Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 17:25
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 grand nema vykon 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 21.04.2013, 17:32
Príspevky: 71
Bydlisko: snv
Odpoveď s citáciou
zdravim,mam grand 2,5 td rok 96 nema tah, po asfaltke do kopcov,musim dat 3ku,az 2ku, na 5ke pri uplne miernom stupani musim preradit do 4ky, tesnenie pod hlavami bolo menene,hlavy boli prebrusene,pretlakovane.co treba skontrolovat,vymenit,alebo v com to je. pneu je 235/75 r 15 mud terrain,ale tie asi nebudu mat vplyv na to. :?

_________________
grand cherokee 2.5td limited


Pon, 24.06.2013, 8:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 08.02.2007, 20:56
Príspevky: 828
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Ozvi sa palo-cherokee zo Žiliny a ten ti to vyrieši iste k spokojnosti.

_________________
Dodge RAM 1500 5,7 V8 HEMI 5,4T DualBattery TV
Ex.1997 Ford Explorer 4.0V6 SOHC, 6", 35" MT, 5,4T
1988 Chrysler LeBaron Convertible
2008 Jawa 555 vyladená
1991 MT8-070 13,5HP
Ex.1997 Jeep ZJ 5,2 V8, RE 4,5", 32" MT, 5,4T
0904-436-669


Pon, 24.06.2013, 8:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Skontroloval by som 1 trysku, nakoľko je zodpovedná za riadenie motora, predpokladám že motor Ti nepôjde poriadne vytočiť na 2000 ot.

Relevantná diagnostika a preklepnúť čo tomu je.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 24.06.2013, 8:57
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 21.04.2013, 17:32
Príspevky: 71
Bydlisko: snv
Odpoveď s citáciou
motor toci aj viac,otackomer vsak nefunguje,2 krat sa mi uz stalo ked som ho velmi namahal tak zacalo blikat check engine a rucicka otackomera sa krutila do okola :shock: po opetovnom nastartovani vsetko ok. Andrej,myslis ten kabel co ide k prvej tryske?

_________________
grand cherokee 2.5td limited


Pon, 24.06.2013, 12:33
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
voloda80 píše:
motor toci aj viac,otackomer vsak nefunguje,2 krat sa mi uz stalo ked som ho velmi namahal tak zacalo blikat check engine a rucicka otackomera sa krutila do okola :shock: po opetovnom nastartovani vsetko ok. Andrej,myslis ten kabel co ide k prvej tryske?


96ZJ diesel ma elektriku "sam pre seba"
Je to hybrid s mechanickym cerpadlom a pokusom o riadiacu elektroniku
Na volnobeh bude tocit aj 5000 a pod zatazou moze blbnut.
Otackomer sa dokol atocit nemoze, tam je nieco zle. Co znamena velmi namahal?
Kabel je kabel, pokial nie je poskodeny tak mu nema co byt. Snimac je snimac

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 24.06.2013, 12:54
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Podstatne je mozno kedy ti to zacalo robit (ci si nieco zmenil v nastaveni cerpadla).
Alebo nedal si vacsie gumy? Lebo VM je vykonom resp. krutakom v spodnych otackach ako-tak na hranici pre seriovy prevod.
S vacsimi gumami mne tiez netaha do kopca - na 2 toci ako dive, na 3 klepe a nie a nie ist do otacok. Mozno by tomu pomohol skorsi predvstrek (??)
Ak vypadne cidlo na prvej tryske motor zacne klepat (prestane oneskorovat predvstrek) tak je to minimalne na 95 rocniku, v tom pricina slabeho tahu asi nebude...


Pon, 24.06.2013, 13:16
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 21.04.2013, 17:32
Príspevky: 71
Bydlisko: snv
Odpoveď s citáciou
RE-palo cherokee-to s tym blbnutim otackomera sa mi stalo,raz ked som tahom uvolnoval stlpy plota(ziadny extrem)trocha sa prehrial,a otackomer behal raz dolava raz doprava nezavisle od otacok motora stale ked bliklo check engine.inak nejde otackomer. motor toci na 5ke 4ke ,3ke, aj 2ke aj viac ako 4000 ot pod zatazou.na rovinach nieje problem,ked pride stupanie dochadza mu dych a max na 3ke,2ke. RE-RUSTICJ-robi to od kedy som ho kupil,myslel som ze to bude tesnenim ,to vsak bolo menene.pneu je 235/75 r 15 mud terrain-moze to nieco robit?

_________________
grand cherokee 2.5td limited


Pon, 24.06.2013, 16:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Máš seriový rozmer pneu, takže kolesá by som vylúčil.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 25.06.2013, 9:53
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
voloda80 píše:
motor toci na 5ke 4ke ,3ke, aj 2ke aj viac ako 4000 ot pod zatazou.na rovinach nieje problem,ked pride stupanie dochadza mu dych a max na 3ke,2ke.


ak vytočíš motor pri zaradenom 5. prevodovom stupni 4000 ot. tak to by si išiel cca 170 km/h :shock: Ak je to dokážeš dlhodobejšie tak pr motor to je určite väčšia záťaž ako nejaké stúpanie na 2-ke. Čo teda znamená že "dochádza mu dych" ?

Alebo inak. Máš klasický 85kW turbovaný komôrkový diesel. Chceš s ním hýbať skoro 2 tonové auto s aerodynamikou skrine. Takže nečakaj od toho zázraky a už vôbec neočakávaj, že nebudeš podradzovať. Ten motor je na to auto relatívne slabý. V XJ sa celkom dá, ale na ZJ je to málo. Podobne ako 4.0 XJ vs.ZJ
Ak si očakával dynamiku aj na 4-ke či 5-ke, tak jedine že by si vymenil motor za taký, čo má tie čísla v objeme vymenené :-)


Ale netvrdím že tam niekde nemôže byť chyba. Ak chceš, zastav sa , pozrieme sa na to.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 25.06.2013, 11:41
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 21.04.2013, 17:32
Príspevky: 71
Bydlisko: snv
Odpoveď s citáciou
tie otacky (4000) som myslel priblizne,kedze mi nejde otackomer,tazko odhadnut ake su. viem ze nemam ocakavat nejaky velky vykon,ale ist po ceste do kopcov na dvojke,nieje bohvie co. da sa tomu motoru nejako pomoct vykonovo(sportovy vzduchovy filter,alebo niejak inak)? kedze to asi nema RJ tak asi chiptuning nie je mozny.k tym pneu v technickom mam napisane 225/70 r16 . tie co mam teraz,su dost nadoraz k narazniku. este jedna vec,ked chcem dat podlozky pod pruziny ake mozem dat maximalne,aby som nemusel nic ine upravovat?

_________________
grand cherokee 2.5td limited


Uto, 25.06.2013, 12:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ako si prišiel nato, že nemaá RJ motora? Ja mám toto auto s tým motorom a ide pekne aj do kopca, nieje to športiak, to je jasné, ale vládze pekne. Nemôžeš ho však porovnávať s osobným autom, predsa len má nejakú váhu, dokonca má aj dosť "zvláštne" prevody, ale dá sa nato zvyknúť. Ja mám síce motor po GO, možno preto sa mi zdá, že ide dobre.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 25.06.2013, 13:46
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
voloda80 píše:
tie otacky (4000) som myslel priblizne,kedze mi nejde otackomer,tazko odhadnut ake su. viem ze nemam ocakavat nejaky velky vykon,ale ist po ceste do kopcov na dvojke,nieje bohvie co.
da sa tomu motoru nejako pomoct vykonovo(sportovy vzduchovy filter,alebo niejak inak)? kedze to asi nema RJ tak asi chiptuning nie je mozny.


Neviem do akych kopcov le pri beznej jazde to normalne nie je. Takze potom mas asi zle ucho alebo vylagrovany motor alebo to ide len v zakladnom rezime.
Pomoct sa tomu da kadejako, ale obavam sa ze upravy na realne zvysenie vykonu by presiahli hodnotu auta.
A RJ to predstav si ze ma. Ale chipovat tam nemas co, to nie je skoda tdi - JE TO KLASICKY KOMORKOVY DIESEL S MECHANICKYM CERPADLOM doplnenym o nejaku elektroniku ktora ho strazi.

voloda80 píše:
k tym pneu v technickom mam napisane 225/70 r16 . tie co mam teraz,su dost nadoraz k narazniku. este jedna vec,ked chcem dat podlozky pod pruziny ake mozem dat maximalne,aby som nemusel nic ine upravovat?


tie gumy co tam mas teraz su cca 29" co je to iste ako seria. Takze ak su natesno tak mas unaveny podvozok. bez uprav podlozky max 2"

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 25.06.2013, 13:48
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 21.04.2013, 17:32
Príspevky: 71
Bydlisko: snv
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Ako si prišiel nato, že nemaá RJ motora? Ja mám toto auto s tým motorom a ide pekne aj do kopca, nieje to športiak, to je jasné, ale vládze pekne. Nemôžeš ho však porovnávať s osobným autom, predsa len má nejakú váhu, dokonca má aj dosť "zvláštne" prevody, ale dá sa nato zvyknúť. Ja mám síce motor po GO, možno preto sa mi zdá, že ide dobre.

co ta stalo GO motora a co to vsetko zahrnalo? da sa nejak nastavit palivove cerpadlo? k tym pneu natesno je len predny naraznik asi tak 2cm spodny plastovy okraj,ale to sa da upravit, stale plati tie 2'' palce zdvih? este jedna vec,ma na tomto type auta nejaky pridavny chladic(vrtulu) ktory zapina vypinacom ,z coho sa da dopasovat a nejake foto by bodli.

_________________
grand cherokee 2.5td limited


Naposledy upravil voloda80 dňa Uto, 25.06.2013, 15:18, celkovo upravené 1



Uto, 25.06.2013, 15:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Ja som mal robené komplet hlavy, vložky vymenené, všetko pretesnené, pretlakované atď. Cenu Ti nejdem ani písal, lebo si pomyslíš, že som kkt toľko dať do VMka :D

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Uto, 25.06.2013, 15:13
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Uto, 11.08.2009, 15:40
Príspevky: 359
Bydlisko: Sp.Nova Ves
Odpoveď s citáciou
tesnosť turbohadic,kuler? ja som mojho prehrial v zime prdlo tesnenie alebo hlava a aj chladic roztrhlo(neriasil som to dal som nove tesnenie druhe hlavy) a tiez som zaregistroval pokles vykonu,ale nie taky ako opisujes .neviem ci som nezamenil tycky vahadiel je tam minymalny rozdiel v dlzke ale je.moze to byť tym?

_________________
červene cherokee 96 prekopane na98


Uto, 25.06.2013, 15:23
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: