Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 14:10
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 78 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Podvozok XJ 
Autor Správa
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Keď dokončíme motor a spojku chcem sa pustiť do podvozku.. (zdvihnúť a rozšíriť) + ďalšie off úpravy.. chcem sa s vami skúsenými poradiť o týchto veciach.. Vlastne akým spôsobom sa dá XJčko zdvihnúť okrem továrenského kitu.. najmä v zadu kde sú listové.. a o koľko ho zdvihnúť aby neutrpeli kríže.. a tak ďalej.. ďakujem vopred.. ja potom budem radiť na offroad fóre vašim vnukom..

presunuté a editnuté. diesel


Uto, 16.01.2007, 15:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Maco,tady to máš všechno : http://www.4x4nazory.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=3102

čemu nebudeš rozumět,to můžem probrat.

Nebylo by lepší to řešit v sekci "Jeep"?

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Uto, 16.01.2007, 15:21
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jéé tuším som si len predsa mal kúpit ten JEEP. :P :cry:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 17.01.2007, 2:42
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Jo fakt ďakujem to je naozaj uplne jednoduche.. vysustruzim si podlozku nad predne pera, zvarim podlozku pod predne tlmice a zadne listy staci len podlozit tou platnickou.. tak fayn.. a co sa tyka toho rozmeru * ..kolko mm si mozem dovolit dosadit za hodnotu * tak aby tym neutrpeli ostatne casti napravy??

Urcite to bude treba aj vysunut do sirky.. bude stacit podlozka 20mm na kazde koleso?

Diky moc..


Str, 17.01.2007, 11:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Do desti cm liftu(4") nic zvlášť netrpí. Optimum je 7,5cm (3") a dáš tam krásně 31" pneu. To je i nejčastější lift na XJ.
Podložky bych řešil tak do 5ti maximálně 6ti cm. Tam dáš s odřenejma ušima 31" ale pro 30" je to přesný!

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Str, 17.01.2007, 11:18
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Ok fajn tie podložky by som teda ale chcel kúpiť.. nechcem riskovať to aby mi niektoru roztrhlo.. mas nejaky typ od koho by som zohnal take 5ti centimetrove podlozky na XJ so zalisovanými srobami a dierami na pôvodné šróby?


Str, 17.01.2007, 13:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jej,já ti odpovídal na podložky nad pružiny. Né pod kola.

Pod kola se určitě nevyplatí je nechat vyrábět. Jednal bych moc nevěřil kvalitě materiálu a taky ani finančně to není nijakej rozdíl.
2,5-3 cm podložky by se mohly zkousnout

na podložky koukni sem: www.e-tuning.cz
a nebo konataktuj PetraF,má je v nabídce. Sada 3cm podložek na celý auto i s matkama,asi 7tis. Kč.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Str, 17.01.2007, 13:59
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
wow.. no teda..

takže nemam to dvihat o 10 cm ale len o 6??
a ty vole 7 litrov za tie podlozky? to je asi aj dost.. ale je pravda ze nemam taku gulatinu z ocele 12800.. a zase z cisteho zeleza by som to neriskoval.. aj ked? co sa moze stat??

teraz som prisiel od auta a znepokojuje ma este jeden detail..
a tým je, že moje listove pera nemaju prilis vhodny tvar co asi neni moc dobre co?

a s tym co urobim?


Naposledy upravil Maco dňa Str, 17.01.2007, 17:04, celkovo upravené 1



Str, 17.01.2007, 16:55
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
Poslať 
teda taketo to ma byt...

Obrázok

a je to taketo...

Obrázok


Str, 17.01.2007, 17:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Klasika únava lisťákov, to najlepšie nove a rovno lifotvé a šmitec

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 17.01.2007, 17:43
Profil
Koumák

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 22:01
Príspevky: 183
Odpoveď s citáciou
Maco píše:
wow.. no teda..

takže nemam to dvihat o 10 cm ale len o 6??
a ty vole 7 litrov za tie podlozky? to je asi aj dost.. ale je pravda ze nemam taku gulatinu z ocele 12800.. a zase z cisteho zeleza by som to neriskoval.. aj ked? co sa moze stat??

teraz som prisiel od auta a znepokojuje ma este jeden detail..
a tým je, že moje listove pera nemaju prilis vhodny tvar co asi neni moc dobre co?

a s tym co urobim?


podlozky pod kola by som robil z duralu aby boli co najlahsie..neodpruzena hmota. inak 12tka ocel je pomerne bezna konstrukcna ocel a ciste zelezo zozenies max. ak si ho vypilujes z ingotu pred vstupom do oceliarne :D


Str, 17.01.2007, 19:10
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Maco píše:
...a ty vole 7 litrov za tie podlozky? to je asi aj dost...

- súhlasím s Harleyom - podložky nie sú najlepšie riešenie a to aj vo vzťahu k ich cene - a tá je v Sk až niekde cez 9000,- samozrejme origo dodávané, nie vyrobené v dielni - a to môže byť nie ďaleko od ceny starších diskov s potrebným ET...
...ale...
- ak máš dve či dokonca tri sady pneu na diskoch s kladným ET a teda potrebuješ "vystrčiť" kolá von, sú podložky dobré riešenie, lebo jednými podložkami naraz vystrčíš všetky disky...
- otázkou už je len ich kvalita a spôsob nadobudnutia...jasné, ak je poruke dobrý majster, vyrobí ich, ale oplatí sa zainvestovať aj do origo - pri viacerých sadách môže byť cena používaných diskov kľudne 20-30 tisíc, zakúpenie diskov s patričným ET by mohlo stáť aj viac, a tak 9000,-nie je až tak strašná investícia, pritom so zháňaním nie sú starosti a mali by byť bezpečné a spoľahlivé...
(-ale keby šlo o riešenie len pre jednu sadu pneu, radšej iné disky s vhodným ET...)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 17.01.2007, 19:12
Profil
Koumák

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 22:01
Príspevky: 183
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ozaj mohli by ste niekto dat nazor k liftovym listakom? uz som to kdesi pisal. Hopik mi neodporucal menit stock listy kym len trochu funguju a radsej podlozkovat. vraj co doteraz videl vsetko bolo ovela tvrdsie.. a teda YJ dost skace aj na tych seriovych :(


Str, 17.01.2007, 19:14
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 05.01.2007, 9:30
Príspevky: 158
Odpoveď s citáciou
TOM píše:
podlozky pod kola by som robil z duralu aby boli co najlahsie..neodpruzena hmota. inak 12tka ocel je pomerne bezna konstrukcna ocel a ciste zelezo zozenies max. ak si ho vypilujes z ingotu pred vstupom do oceliarne :D


..no tak menej bezna ako 11tka ale OK.. s tym zelezom cistym to bol for.. zas tak tupy do toho niesom aj ked som zdravotnik.. heh..

takze tvrdite ze je hlupost keby som dal vytocit podlozky teda z toho duralu s desiatimi dierami.. 5 na pripevnenie k naprave a 5 so zavitom na pripevnenie kolesa.. hm??

9 litrov za podlozky nechcem dat.. moc..

a tie listovky uz asi nikto neohne späť čo?
liftove pera budu koštovať predpokladam dvacku$$ mmmm to zozeniem keduž tak nejake z vrakoviska.. možno by pasovali aj z ineho auta no nie??


Str, 17.01.2007, 22:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
maco: nectes-nevis :-D
pre toto som zalozil temu v sekcii jeep: 3"lift XJ
tam je toho viac... kukni tam a mohol si tam aj pokracovat... nic v zlom len nech tu nieje rozoberana jedna vec v roznych temach :wink:
btw aky motor mas v XJ?

ja riesim presne tu istu vec ako ty teraz. zadok mam tak sadnuty ze listove pera mam vodorovne.ak si niekto sadne do auta a pes do zadu do kufra tak su presne opacne ako by mali byt :? a nove liftove nestoja dvacku ale desku iba :lol:

janoJP: presne tak :smt023 nieje to az tak zla cena pri 2-3 sadach obutych diskov.aj ja som nad tym rozmyslal presne tak isto ale na jednu sadu MT som radsej pol roka zhanal disky s -ET. :)

a este nieco k tomu liftovaniu: ak si zrucny,ak mas vybavenie a hlavne ak mas CAS si lift spravis za polovicu ceny ako keby si kupil komplet lift kit. ja nemam ten CAS :( :evil:

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Štv, 18.01.2007, 0:05
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 78 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: