Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 15.05.2024, 16:03
Dnes je streda 15. mája 2024, meniny má Žofia a zajtra Svetozár




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 Jeep ZJ - palivove cerpadlo - vymena 
Autor Správa
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Kedze mam LPG tak palivove cerpadlo dostava dost zabrat. Aj napriek tomu ze sa snazim dodrziavat predpisane minimum 15 l benzinu, (vacsinou vsak 40 l) kvoli chladeniu cerpadal. Pokazilo sa mi uz druhe palivove cerpedla. Tester ukazal len 1,2 Baru. Ked som dneska prechadzal ponuky predajcov, tak 90% vyrobcovv uvadza zaruku 12 mesiacov alebo 12 000 km. Ta moja vydrzala asi 15 000. Nebol to original, bola z nova z hondy prelude, ktora sa montovala aj do XJ, Mitsubischi Galant a pod.
Takze cez vikend ma caka nova vymena a zaroven aj rovno prerobenie vnutro kufra, tak aby bol pristup k pumpe bez demontaze nadrze. Fotky dodam neskor.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 20.06.2013, 13:30
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Takze je tu problem. Cerpadlo som vybral a svina jedno , ono ide. Skusal som ho vo vedre napajane bolo zdrojom, vpohode bezalo aj tlak bol O.K. Ked ho vsak zapojim v aute, cerpadlo po otoceni klucika zacne bezat, ale len 3 sekundy potom sa vypne same od seba. Znova dam klucik do polohy OFF otocim do ON (2 ploloha) a zase len 3 sekundy a takto dokola. Kedze bolo vo vedre tak vytlak aj vratka boli na volno cize system akoze nenatlakovany a cerpadlo ma bezat stale. Alebo zacne bezat stale az ked sa vrati z polohy START (3 -tej) do polohy ON (2) ???
Relatko som uz vymenil, baterku odpojil. Cela palivova sustava bezala v rezime benzin nie LPG. Co stym sakra je ? :evil:

A co s touto hrdzou ?
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

Na poslednej fotke : vlavo cerpadlo z Hondy Prelude vpravo original Jeep.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 23.06.2013, 17:52
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Ono máš starý systém palivového systému - 2 trubkový, vpredu máš regulačný ventil tlaku paliva, to že čerpadlo zopne na krátko je normálne, natlakuje lištu a vypne sa, otázne je či Ti nepadá tlak paliva n raile a tým pádom je malý. Odpoj regulačnú podtlakovú hadičku z regulátora nech je stále na max a skús či sa to nezlepší.

Pre istotu by som prefúkol aj palivové vedenie, či tam nemáš niekde bordel, vymenil palivový filter atď.


A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 24.06.2013, 9:03
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Ale takto : Cely system som prefukol vzduchom, filter je cisty ani ziadny bordel z neho nevysiel.

Cely saci kos bol vo vedre, konektor napajania pripojeny, ale vytlakova cast a vratka benzinu ostali volne, nepripojil som ich do palivovej cesty. Cize benzin malo tahat z vedra a tlacit, lebo sa nemalo co natlakovat . Ale len 3 s a dost. Ma to byt tak ?

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 24.06.2013, 9:25
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4311
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Po zapnuti kluca sa zopne palivove cerpadlo na 3-5 sekund (tak dlho ako bude zopnute ASD rele). Potom sa vypne. Zopne sa pri startovani (toceni startera) a ak riadiacka zaznamena beziaci motor tak potom bezi stale.

cerpadlo ktore sa sda pri chode naprazdno v pohode neznamena zarucene dobre cerpadlo.
Treba to najprv olitrovat bez tlaku - ci vobec stiha
a potom znova pod zatazou

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 24.06.2013, 10:09
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
O.K. odskusam.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 24.06.2013, 11:34
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Dado, s tými cerpadlami je na dlhé lakte u vsetkych áut, bmw asi najčastejšia príčina ked nejde auto :D u jeepu mam tiez taku skúsenosť ze to stale ide srat. Mal som tam uz príznaky kadejake, a iba raz sa mi podarilo cerpadlo rozchodit, ze v nom bol zaseknuty ventil a po vybrati som po nom pobuchal a cerpadlo šlo este rok. v inych prípadoch na volno bez záťaže tlak má, ale odpor uz nedokáže pretlačiť - nové. tam nenarobíš nič, ked chces objednam ti za 40€. A tak ako Palo píše súhlasím so všetkým, predbehol si ma

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Pon, 24.06.2013, 14:16
Profil ICQ
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Jebne ma ! Cerpadlo nejde. Vyvaral som tu hrdzu. Takze mi to mesiac stalo. Kedze vo vedre to cerpadlo bezalo tak som ho znova netestoval. Zalozil som nadrz, nalial 20 l benzinu a hovno ani sa neroztoci. Este ze som nazalozil aj skid plate a tazne. Kupil som druhe dufam ze to bude tym cerpadlom. Kable , rele a pod. su O.K.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Sob, 20.07.2013, 17:52
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Zohnal som palivove cerpadlo na ZJ /nie cely kos ale len cerpadlo/ Pasuje tam perfektne.
Chyba vsak bola aj v relatku lepilo sa. Jeep idemem celkom pekne, akurat pri odvzdusnovani som vybil baterku.
Cerpadlo som kupil tu :
http://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/l ... ee-4.0-5.2


Prílohy:
971368_10151466175295876_1016955876_n.jpg
971368_10151466175295876_1016955876_n.jpg [ 74.18 KiB | Zobrazené 5132 krát ]

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.
Pon, 29.07.2013, 22:20
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: