Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 10:56
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Zapalim xjcko 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 22.03.2019, 23:10
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Problém po výmene gufera na kluke xj2.5td.....prosim vás o radu ohľadom môjho cheera xj je to 95...neviem či sa to už riešilo ale vymenili mi zadné aj predné gufero kliky pretože tiekli zadné kvapka stále dali mi nové tyčky na zdvihatka zdvihatka nechceli meniť kôli zgadzovaniu hláv mám ich nové zabalené Origo Chrysler dali nové filtre oleje všade ale problém nastal po prvom štarte!!!motor klepe jak traktor kým nepridam plyn zasvieti CHECK ENGINEpo ubrati na voľnobeh zhasne ale klepe furt prestalo to dobíjať Po pridaní dobíja na 15 po ubrati na9-10 nedje komfort rádio svetielka vnútri centrál neviem vôbec v čom mohol nastať problém prosím poraďte mi ..káble skontrolovane konektory všetko dookola už neviem ako ďalej...


Pia, 27.09.2019, 21:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Servus,olej medzi motorom a prevodovkou ti tečie aj po výmene gufera preto,lebo si nevymenil o-kruzky 3ks.no a ak Ti ten motor skladal niekto kto o nom vela nevie tak mas o zábavu postarané.Pri vymene tyciek nacihal niekto hydrostely?

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pia, 27.09.2019, 23:39
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
odflaknuta robota, nevymenene okruzky a pravdepodobne poskodene cidlo otacok kluky a kabelaz medzi motorom a prevodovkou. To auto za to ale nemoze. Na vine je ten co to skladal

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 28.09.2019, 3:31
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 22.03.2019, 23:10
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Ďakujem za rady čiže zase môže ísť prevodovka dole ak správne uvažujem kôli tým o krúžkom ... paráda...na prevodovke z vrchnej strany som videl nejaké cidlo ale po odpojený mi akurát prestal ukazovať tlak oleja čo nechápem keď sa to nachádza približne nad vencom zotrvacnika a čidlo kluky ani za paaana nájsť vôbec tam nieje ...zdivhatka pri výmene tyciek popichali tenkým drotikom aby pustili tlak oleja


Sob, 28.09.2019, 6:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Nuz aj ja som automechanik a robim lodne motory a a vsetky tie stroje okolo toho ale teraz som si dal robit kamosovi o ktorom viem ze robi 100 % robotu vodne cerpadlo aj z rozvodmi na Tourane.Robim aj nemozne ale niekedy uznam ze na to jednoducho nemam to opravit.A nehanbim sa za to ze to neviem.Jednoducho vediet vsetko v tejto dobe okolo aut sa neda.Preto sa ti cudujem ze to nedas spravit niektorim chalanom tu z fora ktore maju Jeepy precitane a vedia to.Napriklad tu Palovi-cherokee.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 29.09.2019, 10:12
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 22.03.2019, 23:10
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Práve preto mi to robili inde keďže o Tom motore neviem dokopy nič ..ale asi ani oni nevedeli ja tiež pracujem ako mechanik a nehanbím sa za to že nepoznám ten motor preto som to dal spraviť niekomu inému ..skúsim sa spýtať pána Paľa Cherokee koľko by to stálo u nich dať to dokopy ....škoda ho nechať tak..nieje to žiadna lestenka ale nieje zhnity ako väčšina xj čo som bol milo prekvapený ..uvidíme


Ned, 29.09.2019, 15:19
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
nič nepodpaluj JEEP je laska na dlho :smt021 ja mám svojho už rok a tri mesiace v oprave. Už je dokonca asi 3 týždne zložený len neštartuje.Mám problém so spojom medzi prevodovkou a motorom na grande 3.1 td. Palo chero otázočka na teba. Už máte niekoho kto tie diely vyrába alebo zoženie? čakal som skoro rok od teba na tú náhradu potom som si dal ten starý diel zavariť a osustružiť len auto nechce štartovať. Palo môže to byť tým že by nebol dokonalý ten diel?


Ned, 29.09.2019, 17:31
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 22.03.2019, 23:10
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Aký diel? Skúsim ti ho pozrieť v Pl..mám tam chlapíka čo rozpredávať jeepy hocijaké


Ned, 29.09.2019, 20:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
To nemusíš ani uvažovať na 3,1 na WJ je ten poondiaty kus tak subtílny, že 99,9% wj Ti povie že som puknutý :smt121

Toto jedine nové aby to zase šlapalo pár rokov ako má a hold to začína byť problém a za nekresťanský peníz. Hold keď EU silou mocou chcela do jeepu europsky diesel a americkú prevodovku .o)) noo ináč to nešlo.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 30.09.2019, 7:24
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
Presne ako píše Andrej ak aj niekto mal rozobrateho chera tak to mal už prasknute tak som aj prestal zháňať. Ak by niekto o dobrom diely vedel dajte prosím vedieť. Pokusia sa to ešte raz rozobrať a nanovo zložiť len mi nejde do hlavy prečo by to koli tomu neštartovalo.Ak by tiekol dalej olej pochopím lebo naozaj sa to tou teplotou trocha skrútilo ale opracovali mi to na sustruhu či na čom.


Pon, 30.09.2019, 9:42
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
peterpreprava píše:
. Palo chero otázočka na teba. Už máte niekoho kto tie diely vyrába alebo zoženie? čakal som skoro rok od teba na tú náhradu potom som si dal ten starý diel zavariť a osustružiť len auto nechce štartovať. Palo môže to byť tým že by nebol dokonalý ten diel?



No ten pán čo to vyrábal z ocele to už nerobí (a ani nebude so zdrav. dôvodov lebo už nemôže ) trak skúsim od neho aspoň CNC výkres. Posledný kus čo som mal má jeden pán na 3.1 a nechce ho ani vrátiť ani zaplatiť. Ak chceš, pošlem ti číslo, ak to z neho dostaneš.....

A neštartuje to preto že pravdepodobne pri výmene poškodili práve to čidlo otáčok alebo kabeláž

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 30.09.2019, 14:41
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Už dva roky sa hrám s XJckom ktore si kupil syn.Presiel som uz celé auto,pomenil co bolo treba, vyvaril podlahu,vymenil zadné blatniky,nastriekal,obul a už no mam tak rád,že si ho nechám na denne jazdenie,takže nic nepodpaluj,ale nájdi si čas,preluskaj fórum kde sa určite dopatras pre teba dôležitých informácií.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 30.09.2019, 18:53
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 22.03.2019, 23:10
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Ďakujem a podporu a všetky rady.asi ho na zimu odhlasim a pohram sa snim ..tak či tak som ho kúpil na obutych T3kach čo sa mi nepáči ale nemôžem zohnať nejaké 31..nové sú dosť drahé. ...tak budem mať aspoň čas sa mu povenovať .....skúste poslať foto toho dielu čo zhanate na tú 3.1 neviem. Čo máte na myslí ..skúsim vám to pozriet


Pon, 30.09.2019, 19:05
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
Chlapi ak máte niekto fotku toho spoja hodte to sem prosím ja to nemam nafotene možno nás Chopok prekvapí .


Pon, 07.10.2019, 13:18
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 22.03.2019, 23:10
Príspevky: 11
Odpoveď s citáciou
Je to toto?


Pon, 07.10.2019, 20:00
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: