Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 23.05.2024, 17:54
Dnes je štvrtok 23. mája 2024, meniny má Želmíra a zajtra Ela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
 Webasto ZJ 
Autor Správa
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak to tu čítam a začína mi byť zima :-)

nemáte niekto secondhandové teplovzdušné (aj vodné) Webasto za dobrú cenu ?


Str, 08.11.2006, 9:49
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
tak to tu čítam a začína mi byť zima :-)

nemáte niekto secondhandové teplovzdušné (aj vodné) Webasto za dobrú cenu ?


Vykurovacia sezona uz zacala...teraz je neskoro hladat.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 08.11.2006, 10:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
tak to tu čítam a začína mi byť zima :-)

nemáte niekto secondhandové teplovzdušné (aj vodné) Webasto za dobrú cenu ?


Skúsil by som české fóra.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 08.11.2006, 20:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
tak to tu čítam a začína mi byť zima :-)

nemáte niekto secondhandové teplovzdušné (aj vodné) Webasto za dobrú cenu ?
Mam naftove kachle,urcite sa dohodneme.Ruru vystrcis cez okno a budes to mat aj vytunene. :-D O teplovzdusnom neviem nic,okrem tych crepov v T 148.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 08.11.2006, 22:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 08.02.2007, 20:56
Príspevky: 828
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
diesel píše:
Mám dotaz...kde sa zvykne montovať do granda ZJ webasto? Je tam niekde na to vyčlenené miesto? Myslím, že by to v zime brutálne pomohlo chúlostivému VM a mojej chrbtici detto. Má s tým niekto skúsenosti?


Ja ho mám na spolujazdcovej strane motorového priestoru tesne pod spodkom čelného skla.

_________________
Dodge RAM 1500 5,7 V8 HEMI 5,4T DualBattery TV
Ex.1997 Ford Explorer 4.0V6 SOHC, 6", 35" MT, 5,4T
1988 Chrysler LeBaron Convertible
2008 Jawa 555 vyladená
1991 MT8-070 13,5HP
Ex.1997 Jeep ZJ 5,2 V8, RE 4,5", 32" MT, 5,4T
0904-436-669


Pia, 06.04.2007, 20:23
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.11.2006, 18:35
Príspevky: 85
Bydlisko: Strakonice Czech Republic
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nechci se vám míchat do diskuse ale nedá mě to : Dálkový start je na nic protože na volnoběh se to nikdy neohřeje tak jako to ohřeje Vabesto (Vabesto nebo jiná značka super volba),nehledě na to že u Vabesta krom ohřáté vody v motoru sepne i ventilátor topení a vyhřeje interiér včetně rozmrazení oken,spotřeba Vabesta se nedá srovnat se spotřebou motoru,na dálkový start musíš natočit motor studený což mu neprospívá - Vabesto nejdříve ohřeje vodu v motoru a pak startuješ ,motor má pak mnohem delší životnost a benzíňák nepoužije vůbec sytič.

_________________
Prodej 100% uzávěrek na všechny offroady,doplnky a ND Jeep.Tel. 00420603584386

www.us-car-service.cz
www.jeepshop.cz


Pia, 06.04.2007, 23:10
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Keď ste už vskriesili túto staršiu tému pridám ešte tip pre kutilov. Ako som plánoval spravil som si napokon ten oneskorovač zopnutia ventilátora. Velmy to zefektívňuje ohrev celého auta. Prvých 5-10 min to zbytočne prefukuje interiér studeným až vlažným vzduchom čo spomaluje ohriatie motora. Hlavne keď nieje zapnutá recirkulácia vzduchu v interiéri. Naopak ak je ventilátor na začiatku vypnutý, motor sa zohreje podstatne rýchlejšie a horúcim vzduchom sa interér vykúri raz dva. O šetrení baterky ani nehovoriac.

...a teraz to môže zase zapadnúť prachom až do ďalšej zimy. :D

2PetF: To Vabesto bude asi nejaká čína že? My na SK poznáme len Webasto. :? :wink: :-D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 07.04.2007, 8:57
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.11.2006, 18:35
Príspevky: 85
Bydlisko: Strakonice Czech Republic
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No tak sorry :oops:

_________________
Prodej 100% uzávěrek na všechny offroady,doplnky a ND Jeep.Tel. 00420603584386

www.us-car-service.cz
www.jeepshop.cz


Sob, 07.04.2007, 23:34
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 08.02.2007, 20:56
Príspevky: 828
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Keď ste už vskriesili túto staršiu tému pridám ešte tip pre kutilov. Ako som plánoval spravil som si napokon ten oneskorovač zopnutia ventilátora. Velmy to zefektívňuje ohrev ...


Máš automatickú klímu? Ak áno, napíš prosímťa riešenie čo, kde a ako si zapojil.

Mne najviac vadí to, že poobede prídem domov v aute s 21 oC lebo už je teplo, ráno je von -8, zapnem webasto a on si neupraví teplotu na Max alebo aspoň na +26, takže to nie je celkom príjemné. Proste vyhreje auto na posledne nastavenú teplotu a teda neberie do úvahy fakt, že poobede bolo teplo a ráno je zima ako na sibíri.

_________________
Dodge RAM 1500 5,7 V8 HEMI 5,4T DualBattery TV
Ex.1997 Ford Explorer 4.0V6 SOHC, 6", 35" MT, 5,4T
1988 Chrysler LeBaron Convertible
2008 Jawa 555 vyladená
1991 MT8-070 13,5HP
Ex.1997 Jeep ZJ 5,2 V8, RE 4,5", 32" MT, 5,4T
0904-436-669


Ned, 08.04.2007, 12:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nie, mám manuálnu. Ak sa nemýlim tak k automatickým klímam webasto dodáva inú kameláž s iným zapojením. Ale nie som tým istý, tuším som to zahliadol v manuále webasta. A v jeepe som aj tak musel so zapojením improvizovať...je to tu uvedené.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 08.04.2007, 14:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chvílu som čakal než to sem napíšem aby som to nezakríkol, ale po týždni snáď už môžem. Aj som váhal či to dať k webastu alebo prídavnému chladiču oleja ale napokon sa mi zdá že webasto má o niečo večšiu zásluhu. :D

Stala sa mi totiž pred týždňom taká vec... Idem si tak bezstarostne po dialnici 120 na tempomat a tu zrazu riadiaca jednotka na mna že PÍÍÍÍP. :shock: Vystresovaný VMkár samozrejme prvý pohlad na teplotu chladiacej kvapaliny...a tam ručička v červenom poli a rozsvietená kontrolka check guages. Okamžite som vypol tempomat a zvolnil jazdu na minimum plynu, lenže teplota nezačala klesať ale vzápetí sa rozsvietila ešte aj kontrolka check engine a zároveň som si všimol, že posilovač neposiluje. Tak som to odstavil na krajnicu, nechal bežať motor a pozrel pod kapotu. Tam samozrejme drážkovaný remeň stál a bol volný. Zakrátko som zistil, že sa rozletela horná plastová vodiaca kladka.

A tu sa dostávam k tomu prečo to tu píšem...keby som neurobil úpravy ktoré som urobil, na 99% by mi praskla jedna alebo viacero hláv. Jednoducho bez funkčného remeňa neexistovala možnosť motor schladiť a po presne takomto prehriatí pri odstavení motora sa teplota v hlavách ešte dodatočne prudko naakumuluje a spôsobí ich prasknutie. Ja som hned ako som zistil vocogo pustil webasto a to mi už vypnutý motor pekne schladilo na 90st. Ďalšia vec, ktorá určite velmi pomohla bol dorobený chladič oleja. Kedže olejové čerpadlo je hnané ozubenými rozvodmi, toto chladenie fungovalo a nedovolilo zrejme také lokálne prehriatie aké by nastalo keby ho nebolo.

Čiže týmto všetkým len znova dávam do pozornosti nanajvýš vhodnú kombináciu VM...nezávyslé kúrenie...chladič oleja. Samozrejme dá sa na to pozrieť aj inak...keby som nebol ignorant a vymenil zavčas remeň aj s kladkami, tak by sa to vôbec nestalo. :-D Lenže...stať sa môže čokolvek a kedykolvek...trebárs brodeniachtivým offroadákom sa to môže stať hocikedy. Rozhodne na obeh kvapaliny nezávyslým kúrením s pomocou chladiča oleja a nebodaj s dorobenou elektrickou vrtulou za chladičom by sa asi dalo opatrne dôjsť do servisu. :wink:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 22.03.2008, 9:43
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7920
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
ahoj, to co pises je ok, ale prosimta jedno mi vysvetli, ,, to webasto ako chladi vodu ked je to pridavne kurenie? da sa to zapnut aj ako obehove cerpadlo?? bo ak ano je mi to jesnee,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 22.03.2008, 12:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
ahoj, to co pises je ok, ale prosimta jedno mi vysvetli, ,, to webasto ako chladi vodu ked je to pridavne kurenie? da sa to zapnut aj ako obehove cerpadlo?? bo ak ano je mi to jesnee,,


Webasto(asi každé teplovodné kúrenie) má termostat, ktorý po dosiahnutí cca 90st(presne neviem) vypína plameň a ponechá zapnuté vodné čerpadlo. Čiže ak máš teplotu vody 110st a zapneš webasto, tak sa zapne len jeho vodné čerpadlo...voda cirkuluje cez kúrenie aj chladič, ohrev sa nespustí a jeho elektronika čaká kým teplota vody neklesne.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 22.03.2008, 12:33
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7920
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
diesel píše:
efendi píše:
ahoj, to co pises je ok, ale prosimta jedno mi vysvetli, ,, to webasto ako chladi vodu ked je to pridavne kurenie? da sa to zapnut aj ako obehove cerpadlo?? bo ak ano je mi to jesnee,,


Webasto(asi každé teplovodné kúrenie) má termostat, ktorý po dosiahnutí cca 90st(presne neviem) vypína plameň a ponechá zapnuté vodné čerpadlo. Čiže ak máš teplotu vody 110st a zapneš webasto, tak sa zapne len jeho vodné čerpadlo...voda cirkuluje cez kúrenie aj chladič, ohrev sa nespustí a jeho elektronika čaká kým teplota vody neklesne.



rozumiem, teda je to tak ako som to predpokladal, ze ma vlastne obehove cerpadlo, a kym termospinac nevypne ono nuti vodu do obehu a tym padom je cirkulacia vody aj v chladici,, tedkom je mi to uz jasne a dakujem...

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 22.03.2008, 20:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No téma na nezávislé kúrenie sa znova môže oživiť - pomaličky sa zase blíži teta zima... Mám od minulej zimy doma webasto,len som bol lenivý ho namontovať,tak by som to chcel skúsiť teraz,kým si to nerozmyslím a nepredám ho...Nemá niekto namontované webasto na XJčku,aby som nemusel vymýšlať umiestnenie a ešte by ma zaujímalo,kam sa majú napojiť hadice - niekto mi totiž vravel že na kúrenie,ale na to ja z vysoka serem - ja chem mať zohriaty motor...Dík.


Štv, 11.09.2008, 17:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: