Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 2:14
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Jeep Cherokee (Liberty) 2007 a predne kolesa 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.09.2009, 19:51
Príspevky: 38
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
Zdarec ludia.Skusal som tu vynuchat moj problem,ale nic podobne som nenasiel,alebo som slepy.
Takze k mojemu problemu.
Z nicoho nic sa zacal predok auta chovat divne.Ked idem pomalucku po parkovisku a odbacam na parkovne miesto jedno ci v lavo ,alebo v pravo,tak mi zacne blokovat predne kolesa.Niekedy viac niekedy menej.
Je sucho,mam zapnuty len zadny nahon,.
Niekedy to robi aj ked odchadzam z parkoviska.Vzdy ked nastartujem cakam kym sa mi zahreje motor,bo som niekde cital,ze treba pockat minutku dve,kym sa to troska nezohreje.Nuz a dam teda spiatocku a ked mam kolesa vytocene do 2/3,tak zas zacne blokovat predne kolesa.Niekedy ako keby boly uplne zablokovane.
Stretol sa s tym niekto?
Dikeles za infosku.
Lubos

_________________
Raz som hore a raz doole.


Uto, 15.09.2009, 20:13
Profil ICQ
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, vyzerá to ako rozsypaný homokineťák.
Najlepšie by bolo skočiť do servisu, lebo aj keby si presne vedel príčinu, tak by si asi skončil aj tak v servise. :-D

Keďže si z BA tak skús trebárs tu: viewtopic.php?t=7472&start=0

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 15.09.2009, 20:40
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.09.2009, 19:51
Príspevky: 38
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
Poslať Hmm
Kapo píše:
No, vyzerá to ako rozsypaný homokineťák.
Najlepšie by bolo skočiť do servisu, lebo aj keby si presne vedel príčinu, tak by si asi skončil aj tak v servise. :-D

Keďže si z BA tak skús trebárs tu: viewtopic.php?t=7472&start=0



Mnoo,ale inak sa to neprejavuje,,.Ani buchot ani nic podobne.A to idem po dialnici 140 -150.
Ale necham si poradit :wink:

_________________
Raz som hore a raz doole.


Uto, 15.09.2009, 21:15
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bojan píše:
idem po dialnici 140 -150.
Odtial,potial :smt134 Na parkovisku sa ti to uz prejavovat zacalo.Pokial nemas vytocene kola,nema dovod sa to prejavovat.Kto caka,vecsinou sa docka :smt022

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 15.09.2009, 21:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja by som tipoval skor na pokazený, alebo uzavretý stredný diferák, alebo gerotor (či ako sa to volá), alebo čo to tam je, prípadne uzávierka diferáku vpredu, alebo vzadu.

Na touaregu som mal pokašľané servo k uzávierke stredu a pri parkovaní mi odskakoval predok a na jeepe som mal posranú zadnú uzávieku, ale tam mi pri zatáčaní brzdilo zadok (na kruháku bola sranda).

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Uto, 15.09.2009, 21:33
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.09.2009, 19:51
Príspevky: 38
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
KOŤO píše:
Ja by som tipoval skor na pokazený, alebo uzavretý stredný diferák, alebo gerotor (či ako sa to volá), alebo čo to tam je, prípadne uzávierka diferáku vpredu, alebo vzadu.

Na touaregu som mal pokašľané servo k uzávierke stredu a pri parkovaní mi odskakoval predok a na jeepe som mal posranú zadnú uzávieku, ale tam mi pri zatáčaní brzdilo zadok (na kruháku bola sranda).



Mnooo zjavne moze byt viacero pricin.Ked som bol naposledy v Ba Chryslery,tak mi tam diagnostikovaly vymlatene riadenie a navrhovaly vymenu.Ono uz ked som si to viezol z Nemecka,tak ten predok triasol,ale po vyvazeni kolies sa to zmiernilo o 90 percent.
Ale skocim si to dat asi guknut do servisaku,bo zas ked mi to niekde umre tak ci nevim Karle :oops:
Je mozne,aby sa take cosi stalo na aute ,co ma len 2 roky a nabehane 40 tisic?

_________________
Raz som hore a raz doole.


Str, 16.09.2009, 11:43
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Hehe no popravde videl už kadečo. Možné je všetko. Počuj zavolaj mi na 0905 312 944 som z Ba a mám tu pod palcom diely na jeep a servis, taký menší.

Ak máš guláky v prdeli náčim objednať druhé a pomeniť + geometria a zistiť či nemáš chytené aj zvisláky.

Čapy na riadení stoja cca 35 Eur za ks
Spodný zvislák 30 Eur
Horný sa mení aj z ramenom a to je trošku více peneži 131,- Eur

Dnes prípadne zajtra objednávam na jedno liberty komplet toto, ide to do BA tak sa možeš zviesť.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 16.09.2009, 12:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tam vedia "diagnostikovať" všeličo. Ja som si bol dať pred rokom pozrieť alarm, ktorý mi v podstate fungoval, teraz nejde vôbec a čo mi vybrali sirénu z alarmu, tak mi auto na voľnobeh občas skape.
V tom servise niečo spravia a ďaľšia vec sa ti do týždňa posere. Ja som 1 rok nebol v servise u wiesentkára a jazdil som bez problémov, len som olej menil. Teraz po oprave diferáku v servise to opäť začalo. Hlási sa snímač vačky (v priebehu 4 rokov tretí, snímač tlaku v raily (už dvakrát menený) že vraj vadné trisky 4. a 5. - minulý rok ich menili..... Kua, neviem čo tam majú za chlapov. Neviem či si tam dám tel alarm dorobiť.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Str, 16.09.2009, 13:20
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.09.2009, 19:51
Príspevky: 38
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
KOŤO píše:
Tam vedia "diagnostikovať" všeličo. Ja som si bol dať pred rokom pozrieť alarm, ktorý mi v podstate fungoval, teraz nejde vôbec a čo mi vybrali sirénu z alarmu, tak mi auto na voľnobeh občas skape.
V tom servise niečo spravia a ďaľšia vec sa ti do týždňa posere. Ja som 1 rok nebol v servise u wiesentkára a jazdil som bez problémov, len som olej menil. Teraz po oprave diferáku v servise to opäť začalo. Hlási sa snímač vačky (v priebehu 4 rokov tretí, snímač tlaku v raily (už dvakrát menený) že vraj vadné trisky 4. a 5. - minulý rok ich menili..... Kua, neviem čo tam majú za chlapov. Neviem či si tam dám tel alarm dorobiť.


Tiez mi to cosi pripomina.
Ale musim povedat,ze ked som mal Toytu,tak to nebolo o nic lepsie.Teda aspon v Ba.I ked na starej Vajnorskej to bolo vcelku ok.
Ale chlapci.Keby ste videly,na akych autach chodia mechanici od Chryslu,tak by ste vedely co a ako.Same stare dymiace hrdzave sunky.
A ta fluktuacia. :!:
Inac ja som si dal alarm robit na Patronke.Za hodku bol stary alarm prec a novy namontovany.Sice to bol chrysler stratus,ale aj tak.
Dam ti kontakt ak chces.Robi to otec a synovia a su fakt sikny.

_________________
Raz som hore a raz doole.


Str, 16.09.2009, 13:52
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja s tým robím tiež, tak nie je problém.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Str, 16.09.2009, 16:55
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.09.2009, 19:51
Príspevky: 38
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
Poslať ujj
KOŤO píše:
Ja s tým robím tiež, tak nie je problém.


Sikulkaaaa :shock:

_________________
Raz som hore a raz doole.


Štv, 17.09.2009, 8:46
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
bojan píše:
KOŤO píše:
Ja s tým robím tiež, tak nie je problém.


Sikulkaaaa :shock:


No šikulka som ako som to pokašľal s tým servisom , pôvodne vraj to PIRko malo stáť do 100EUR, tak sa mi stým neoplatilo zaoberať - vyhľadávať riadiace jednotky a kabeláž, prepojovať, vybrať starú jednotku, namontovať novú, kúpiť alarm....
Však som bol aj nasraný keď mi povedali, že to stojí 320 EUR a je vraj pokazená aj riadiaca jednotka alarmu. To sa mi už nezdalo.

Za 300EUR už je slušný alarm s GPS, GSM a všetkým možným.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Štv, 17.09.2009, 9:18
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.09.2009, 19:51
Príspevky: 38
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
KOŤO píše:
bojan píše:
KOŤO píše:
Ja s tým robím tiež, tak nie je problém.


Sikulkaaaa :shock:


No šikulka som ako som to pokašľal s tým servisom , pôvodne vraj to PIRko malo stáť do 100EUR, tak sa mi stým neoplatilo zaoberať - vyhľadávať riadiace jednotky a kabeláž, prepojovať, vybrať starú jednotku, namontovať novú, kúpiť alarm....
Však som bol aj nasraný keď mi povedali, že to stojí 320 EUR a je vraj pokazená aj riadiaca jednotka alarmu. To sa mi už nezdalo.

Za 300EUR už je slušný alarm s GPS, GSM a všetkým možným.



Veru .
Cena od buka do buka :oops:

_________________
Raz som hore a raz doole.


Štv, 17.09.2009, 10:03
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.09.2009, 19:51
Príspevky: 38
Bydlisko: BRATISLAVA
Odpoveď s citáciou
Poslať hmm
Ty Koto a nieje to moc hakklive to pirko:?:
Predsa preleti mucha tucna ako dlan a zacne to hukat popripade pagerovat na handy?
Nad niecim s gps a gprs modom spekulujem.Predsa mam skoro nove autisko a napisane na moju firmu a nerad by som ho stratil mojeho milaska :?
Bojan

_________________
Raz som hore a raz doole.


Sob, 19.09.2009, 19:05
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tebe to na klzkom povrchu asi nerobí. Že? dvihni obe predné kolesá do vzduchu. a pretáčaj. Čo robí?

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pon, 21.09.2009, 12:55
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: