých súčiastok a od presného dodržania
správneho postupu. S týmto problémom sa stretávame pomerne bežne,
vo väčšine prípadov je to oprava už "po niekom"

ad prídavná prevodovka, ak to dávali dole v celku aj s hlavnou tak je možné že s tým
spodkom prídavky niekde drbli a povolil spoj na skrini, je to dlhá,ťažká a neohrabaná zostava
Alebo je možné že pustilo gufero - ako píše A.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 15.12.2016, 16:27
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Str, 15.06.2016, 13:08
Príspevky: 34
Odpoveď s citáciou
Dakujem velmi pekne za Vase postrehy.

Den, kedy som to tam zaniesol, som uz daaaaaaavno olutoval. Teraz sa uz len rozhodnut, ci to ma vyznam niest to tam na reklamaciu, ked som tym babrakom za to zaplatil. Ale odradza ma pocit, ze sa niekto na mojom aute uci a skusa co vyjde a ci to bude fungovat.

V predstihu ale uprimne Vam prajem pekne sviatky :smt114


Pia, 16.12.2016, 10:09
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Reklamaciu po predchadzajucom pristupe asi nevyriesia lepsie, ak vobec. Zanes to kam som ti pisal a mas pokoj.

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Pia, 16.12.2016, 10:31
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 6 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: