Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 0:54
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 Napájanie anténneho modulu Cherokee KJ 2006 + SWC 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pon, 11.12.2023, 10:51
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Čaute, v Cherokee (Liberty) 2006 som menil rádia a repro. Samozrejme som prešiel všetkými úskaliami so zosilňovačmi a výhybkami v originál repro.
Všetko prebehlo relatívne OK, ale rádio nemá "dobrý" signál na FM. Keď som pozrel servisný manuál, zistil som, že anténa má anténny modul, ktorý je podľa manuálu napájaný od batérie. Predpokladám skôr, že je originál napájaný z originál rádia, aby nebol pod napätím neustále a "nežral" batériu.
Keď som pozrel na zapojenie pôvodného rádia, nie je tam výstup anténa, alebo modul. Jediný, čo mi prišiel ako "schodný" je "Radio ON out".
Viete mi niekto poradiť, akým spôsobom je tento modul nad pravým zadným oknom napájaný, resp. ktorý pin na konektore to je, ak tam teda je? Eventuálne, čím by mohol byť slabý signál spôsobený, ak by modul bol napájaní napríklad po zopnutí zapaľovania.
Druhý problém mám zo zapojením čínskeho K1 + K2 káble na ovládanie na volante SWC.
Ak ich zapojím na rádio na J1882 (myslím) tak rádio reaguje, ale dostane sa do ako by "slučky" a chová sa, ako by bolo ovládanie neustále stlačené.
Viete mi poradiť či je potrebný nejaký modul, ak áno aký, alebo je niečo zle zapojené? Ono vlastne J1882 je na oboch konektoroch originál rádia a priznám, už neviem na ktorý som to pripájal.

Bezo


Pon, 11.12.2023, 11:15
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Tak poprve, ak mas radio made in China, necuduj sa,,tovarenske radio a antena su origo a china to nenahradi..dalej vacsinou radia z ciny, maju uz tak robene , ze,, v antennom zvode ide prud do zosika a natom istom ide signal s5 do radia z antenny,, osobne mam to odskusane,, nie jedno hovno z ciny som uz montoval,, avsak najdu sa aj kvalitne veci od nich, ale tie uz maju insiu cenu nez kupujeme bezne na trhu.. Vyskusaj najprv klasiku antennu na radio, potom antenu ktora je napajana z baterky na zosik v nej a potom ako po tretie antenu, ktora dostava prud z radia cez anteny drot-teda koaxialny kabel.. :smt139 Predpoladam ze si kupil s androidom.. :mrgreen:

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 11.12.2023, 11:29
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 11.12.2023, 10:51
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Z Číny som kupoval nie kvôli úspore, ale potreboval som mať Hand Free, Android auto, NAVI, cúvaciu kameru atď, čo nebolo možné nájsť na tento typ auta u prémiových výrobcov. Nechcel som tam mať nejaký hybrid. Úplne lacné tiež nebolo a povedal by som, že je aj kvalitné. Všetko funguje OK. Skôr je problém, ako to súdruhovia z USA vymysleli.
Origo anténa je v zadnom bočnom skle a má tam "Antena module", čo je vlastne originálny zosilňovač, ktorý je napájaný +12V a kostru má z šasi. Keď pozrieš schémy, tak sa to to javí, že je napájaný z relé strechy, ale tú v aute nemám.
Je to kábel A116 YL/RD, podľa všetkého na konektore C1, ale keď pozrieš konektor rádia C1, tak pozícia 3 je osvetlenie.
Na popise konektora C1 sú 2 kandidáti, pin 2 "FUSED IGNITION SWITCH OUTPUT (RUN-ACC) a pin 13 "ANTENA RELAY OUTPUT".
Chcel som sa vyhnúť rozoberaniu zadného tapacíru, aby som zistil, či mi tam ide +12V a "presvieteniu" káblov, ktorý to je. Preto zisťujem, či niekto nemá skúsenosť, ktorý pin na konektore to je, nech skontrolujem či je zapojený a ak nie, nech mu tam pošlem po zapnutí kľúčika +12V.
Nedá sa mi pripojiť obrázok, ale je to P/N: 56038527AE.
Išlo mi aj o to, či to zase nie ej nejak komplikovane ovládané cer riadiacu jednotku, ako svetlá...


Pon, 11.12.2023, 13:39
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Vies co?? skus sa nakontaktovat na Pala Cherokee,, on je v tom doma a podobny problem sa uz tu riesil, len si treba najst potrebnu stranku a preluskat to tu, bo je toho vela, ale ak sa naneho nakontaktujes, je tu snad jediny, co sa v tom vyzna co sudruhovia v usa vynasli a vyrobili ,, je fachman v tomto.. :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 11.12.2023, 14:08
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: