Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 20.04.2024, 14:02
Dnes je sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel a zajtra Ervín




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Jeep Cherokee (Liberty) 2007 a predne kolesa 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.09.2009, 19:51
Príspevky: 38
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
Poslať mno
Mno neskusal som vo vzduchu tocit kolesom-Robi to na suchu.Na mokru ani neviem.Ale musim ist pomalucku a mat kolesa vytocene uplne v lavo,alebo v pravo.V tedy to zacne blokovat predne kolesa.
Ale tak divne.
Tak ma napadlo.Ak je nejako poruseny kabel od abs,tak by to mal system nejako vyhodnotit ako chybu ci nie?Alebo cekuje abs len pri starte?
Dnes ma toziz napadla taka vec,ci sa to nestalo v pneuservise.Davaly sa dole kola a vyvazovaly.Ci sa tam nieco nemohlo stat? :(
Bojan

_________________
Raz som hore a raz doole.


Pon, 21.09.2009, 13:05
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
To by už museli byť uplný magori v tom servise, ABs čidlo je docela dobre skryte a kábel snád nikto nepretrhne či nepoškodí len tak.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 21.09.2009, 13:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak by bolo poškodené čidlo, tak ti svieti kontrolka. Ja to vidím na samoser. Ozaj, aké tam máš disky s gumami. Nie sú moc široké, netrčia moc von? Ja keď som zmenil celkové ET z pôvodných 58 na 35 + 30 mm podložky + o 1 cm širšie gumy, tak sa začali ozývať samosery.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pon, 21.09.2009, 15:46
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.09.2009, 19:51
Príspevky: 38
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
Mno gumy tam mam od vyroby originalky.235/17 /70 tusim gooyery.
Takze v tom to asi nebude.
To Andrej,.Mno mozno neposahaly cidlo,ale co tak kablik-konektor oder was?
Neviem.
Inac som cez vikend odpojil baterku a vycistil kontakty ,bo boly zoxidovane.
Motor aj prevodovka ma nejako subjektivne lepsi chod.Este som teda netestoval to dobrzdovanie pri plnom raide,ale dnes to testnem a uvidim.
Jaj a ked uz som odpojil baterku tak az potom som siel hladat kod od radia.
A hadajte co?Nic.Nenasiel som ho heeh.Ale radio slo aj ked to mal hodku bez elektriky,.
Bojan

_________________
Raz som hore a raz doole.


Pon, 21.09.2009, 16:56
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.09.2009, 19:51
Príspevky: 38
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
Takze po dalsich pokusoch vyriesit poblem som sa dozvedel nasledujuce.
U Andrejovych kamosoch sa napoprve nic nenaslo.Ze asi bude treba rozobrat diferak a guknut na to,co v tom je a neni eheh.
Medzitym sa mi rozsvietila kontrolka kontrola systemu motora a prevodovky.
PO odpojeni baterky samoska zhasla.Aaale.Ked som sa plazil v zacpe po dialnici a furt som sa pomalucku rozbiehal a brzdil,tak sa ta oranzova kontrolka potvora znova rozsvietila.A potom aj zacala blikat,co podla manualu znamena asi toto=Zdrhaj hned do servisu.
Tak som siel do fiesentaalu.Na diagnistike zistili,ze je odpalena 4 sviecka.
Vymenily,kontrolka nesvietila.Ale len do vcera.Situacia sa opakovala.Ked dlhsie stojim a motor fici na volnobehu,tak ta potvora zacne znova blikat.PO pridani plynu ostane len svietit.
Ale dozvedel som sa zauimavu vec o tom blokovani kolies.Kamos ma na Morave Pneuservis.A bol u neho manik z takym istym Jeepom ako mam ja a mal aj rovnaky problem.A viete ludia kde bol problem?V nerovnomernom opotrebovani pneumatik.Tak ked dam zimne,tak uvidim.Ale ta kontrolka ma serie.
Lubos alias bojan

_________________
Raz som hore a raz doole.


Uto, 20.10.2009, 9:47
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vymenili len jednu, alebo všetky. Tá sviečka bola naozaj vadná, alebo je vadný kábel keďže ti to robí stále.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Uto, 20.10.2009, 14:55
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.09.2009, 19:51
Príspevky: 38
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
Jou daly vsetky sviecky nove.Uz to bez tak bolo nutne,bo to ma uz 46 tisic nabehanych.Ale divne je,ze sa to prejavuje takto?

_________________
Raz som hore a raz doole.


Uto, 20.10.2009, 15:01
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To je normálne. Keď blbne sviečka, tak palivo horí vo výfuku, teda nastáva nedokonalé spaľovanie a lambda hlási problém, lebo to nedokáže vyregulovať, lebo si myslí, že dáva bohatú zmes. Inak môže sa tým aj odj..ať katalyzátor. postom nasleduje autodiagnostika, kde si riadiaca jednotka kontroluje, ktorý valec blbo spaľuje a to tak, že väčšinou na voľnobehu vstrekne neštandardné množstvo paliva a sleduje na lambde čo sa deje. Takto podľa oneskorenia na lambde si vie zistiť, ktorý valec blbo páli. Je to zjednodušene povedané. Ale nemusí to byť len sviečka. On proste vyhodnotí ako jednu z najpravdepodobnejších závad nefunkčnú sviečku, ale môže to byť aj kábel (alebo lišta, neviem čo tam je), nízka kompresia...... Môže to byť aj katalyzátor, prípadne blbé palivo................
A never všetkému čo ti vo Viesentcarovi povedia. Ja už som sa naučil im neveriť.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Uto, 20.10.2009, 16:06
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.09.2009, 19:51
Príspevky: 38
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
Tak to ja uz mam 3 Ameriku a viem,ze vo fiesentale je to o hadani.Ale sviecky su vsetky nove,tak neviem.
Ale toto neriesi moj problem.Blokovanie kolies pretrvava a vculeky este posvecuje kontrolka.
Benzin moze byt,bo inac tankujem v Rakusoch ,ale naposledy som dal OMV benzin.
Preto som vcera natankoval 100 na Rakuskej BP pumpe,ale rano som stal na semafore a kontrolka co svieti na oranzovo zacala na mna velmi skaredo blikat.
Otazne je ,ci je to chyba v motore,alebo v prevodovke,bo mam automat a ta kontrolka je ako na motor,tak aj na prevodovku.
Ti neviem.
Naposledy okrem ten vadnej sviecky vraj nic ine nediagnostikovalo;).
Ale to moze a nemusi byt pravda.
Chalani v Lamaci maju podozrenie na diferak,ale ci sa diferak prejavy aj na kontrole motora a prevodovky to neviem.
Som odbornik cez elektriku a pocitace a nie cez prevody etc. :oops:

_________________
Raz som hore a raz doole.


Uto, 20.10.2009, 16:43
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Tak diferák sa v žiadnom prípade neukáže na kontrolke na palubovke :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 20.10.2009, 22:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To bude ten samosvor (ak máš quadradrive). Mne to robilo na zadku. Sú dva typy - klasický samosvor s prítlačnými lamelami, alebo gerotorové čerpadlo s lamelami. Ten druhý prípad vedia vo Wiesentcarovi prevŕtať a platíš len robotu a nový olej, o týždeň potom nový semering a ložisko na jednej poloosi a o ďalší týždeň aj na druhej strane. Takže ak by to robili a museli vytiahnuť poloosy, tak odporúčam rovno vymeniť aj ložiská a semeringy. V druhom prípade - ale vlastne ti to v Lamači pozerali, tak ak by boli zlé lamely, tak by si to všimli - ak to mali otvorené.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Uto, 20.10.2009, 22:54
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
Tak diferák sa v žiadnom prípade neukáže na kontrolke na palubovke :-D
No tam nie je žiadna elektronika, je to čiste mechanická záležitosť.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Uto, 20.10.2009, 22:57
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Na šak to mi vieme že v dife nieje elktrika.

A hm škoda že si nevolal, došiel by kuken na ten tvoj dif.

Prípadne mi hod to PM vin a ja s akuknem čo tam vlastne máš nakolko máš Liberty pomerne nové auto.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 20.10.2009, 23:43
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.09.2009, 19:51
Príspevky: 38
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
Poslať mno
Mno Andrejko nevolal som ta,pretoze diferak este nerozoberaly.
Len cele to skontrolovaly ,aby zistili,cvo to tak moze byt,.
A ze jedine,co by to mohly byt je diferak,ale ze to zistia len tak,ze to rozoberu.
Teraz je otazka,co sa tam moze pokakat a aka bude nutna investicia.
Ale ako som spomenul tu povyse,tak kamos ma pneuservis a bol u neho manik z rovnakym autom ako mam ja-teda s cherokem.Mal ho tiez len rok a pol stary a robilo mu to presne to co mne.Ze s tym behal po servisoch a nevedely mu na to prist.Tak sa rozhodol,ze ho preda,ale pred tym este da na to nove gumy.
A uala.Problem bol vyrieseny.Od v tedy mu to prestalo blokovat.
Leeenze to je len jedna strana problemu.
Ako tu spomenul Andrej,tak ta kontrolka je o niecom inom.
Takze zas musim ist do fiesentalu a znova to dat ceknut.
Ale je to divne.Pretoze motor nejako netaha,na volnobehu ma 500 otacok a ked prilis dlho ide motor pri stojacom aute,tak sa ta potvora oranzova kontrolka rozblika.
Bleee :oops:

_________________
Raz som hore a raz doole.


Str, 21.10.2009, 9:28
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No sak mluvím, že asi jeden valec nepáli. Keď vybereš sviečky uvidíš kerý. A počúvaj, máš tam origo disky a gumy, nemáš podložky? Vlastne si písal, že máš všetko origo, tak jedine otvoriť diferák. U Andreja ti to kuknú za pár EUR.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Naposledy upravil KOŤO dňa Str, 21.10.2009, 10:13, celkovo upravené 1



Str, 21.10.2009, 10:05
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: