Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 12:48
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Jeep cherokee 2.8crd - zistenie zavady 
Autor Správa
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
elmino píše:
diky Palo,vies ale je to po dlhšej dobe trosku zmena nie len čap za čap,sučiastka za sučiastku,treba si aj hlavku potrapiť,no a ako som už pisal v origo servise,majitelovi meniči(automechanici)nedokazali s tym autom nič urobiť a z origo diagnostikou(myslim že v nej chyba nebola).


No veď práve preto som písal, že do takého servisu, čo sa tomu ROZUMIE.


elmino píše:
ja tiež som vdačny za každu radu a preto to riešim tu ale podme späť k žhaveniu,3 a 4-ty žhavič neboli ani napojene konektory k žhav.(asi zly pristup :? )po preskušani 2mrtve a jeden na nič.niekto aby to skontroloval natiahol od poistiek kabel na extra tlačidlo až do žhav.relé.a aj to vymenili v domneni že je špatne.ale čo ma trapi je že aj po odstraneni niekoho laborovania kontrolka žhav.po zapnuti spinacej skrinky ani neblikne a dignostika stale vypisuje zavadu žhavenia na 1-3-4 valci.mne to vychadza že problem by mohol byť nikde medzi spinačkou,čidlom teploty,?,až po rele,to je OK ono nedostane štavu na prepojenie a nasledne šhavenie.

za každu radu som vdačny


toto čo robíš (naťahovanie káblov na tlačidlo a prmosťovanie okruhov) je bastlenie. Takto to nikdy nebude fungovať poriadne. Libina má žhavenie v 3 fázach. A dožhavuje niekedy aj 2 minúty po naštartovaní. Celé to riadi jednotka na základe údajov z asi 4 čidiel. Takže závada na žhavení môže byť kľudne spôsobená aj vadným čidlom teploty baterky. Napríklad.
To že si zapojil konektory je OK, ale ako som povedal, musíš ísť na to systematicky.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 31.05.2011, 10:05
Profil WWW
Ťažký Profík

Registrovaný: Uto, 11.08.2009, 15:40
Príspevky: 359
Bydlisko: Sp.Nova Ves
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som tu bastlaninu odstranil tak to bolo ked to doslo ku mne.momentalne si majitel auto uživa nemam ho v garaži ale ono zase pride,tak to riesim zatial len teoreticky,Palo ak by som si nedal rady to auto by asi skončilo u teba,pripravoval som majitela na to :-) ,teraz späť k tomu žhaveniu-napadlo ma nema liberty nahodov extra rele žhavenia na každy žhavič?teraz si aj odpoviem-nema, má tam jedno hebedo.čo mi stale vrta hlavou je že aj po namontovani novych žhavičov diag.vypisuje chybu na 1-3-4,mal som podobny problem a po preskušani aj vymene čidiel bola chyba poondiatom kably(rampe žhavič.)studeny spoj.ak by bolo niektore z čidiel asi by na to navezovala nejaka ina zavada asi.no nemaš auto nemaš to ako vyskušať tak včul bud mudri,asi to necham na potom :roll: ale ak ste sa stretli(Palo stretol)z obdobnym problemom napište díík

_________________
červene cherokee 96 prekopane na98


Uto, 31.05.2011, 18:13
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron