Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 16:53
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Ďalší
 Webasto ZJ 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Neviete náhodou niekto kde prebieha prerušenie dodávky paliva imobilizérom na ZJ TD. Resp. má TD čerpadlo v nádrži ako benziňák. Asi nie. Zatial som naftu pre webasto napojil pred filter v motorovom priestore(bude to mať samostatný filter). Ak to nebude fungovať, znamená to že imobilizér prerušuje dodávku medzi filtrom a nádržou. :? V takom prípade budem musieť dať do nádrže pipku. :(

Stihol som cez nedelu všetko okrem elektriky.


V pripade, ze mas palivove cerpadlo v nadrzi budes musiet uobit samostatny privod paliva z nadrze k cerpalu od webasta.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 29.10.2006, 18:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja práve neviem, či to má čerpadlo v nádrži. :oops: Diesel by nemal mať...ak sa nemýlim. Benzínové jeepy majú.

EDIT: prešiel som service manuál ZJ 98, je tam aj 2,5TD a čerpadlo v nádrži som nenašiel. :D Na 99% tam nieje.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 29.10.2006, 18:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Ja práve neviem, či to má čerpadlo v nádrži. :oops: Diesel by nemal mať...ak sa nemýlim. Benzínové jeepy majú.


No to ja neviem. Ja mam diesel a ma cerpadlo v nadrzi takze mam samostatny vyvod. Stare auto som mal tiez diesel a nemalo cerpadlo v nadrzi. Starsie auta tj. nie common....mali cerpadla mimo. To az pokrok ich odsunul do nadrze....

Ked je to TD tak by to malo mat mechanicke cerpadlo niekde na motore. V takom pripade sa treba napojit niekde este pred filtrom a dat si samostatny maly filter na cerpadlo kurenia...pozor aby si to nedal na spätny prepad nafty do nadrze....aj take som uz videl.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 29.10.2006, 19:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
treba napojit niekde este pred filtrom a dat si samostatny maly filter na cerpadlo kurenia


Práve tak som to urobil. :wink:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 29.10.2006, 19:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
DanoDEF píše:
treba napojit niekde este pred filtrom a dat si samostatny maly filter na cerpadlo kurenia


Práve tak som to urobil. :wink:


Tak by to potom malo byt OK. Este si pozri ci tam mas aj odkalovac. Samotne cerpadielko od webasta pekne namontuj na "perinku" co k nemu bola popripade ho este obal izolaciou na rury aby ho nebolo pocut.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 29.10.2006, 19:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čerpadlo je v perinke ale odkalovač neviem. Kde by to malo byť? Ten malý filtrík som tam dal. Chýba mi ešte konektor k tomu čerpadlu. Standard Bosch, v conrade majú.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 29.10.2006, 19:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
čerpadlo je v perinke ale odkalovač neviem. Kde by to malo byť? Ten malý filtrík som tam dal. Chýba mi ešte konektor k tomu čerpadlu. Standard Bosch, v conrade majú.


Odkalovac zvykne byt pri nadrzi ale nemusis ho mat nemaju ho vsetky auta. Konektor jednoducho prerob na normalne auto konektory (faston).

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 29.10.2006, 19:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mam to napojene pred hrub.filtrom pri motori.Pokial sa nenaplnia hadicky tak to vypne.Az na druhykrat to uz slapalo ako ma.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 29.10.2006, 22:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Všetko mi už funguje, len mi to nechce rozbehnúť interiérový ventilátor. Nevie niekto zapojenie a spôsob jeho regulácie? Mám manuálnu klímu a regulácia otáčok má 4 polohy. Pravdepodobne je regulovaná a odpájaná kostra resp. mínus prívod k nemu. Z webasta totiž odchádza regulovaný plus pól pre ventilátor. :? Ale je to iná báseň cvrnknúť 60 stupňový diesel oproti nula stupňovému. Deň pred spojazdnením pri +1 som už skonštatoval slabé žhaviče. S webastom sú OK. :D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 02.11.2006, 18:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neriesil som zapojenie ventilatora,zbytocne by to cucalo baterku.Uplne staci ked po nastartovani motora mi uz kuri.S klimou skusenosti nemam.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 02.11.2006, 20:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Neriesil som zapojenie ventilatora,zbytocne by to cucalo baterku.Uplne staci ked po nastartovani motora mi uz kuri.S klimou skusenosti nemam.


To máš pravdu. Nie je to také nutné. Hlavne je blbosť, že webasto chce zapnúť ventilátor hned od začiatku vykurovania. Chcel by som tam dorobiť aspoň 10 min oneskorenie ak to napokon rozbehám. To by šetrilo aj elektriku.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 02.11.2006, 20:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Neriesil som zapojenie ventilatora,zbytocne by to cucalo baterku.Uplne staci ked po nastartovani motora mi uz kuri.S klimou skusenosti nemam.


Lenze v zime ti to moze rozmrazit okna ked ti bude ventilator tlacit teply vzduch do interieru......Teraz rano ked nan namrznute okna zapnem 15min pred odchodom a ked odchadzam interier je teply okna rozmrazene a sedadlo teple.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 02.11.2006, 21:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
K casovacu idu este dva kable ktore su zabandazovane.Hnedy-kostra,fialovy-do Webasta.Obidva sa napajaju do vypinaca na ktorom je symbol ventilatora a ohna.Vypinac zapina-vypina ventilator na kureni.A cerveny kablik ide na motor kurenia.Bez vypinaca to asi nepojde.Ja to nemam zapojene ale vystal mi zo sady vypinac,cerveny kabel a potom som nasiel aj tie dva zabandazovane kable.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 02.11.2006, 22:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tie kábliky som si všimol. Treba ich prepojiť aby bežal ventilátor? Asi nie, keď jeden z nich je kostra. :?

V montážnej príručke je to Sommer/Winterschalter prepínač leto/zima.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Naposledy upravil diesel dňa Štv, 02.11.2006, 22:19, celkovo upravené 1



Štv, 02.11.2006, 22:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dano to mas pravdu,ale nemam schemu elektriky na Patrola a zapajat to ze mozno to pojde take nerobim.Vsetko sa da zistit-premerat ale nechce sa mi v tom hrabat.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 02.11.2006, 22:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron