Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 13:17
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
 Webasto ZJ 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Druhe kurenie v JEEPE nieje ako v Patrole?Spravil by si ho len pre bufik.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 04.11.2006, 22:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Druhe kurenie v JEEPE nieje ako v Patrole?Spravil by si ho len pre bufik.


Nerozumiem... :? ako si to myslel?

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 05.11.2006, 0:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V GR Y60 mam predne kurenie,4 stupne ventilatora-regulovanie teploty vody-nasavanie vzduchu z kabiny a z vonka-ofukovanie skiel na nohy do interieru.Druhe kurenie je medzi prednymi sedackami trochu mensie a ovladane zadnymi cestujucimi,regulacia teploty-dve rychlosti ventilatora a fuka do zadu na nohy.Mozem ho zapnut -vypnut na prednom panely.Ked je to tak s tou elektrikou,skor by som tam vopchal niekde pod sedacku kurenie len pre bufik.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 05.11.2006, 1:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jeep má len jedno kúrenie a pod sedadlami nieje miesto. Ale myslím že som to vyriešil OK.

Aby to bolo komplet, tu sú zvyšné fotky:

Napojenie na palivovú sústavu pred filtrom:
Obrázok


Výfuk s tlmičom pred pravým predným kolesom:
Obrázok
Obrázok


Relé zo škodovky ovláda pripojenie ventilátora na kostru:
Obrázok


Kostra ide cez rezistor(tiež zo škodovky), ktorý som umiestnil pred sanie ventilácie kvôli nutnosti odoberať velké stratové teplo rezistora. Normálne sú rezistory umiestnené vo vzduchovodoch ventilácie.
Obrázok
Obrázok


Ovládanie webasta:
Obrázok

PS: len rozmýšlam, za čo chcú servisy aj viac než 15.000,-Sk za montáž webasta. Ja, čo som videl nezávyslé kúrenie a ústrojenstvo ZJ prvý krát v živote a neustále som musel improvizovať, hľadať a rozmýšlať čo a ako, tak čisto montovanie mi mohlo trvať tak max 3-4hodiny. Servisy presne vedia čo kde ako na konkrétny typ auta treba...na rozdiel odo mna. A s ich vybavením....no je to zlodejstvo.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 05.11.2006, 11:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pekna robota,zlate slovenske rucicky.Mas hruby filter paliva len do bufiku alebo aj do motora?Tlmic vyfuku si skus otocit opacne,srobik hore a male sipky dole.Medzi nimi v strede je mala dierka na pripadny odvod kondenzatu z tlmica.Ma to tak byt aj podla navodu,ci sa nieco moze stat ked to tak nieje ,neviem.Samotne tlacitko s plamenom startuje bufik okamzite a na 30min.Mam casovac taky ovalny s tymi istymi tlacitkami.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 06.11.2006, 12:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vďaka za pochvalu. :D Odbočka pre webasto je ešte pred velkým filtrom(Mopar). Pre webasto je ten malý oranžový. Ten tlmič mi sedí najlepšie takto, naopak mi to nesedelo, radšej tam malú dierku vyvrtam. :wink:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 06.11.2006, 18:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Tlmic vyfuku si skus otocit opacne,srobik hore a male sipky dole.Medzi nimi v strede je mala dierka na pripadny odvod kondenzatu z tlmica.Ma to tak byt aj podla navodu,ci sa nieco moze stat ked to tak nieje ,neviem.


Alebo ho demontuj.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 06.11.2006, 19:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nooooo,mne to tiez nesedelo a mam ho srobikom dole ako Ty.Trochu sikmejsie.Pockam kym tlmic zhrdzavie a vykopnem to odtial ako Dano hovori.Diesel,ten navod nas klame,urcite to ma byt tak ako to mame. :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 06.11.2006, 22:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
urcite to ma byt tak ako to mame. :-D


O tom som presvedčený. :D :D

Ešte jedna otázka...pri tých relátkach webasta sú ešte dva kábliky. Žltý s packou je vraj testovací. Čierny bez packy je vraj na to, že pokým je nanho privedené plus, tak webasto nonstop pôjde. Je to pravda? Znamená to snáď, že webasto pôjde až kým nezhorí? Alebo ho termostat vypne? :? Chcel by som ten káblik využiť na to dialkové.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 07.11.2006, 7:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Musel som pod kapotu a tiez ich mam.V prirucke mladych svistov som to nasiel a;zlty ide do web.a je testovaci,cierny ide tiez do web.a vyzera to na vonkajsi teplomer.Cumim tu do toho ako bager na tvrdu hlinu.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 07.11.2006, 23:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Musi to mat termostat,ked som to skusal a kurenia pozatvaral tak si to samo regulovalo teplotu.Ked boly hadice z web.vrele cca 60 stupnov tak sa ohen vypol a islo len cerpadlo na vodu pokym sa voda neochladila a nastartovalo ohen.Teraz ked mrzlo som mal obidve kurenia otvorene a 20min.stacilo aby bola masina tepla.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 07.11.2006, 23:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Musi to mat termostat,ked som to skusal a kurenia pozatvaral tak si to samo regulovalo teplotu.Ked boly hadice z web.vrele cca 60 stupnov tak sa ohen vypol a islo len cerpadlo na vodu pokym sa voda neochladila a nastartovalo ohen.Teraz ked mrzlo som mal obidve kurenia otvorene a 20min.stacilo aby bola masina tepla.


U teplovdusneho sa na cierny privedie 12V a kurenie sa zapne.

Webasto samo o sebe nema problem fungovat trvale....samo sa pri prehriati vypina a po ochladeni zapina....u teplovodneho sa da doba cinnosti nastavit tusim 30 alebo 60 min to je koli setreniu baterky aby ju ventilatory kurenia a cerpadlo nevystavilo....raz sme na ukrajine sedeli a hriali sa v A8 a pravidelne si zapinali kurenie az prisla chvila ked trebalo odijst no A8 nechcela startovat.....

Ja osobne teplovzdusne zapnem rano a vypnem az vecer cize cely den ide bez toho aby mu to vadilo...

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Uto, 07.11.2006, 23:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ten tenucky kablik podla mna nemoze byt na 12 volt.Nasiel som to v prospekte;Objavte inteligentne riadenie doby vykurovania pomocou dialkoveho ovladania,s dosahom 1000m.Vy urcite cas odjazdu,Telestart T 100 HTM za Vas vypocita a skontroluje cas zapnutia vykurovania ako funkciu okolitej teploty.;Musi byt dialkove ovladanie,na casovaci v aute ta funkcia okolitej teploty nieje.Inak suhlasim.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 08.11.2006, 1:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Objavte inteligentne riadenie doby vykurovania pomocou dialkoveho ovladania,s dosahom 1000m.Vy urcite cas odjazdu,Telestart T 100 HTM za Vas vypocita a skontroluje cas zapnutia vykurovania ako funkciu okolitej teploty.


Kurnik nedráždite, vy ma nakoniec donútite kúpiť to dialkové.... :lol: :lol: :lol:

Ten káblik môže byť priamo k relátku, ktoré inak zopínajú hodiny alebo dialkové. Moje zdroje hovoria, že je na priamy vypínač.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 08.11.2006, 7:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Ten tenucky kablik podla mna nemoze byt na 12 volt.


To nie je hlavne napajanie to je len signal od ovladania aby sa zaplo...aspon u teplovzdusneho to tak funguje.

U teplovzdusneho ide z Webasta tenky cerveny ( +12V ) do ovladania. V ovladani je pripojeny na vypinac a LED diodu ked ho zapnete tj. ten vypinac tak plus z cerveneho ide cez LED diodu a z ovladania vystupuje ako tenky cierny kablik, ktory ide resp sa vracia do Webasta.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 08.11.2006, 8:35
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: