Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 1:04
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 Jeep ZJ PROBLEM 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.01.2010, 17:21
Príspevky: 15
Bydlisko: Nižná
Odpoveď s citáciou
Zdravím Vás, potrebujem poradiť. Dnes cestou domov, cca 7km, začal Jeep naberať na otáčkach viac ako inokedy a snažil sa ako keby podraďovať (ako keby sa snažil preradiť, ale ostal v pôvodnej rýchlosti). Pred cieľom k domu cca 300-400m mám mierny kopec. Tam už sa problémy začali prejavovať tým, že nevládal do kopca a bolo cítiť, že stráca ťah. Po odstavení auta som si všimol , že od motora ide biely dym. Otvoril som kapotu a ostal som šokovaný. Celý motorový priestor bol od ružového oleja, tak isto aj celý podvozok pod motorom a prevodovkou je od oleja. Prikladám foto. Predtým ako sa toto všetko stalo, Jeep bezchybne preraďoval - doslova ukážkovo. Taktiež bežne kontrolujem olej. Bolo ho dostatok a nezapáchal. Akurát, čo som dlhšie sledoval na aute bolo to, že pred každou jazdou, kým sa motor nezohrial bolo počuť divný zvuk, pripomínajúci klepanie kladky. Kladky už boli opotrebované a bolo ich treba meniť. Môže to mať nejaký súvis s nevymenenými kladkami?


Prílohy:
DSC03334.jpg
DSC03334.jpg [ 59.66 KiB | Zobrazené 5696 krát ]
DSC03333.jpg
DSC03333.jpg [ 66.15 KiB | Zobrazené 5696 krát ]
DSC03332.jpg
DSC03332.jpg [ 77.78 KiB | Zobrazené 5696 krát ]
DSC03331.jpg
DSC03331.jpg [ 67.53 KiB | Zobrazené 5696 krát ]
DSC03329.jpg
DSC03329.jpg [ 69.62 KiB | Zobrazené 5696 krát ]
Uto, 25.06.2013, 18:36
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Ten olej je z automatu. Pozrel si ci ti nepraskla nejaka hadicka an chladici oleja z automatu ?

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 25.06.2013, 22:02
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.01.2010, 17:21
Príspevky: 15
Bydlisko: Nižná
Odpoveď s citáciou
dik za radu,roztrhnuta spodna hadica pricina toho bol nadtrhunty remen z ktoreho trcal kusok ako(spagat) a otackamy to narazalo na hadicu az kym ju nenatrhlo. chvala bohu je zas vsetko OK


Pon, 01.07.2013, 19:46
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.01.2012, 12:46
Príspevky: 297
Bydlisko: okr.prievidza
Odpoveď s citáciou
ahojte,mam taky problem ze 5,2 casto na benzine striela do sania ,po prepnuti naLPG ide jeep "dobre" (teda aspon prestane strielat) takze podozrievam odchadzajuce cerpadlo,zaneseny palivovy filter... este zle rano startuje,dlhsie treba tocit alebo aspon 3x po sebe otocit klucikom aby natahalo,vtedy chyti celkom dobre.....

ked toto vymenim a bude to stale robit kde mam hladat este chybu ?
VYMENENE: sviecky aj kable,klapka aj so senzormi,cievka zapalovania,rozdelovac cely,cidlo teploty vody,PCV ventil ....

vdaka za rady ;)

_________________
ZJ 5.2 V8 "95" ,selectrac , luft 3 " , krizove poloosy,30" yokohama AT/S...


Sob, 16.04.2016, 10:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Strielanie podla mna nieje cerpadlom. To by skor vynechavalo. Mozno dava vela benzinu. Inak, mal som zakaznika ktoremu strielal benzinak, tak sme skusili zmenu cerpacej stanice a pripravok na precistenie pal. systemu BG 44K.

Inak mne tiez padal benzin, dlhsie startovalo. Vsetko vyriesil jednosmerny ventil na hadicke co najblizsie k cerpadlu.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Sob, 16.04.2016, 16:56
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 16.06.2010, 20:49
Príspevky: 305
Bydlisko: Strezenice-City
Odpoveď s citáciou
Luther ja som dal tiež tú klapku so spätným ventilom a nepomohlo. Stále dlho točí kým chytí. Ale nestriela mi to. Asi budem musieť skočiť do špitálu, Kotrčina lúčka

_________________
5,2 plyňák V8, postupne sa začína podobať na auto ;)


Sob, 16.04.2016, 18:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
zalepene vstrekovace od variaceho sa benzinu?
ked ide auto dlho na LPG a benzin sa nevracia do nadrze (myslim, ze ZJ to tak ma), tak sa benzin prehrieva, ze sa mozu vstrekovace doslova zalepit. potom to na benzine ide zle (moc chudobno), do konca sa mozu znicit piesty. tento problem mavaju hlavne vstrekovace s velmi malymi dyzami.

alebo ked ide auto po starte zle na benzin a po prepnuti na LPG dobre, moze to byt aj tym, ze je zle nastavene LPG. motorova RJ robi velke korekcie na LPG a ked po starte ide na benzin tieto velke korekcie sa nestihnu vratit spat na normalny stav ako by to malo ist na benzin a preto to ide moc chudobno (striela do sania) alebo moc bohato (striela do vyfuku). da sa to lahko overit tym, ze sa pojde dlho na benzin, vobec neprepne na LPG a pri dalsom starte na benzin uz by to malo ist normalne.

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Ned, 17.04.2016, 7:59
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.01.2012, 12:46
Príspevky: 297
Bydlisko: okr.prievidza
Odpoveď s citáciou
moze byt to LPG zle nastavene lebo pri prudsom zoslapnuti nestiha (zdusi ho) a pri vysokych otackach tiez nestiha

vymenil vsetky senzori okrem klukoveho aj klapku celu a naposledy aj to cerpadlo a filter..zlepsilo sa jedine startovanie,chyta ovela lepsie (skor,nemusim tolko tocit) no striela furt...
ked striela hram sa s plynovym pedalom ci sa nechyti ale nic,pomoze jedine podlaha vtedy ide normalne vo vysokych ..hm ..aôebo prepnutie na LPG

_________________
ZJ 5.2 V8 "95" ,selectrac , luft 3 " , krizove poloosy,30" yokohama AT/S...


Pon, 02.05.2016, 16:27
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.01.2012, 12:46
Príspevky: 297
Bydlisko: okr.prievidza
Odpoveď s citáciou
len tak pre uzavretie mojho strielacieho problemu... na chybe bola lambda ktora rozhadzovala mapy,takze vymenna lambdy a nastavenie LPG
Lambdu som predtym vymenil za kratko pouzivanu z ineho jeepu,no je to vraj blbost a hlavne nepouzivat na jeepky lambdy od Bosch
jeepka ide ako maa :)

_________________
ZJ 5.2 V8 "95" ,selectrac , luft 3 " , krizove poloosy,30" yokohama AT/S...


Sob, 14.05.2016, 0:56
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: