Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 16.05.2024, 3:57
Dnes je štvrtok 16. mája 2024, meniny má Svetozár a zajtra Gizela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 91 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
 Jeep ZJ 5.2 - vyplach AT a vymena motor.oleja 
Autor Správa
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Presne ten olej som tam chcel naliat aj ja a hned som dostal taky zdrb, ze som si to 5-krat rozmyslel :) Nastastie ma zdrbali este vcas, kym tam ten bordel nebol...
Je nieco na tom, ze "ma tam byt olej, aky je predpisany" - prevodovka sa Ti odvdaci chodom, ako z pasu (a verim, ze aj zivotnostou). A to sa netyka len prevodovky...

_________________
Obrázok


Str, 22.08.2012, 20:12
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.04.2012, 22:27
Príspevky: 196
Bydlisko: Námestovo
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OK ale čo može sposobovat moj problem ??? mysliš ,že výmena oleja to vyrieši ??? plánujem vymenit za origina ATF+4 , ale ja si myslim že problem bude ešte aj niekde inde


Str, 22.08.2012, 20:14
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem co mozes mat za problem, ja az tak technicky typ niesom v tomto. Mozem napisat len svoju skusenost s olejmi, lebo som mal v AT-cku tiez na figu olej.
Dost dlhe debaty sme viedli na tuto temu, konkretne na margo mojej prevodovky. Mal som tam naliaty zly olej [resp. by som ho nazval nevhodnym, kedze aj samotny vyrobca uvadza, ze sa moze naliat, ale NEODPORUCA SA - je to skor myslene tak, ze ked iny nieje, tak prinajhorsom je pouzitelny, alebo na nudzove doplnenie staci, ale proste nema tam byt].
Ja som vtedy extra velke problemy s prevodovkou nepostrehol, lebo ten nevhodny olej [Dexron] som tam mal nastastie len chvilu. Ale obcas sa mi stavali veci, ktore mi pripadali divne, ale nepripisoval som to oleju - v zime mi za studena nechcelo hodit hned 3jku, alebo neodpojilo "torque converter" pri vyssej rychlosti a kludnej jazde.
Povodne som tam chcel dat presne ten tvoj Valvoline Maxlife ATF [lebo oni totizto uvadzaju, ze je vhodna nahrada ATF+ - co je hovadina, lebo licenciu nemaju].
Tak som nakupil origos ATF+4, pekne 10 litrov kvoli preplachom. Popreplachoval som to. A potom som veru rozdiel zbadal. Ta prevodovka zacala chodit jak nova. Takze odvtedy oleje nepodcenujem [ani AT, ani servo, ani motorove].

Edit: neviem sice, ako chodi nova prevodovka, myslel som to obrazne. ale proste ta prevodovka ozila a podla mna ovela "krajsie" jazdi, ako predtym.

No, ale pokial je uz prevodovka v stave KO, alebo pred smrtou - tak neviem ci ju este zachrani cerstvy original olej, mozno jej len oddialis smrt. Ale drzim palce, nech sa ti to podari dat dohromady ;)

_________________
Obrázok


Str, 22.08.2012, 20:24
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.04.2012, 22:27
Príspevky: 196
Bydlisko: Námestovo
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ok no dik za rady , uvidim čo sa bude diat po Výmene.
Chcel by som sa uisti čo to nemože byt ešte solenoid ??? nemá niekto s tým skusenost ???


Str, 22.08.2012, 21:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dlhé radenie ti môže spôsobiť aj zle nadstavený kick down kabel napr.

Blbý olej tomu moc nepomože.

Môže to byť aj solenoid ale tie tam máš iba dva Over drive a lock up, čiže radenie 4 a zámok meniču.

A keďže v ostatnom prípade je to len hydraulika, tak by chcelo asi prezrieť v akom stave sú tesnenia na piestoch, nastavenie vstupného výstupného tlaku.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 23.08.2012, 9:16
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.04.2012, 22:27
Príspevky: 196
Bydlisko: Námestovo
Odpoveď s citáciou
Poslať AT
takže dnes som aj Kick down odpojil upne a nechcelo to radi , iba 1-2, potom som odpojil aj kábel od solenoidu a stále nič.

Problem je v tom , že napriklad stojim v kopci , tak D ani R auto neudrži , až ked mu zvýšim plynom otáčky. myslel som že to bude Hydromenič , ale dal som druhý a je to rovnake.


Štv, 23.08.2012, 13:41
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.01.2012, 12:46
Príspevky: 297
Bydlisko: okr.prievidza
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jak si to myslel ze ti D ani R neudrzi auto v kopci ?

stojis v kopci das D a auto cuva naspat ?? to aj mne tak isto len redukcia to udrzi

Citácia:
Ak na nič nepridem tam mi ostáva jedine repas v ZA


ak na nic neprides a ostane 1-na moznost repasovat tak urcite ZA ! ! !

ja som spekuloval a dal som repasovat v MT u kriziaka - neodporucam a velmi banujem ze som nedal do ZA :(

_________________
ZJ 5.2 V8 "95" ,selectrac , luft 3 " , krizove poloosy,30" yokohama AT/S...


Štv, 23.08.2012, 14:06
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.04.2012, 22:27
Príspevky: 196
Bydlisko: Námestovo
Odpoveď s citáciou
starky presne toto myslim , normalne mám pocit akoby som nemal zaradene , a potom ked pridam otáčky tak to zaberie . Pred výmenou oleja to nerobilo a D auto udržalo v kopci .


Štv, 23.08.2012, 15:03
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.04.2012, 22:27
Príspevky: 196
Bydlisko: Námestovo
Odpoveď s citáciou
Poslať AT
Diagnostika mi vzhodila tieto dve chyby,

Overdrive Solenoid Circuit Open Or Shorted

37 - Torque Converter Clutch Solenoid Circuit Open Or Shorted

45 - Overdrive Solenoid Circuit Open Or Shorted

možu tie solenoudy sposobovat to že to neradi ??? a ostáva menič stále zamknutý ????


Sob, 25.08.2012, 16:20
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4311
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:

37 - Torque Converter Clutch Solenoid Circuit Open Or Shorted

45 - Overdrive Solenoid Circuit Open Or Shorted

možu tie solenoudy sposobovat to že to neradi ??? a ostáva menič stále zamknutý ????


samozrejme ze ano

TCC solenoid je zamok hydromenica

OD solenoid je overdrive - teda 4. rychlostny stupen

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Ned, 26.08.2012, 11:43
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
táto A/T nemá aj coast clutch solenoid ?

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Ned, 26.08.2012, 19:42
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.04.2012, 22:27
Príspevky: 196
Bydlisko: Námestovo
Odpoveď s citáciou
Takže dnes som prehodil Solenoid. Bol som to prevetrat, prevodovka radila normálne, aj O/D fungovalo prešiel som asi 20 km bez problémov.

Ale potom ked som ho chcel schovat do garáže, akoby som nemohol zaradit.

Olej v prevodovke stupol, ako keby ho čerpadlo netahalo, ako keby som ho meral z vypnutým motorom ,a aj ked som sa rozbehol tak po pár metroch som stál, otáčky vyleteli hore a koniec.

Mám pocit, že čerpadlo bud netahá olej, alebo niečo také. ???


Pon, 27.08.2012, 19:10
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.04.2012, 22:27
Príspevky: 196
Bydlisko: Námestovo
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takže problem vyriešený !!!

Zohnal som používanú at RH 46 z Búraneho auta. Bola za pomerne nizku cenu takže sa oplatilo.

Nalial som novy olej a prevodovka ide jak nová . Bol som to prevetrat najazdil
som nejakých 100 km a zatial všetko ok. Dúfam že to tak aj ostane.

A ešte jedná otázka, mám doma jeden zvyšný chladič na AT. Myslel som že by som ho pridal do predu na moje ZJ. Mal by som potom dva male chladiče , má to nejaký význam ??? Alebo tým iba uškodim AT ???


Pia, 07.09.2012, 21:08
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.04.2012, 22:27
Príspevky: 196
Bydlisko: Námestovo
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No čo ako je to s tým chladičom ??? možem tam pridat ešte jeden ??? má to nejaké +??? Alebo prevodovku dostatočne chladi aj jeden.


Ned, 09.09.2012, 11:37
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak to ma nejaky vlastny termostat (tipujem ze ano), tak je jedno ci to ma jeden alebo 2 chladice, kludne to tam daj, ak je kde, pozichrujes to.


Ned, 09.09.2012, 12:28
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 91 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: