Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 8:37
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 chybové hlásenie P 0299 a P 1250 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Štv, 22.08.2013, 11:49
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Ahojte JEEPACI. Potreboval by som vypomôcť pri riešení problému s mojim JEEP Cherokee – LIBERTY 2,8 crd. V poslednom období mi môj miláčik stratil ťah a zasvietila porucha pravdepodobne zobrazujúca čerpadlo na prístrojovke. Napojil som ho na u známeho na tester a vypisuje nasledovné chyby:
1. Chybový kód: P 0299 – Stav nedostatočního plnícího tlaku turbodúchadla/ kompresoru „A“
2. Chybový kód: P 1250 – Specifikace pre výrobce.
Ešte aby mi nebolo málo, tak po naštartovaní a prejdení cca 500m (po stlačení brzdového pedála) mi zasvieti kontrolka označujúca poruchu ABS a následne mi prestane pripočítavať kilometre na prístrojovom panely. O tom, že sa mi včera asi pokazilo otváranie piatych dverí (sklenej časti – funguje iba cez diaľkové) ani nejdem písať.
Sám si poradiť neviem a preto potrebujem radu odborníkov. Keďže som z okolia Veľkého Krtíša, tak najbližší autorizovaný servis mám vo Zvolene. Po jeho návšteve som bol milo prekvapený hodinovou taxou, ako aj výslednou sumou za testovanie. Ihneď som zavrhol cestu prostredníctvom autorizovaného servisu a hľadám pomoc na tomto fóre. Ďakujem všetkým veľmi pekne za príspevky a rady v predmetnej problematike.


Str, 28.08.2013, 11:34
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Pockaj na chalanov z Jeeparts, dokial sa nevratia z dovoleniek ...


Str, 28.08.2013, 18:46
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
finder píše:
Pockaj na chalanov z Jeeparts, dokial sa nevratia z dovoleniek ...



no stalo sa :cry:

takže

p0299 - plusová (pozitívna) odchýlka snímača plniaceho tlaku turba
vzduchový filter
hadice podtlakov
odvetranie
podtlak pre regulačný solenoid turba - hadice a spol. - pozri nižšie
samotný solenoid turba

keďže sa jedná o kladnú odchýlku (tlačí viac ako treba)
tak turbo samotné, hadice medzichladiča a medzichladič by som nateraz vylúčil



p1250 - prerušené napájanie solenoidu zásobníka vákua
toto môže byť spôsobené kadečím, napríklad poškodeným káblom, vadným konektorom, zlou kostrou, vadným ASD relé alebo aj núdzovým odstavením motora kvôli inej chybe. Takže je dosť možné že táto chyba je len sekundárnym dôsledkom P0299 alebo naopak.
Skontroluj či máš vôbec podtlak v zásobníku vákua, či niekde nieje prasknutá hadička a podobne

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 02.09.2013, 16:20
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Štv, 22.08.2013, 11:49
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Ahoj Palo.
Evidentne je vidno, že patríš k odborníkom. Popísal si to perfektne ale mám jednu otázočku. Ako by som mal teraz postupovať. – isť do originálneho servisu (čo by som nerád), alebo to dať bežnému opravárovi, ktorý si u nás hovorí „turbár“ a ktorý je minimálne o polovicu lacnejší ako originál Jeep. Ide mi len o to že či uvedený problém vie odstrániť aj bežný opravár alebo to vie odstrániť len odborník tvojho rangu.
P.S.: Nepoznáš niekoho z okolia V. Krtíša, ktorý by vedel vypomôcť(opraviť) môj jeepík.
Ďakujem Veľmi pekne


Str, 04.09.2013, 13:03
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
V prvom rade ty (alebo nejaký premerne šikovný mechanik )otvorte kapotu, daj dole ten nezmyselný kus plastu z motora a PORIADNE SKONTROLUJ všetky hadičky čo idú k solenoidu turba a podobne.
Skrátka všetky tenké hadičky. Prípadne skús a popočúvaj či niekde neuniká podtlak.

Takisto opatrne vymontuj a skontroluj aj senzor plniaceho tlaku (je kombinovaný so snímačom teploty nasávaného vzduchu, je na saní, 4 pinový oválny konektor. ) či nie je špinavý a zaolejovaný.

Z okolia VK nepoznám nikoho. Jedine BA, MA, TN.

Alebo to dovez k nám do ZA.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 04.09.2013, 13:36
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: