Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 06.06.2024, 4:25
Dnes je štvrtok 6. júna 2024, meniny má Norbert a zajtra Róbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Optimalizacia spotreby ZJ 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 399
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Moj ZJ na moj vkus zerie docela dost. Jazda po BA ala dochodca, ziadne velke zapchy a spotreba 18l/100km. Ma niekto napad ako pomoct motoru znizit spotrebu? Cital som kade tade ako to ludom zerie 13-15l po meste. Tu v inej sekcii som si uz napisal o selectrac, pocul som nieco o inych vstrekoch, zevraj aj iny termostat a filter nieco pomoze. Moze este niekto nieco poradit? Vdaka.

_________________
unlimited


Pon, 21.05.2007, 17:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Sakra chlape to je dosť. Ja teraz po výmene za selectract idem tak za 12 najmenej mesto na benzín, ale ešte idem overovať podla GPS-ka ako mi to meria km.

Kde zisťoval spotrebu???

Inač ak si kúpil staré auto, treba vymeniť komplet všetky náplne - všade.

To je to jediné čo som zatial urobil, ešte je v pláne filter čo najskor.

Vstreky sa dajú meniť ale stojí to dosť many a neviem kto to menil na aute pokial sa nejaké nevysypali uplne.

No celkovo treba prezreť auto, od naplni, sviečky, atď.

Ťažko sa takto na dialku zisťuje. Ono ináč na spotrebu velmo vplýva krknutá vyskospojka v quadradrive. Moja bola total hyn na N nevedel rukou pretočiť. Druhá vec ložiská, v akom stave?? stačí male pridieranie a spotreba ide hore, rovnako kotuče brzdy. Mne ked zasekla kotučova brzda tak spotreba vtedy vyšvihla aj cez 30l a motor to v pohode pretočí akurát ten smrad a druhotné následky. Treba vidieť.

Ak si z BA nieje problem kuknúť na auto :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 21.05.2007, 19:30
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 01.11.2006, 12:26
Príspevky: 424
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
skus nejazdit ako dochodca......ten motor ma urcity tocak v urcitych otackach....jazdi NORMALNE .....skus.....nepodtacas to???

_________________
Grand Cherokee V8 4,7 WJ
Jeep Wrangler 2,5 YJ


Pon, 21.05.2007, 23:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Já teda osobně bych řekl,že spotřeba 18L jen na město,je odpovídající. Zvlášť když hodně popojíždíš a často startuješ.
Se 4L Cherokee jsem na 31" jezdil za 17L. Já hodně jen popojíždím se studeným motorem a to tam pak teče. 100Km někdy najedu i až za 5-6 dní po 5-10Km úsecích. Najet ale 100Km v jednom tahu na jedno-dvě nastarování,tak padám se spotřebou na 15L a i možná míň.
18L pro těžší ZJ se 4L je i tabulková hodnota výrobce.

Teď jezdím s V8 5,9 a pohybuju se mezi 18-19L. Opět tabulkově,nebo spíš míň.Opět jezdit 100Km v tahu,tak jezdím s přehledem za 15L. To je ale u mě nereálný.
Mám spoustu úprav,který spotřebu redukujou. Platinový svíčky,elektrickej ventilátor chlazení,kvalitní kabely ke svíčkám,výkonější cívku,otevřený,odizolovaný sání,dekarbonovanej motor,nový teplotní čidla a pod. To všechno má vliv na spotřebu a možná díky těmhle věcem nejezdím podle fabrickejch hodnot,za 21-22L! Nevím,taky je to i tím,že jezdím celkem klidně a plynule a dost jezdím podle rychlostních limitů. Po městě vypínám "OD" a tím jezdím jen do "trojky" a nepodtáčím motor při akceleraci.
Viditelně jsem snížil spotřebu FIPK setem sání od KN.Jeden litr!.
Výměnu Quadra tracu za Selec trac jsem snížení nepocítil(ale jiný plusy). Změnou pneu s 30" na 31"A/T a pak na origo 28" a teď zase na 31" M/T,jsem taky neviděl změnu ve spotřebě.
Další věci,který mě čekaj a spotřebu pozitivně ovlivňujou,jsou nový lambdy,Hi-flow kat(a nebo bez něj,ještě uvidím),performance svody výfuku a možná sací potrubí. Tohle ale vše stojí značný peníze a pak je diskutabilní,jestli se to jen vůči spotřebě vyplatí.Já to dělám především pro zvýšení výkonu a snížení spotřeby beru jen jako bonus.

Dlouho jsem nebyl u vás v Blave,takže nevím jakej máte provoz ale asi bude podobnej pražskýmu. 8L se 4L ZJ bych bral jako úspěšnou! :wink:

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Uto, 22.05.2007, 9:32
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 399
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Je mi jasne, ze nieco to zozerie. Nekupoval som ho s predstavou, ze budem jazdit za malo. Ale posledne tankovanie mi vyslo 18l a to bolo jazdenie dlhe obchvaty po BA bez statia v zapchach. A to je na moj vkus trocha vela. Auto je po servise kedy sa menili loziska, tesnenia, filtre, rozvody, sviecky, naplne a podobne. Pri takomto sposobe jazdy by som predpokladal spotrebu okolo 11l. Aj ked to porovnam s inym mojim autom ktore ma este vacsi motor tiez automat a papa menej.
P.S. Andrej stretnem sa rad. Pokecame.

_________________
unlimited


Uto, 22.05.2007, 11:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dzordzo píše:
Pri takomto sposobe jazdy by som predpokladal spotrebu okolo 11l. Aj ked to porovnam s inym mojim autom ktore ma este vacsi motor tiez automat a papa menej.
P.S. Andrej stretnem sa rad. Pokecame.


No keby mal spotrebu 11 v meste asi skáčem od radosti možno na seriových pneu by šla moc dlho na nich nejazdil, pretože v TP mam len nejaké smiešne 215/75R15 a to vyzeralo hodne smiešne. Ke dkupoval boli tam rovno 235/75R15 a priemerná mi vychádzala nejakých od 12l jedine pod 11 skoro k 10l sa dostal ked tam mal smiešne BF 205/70R15, to bola asi najnižšia spotreba auta.

Ono kam to dal servisovať???

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 22.05.2007, 11:34
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 399
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Upozornujem, ze som jazdil dlhe obchvaty z ubravky az na letisko a mimo spicku. To nie je podla mna jazda po meste. Vytiahol som tuto temu aj preto, ze som cital predtym ako bezne ludia s takouto motorizaciou jazdia za menej. Ci tu alebo v CZ. Ked je to mozne tak preco nie?
Servis menovat nebudem. Nechcem ho tu spominat v tejto suvislosti aby to nevyznelo, ze je to ich chyba.

_________________
unlimited


Uto, 22.05.2007, 11:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dzordzo píše:
Upozornujem, ze som jazdil dlhe obchvaty z ubravky az na letisko a mimo spicku. To nie je podla mna jazda po meste. Vytiahol som tuto temu aj preto, ze som cital predtym ako bezne ludia s takouto motorizaciou jazdia za menej. Ci tu alebo v CZ. Ked je to mozne tak preco nie?
Servis menovat nebudem. Nechcem ho tu spominat v tejto suvislosti aby to nevyznelo, ze je to ich chyba.


No nemyslel v takom zmysle, žeby ich chyba, ono tých tvojich 18l je fakt dosť, aj ked Harley niečo splietal o továrnej spotrebe, ale pač nikde ofic ta spotreba nieje udaná aspon tu na svk v TP už vobec nie čo pýtal ludí.

No treba vidieť počuť skúsiť, porovnať jak sa hovorí :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 22.05.2007, 12:02
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
18 l v meste je uplne v pohode. Nabeham denne nejakych 30 km a stratujem velmi casto studeny motor. Jazdim sice na LPG, ale mam vyratane ze len na starty a zohiratie motora potrebujem na 500 km 20 l benzinu.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 22.05.2007, 12:03
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tady je to u rusáků a je to stejný i v jinejch materiálech co znám.

15-17 město
10 mimo ,je trochu směšný a věřil bych to tak hóódně lehký noze a auto by muselo bejt jen dvoukolka a nebo v lehkým Wrangleru.

http://www.jeep.auto.ru/Grand_Cherokee/engines/info.htm

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Uto, 22.05.2007, 12:54
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zdravým jepákov, čítam tu vaše debatky /kedže všetci japončíci makajú na ryž.pol./ a zaujala ma dekarbonizácia motora ,čo spomínal Harley.

Mohol by si to trošku opísať ? .dík

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 22.05.2007, 21:49
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.05.2007, 9:47
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na dekarbonizaciu sa pouzivaju tie aditiva do paliva co ma v sebe napr. shell v-power ... ale starsiemu motoru moze aj uskodit. Vzniknu netesnosti a moze podfukovat kade tade. ale na jeepe asi ne, to tak skor skodofka by umrela z toho


Str, 23.05.2007, 0:46
Profil ICQ WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:16
Príspevky: 59
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
18L v meste sa mi zda celkom normal, ja mam 5,2 V8 a ked sa trosku ponahlam idem aj cez 20L . Ked som dal selec trac, citil som mensiu spotrebu hlavne na dialnici ....cca 12L a to je v pohode.
Dost na spotrebe spravý vzd. filter a tlak v pneu.

_________________
HUMMER H2
VW Touareg V6
KVF 750 BF


Str, 23.05.2007, 8:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Zdravým jepákov, čítam tu vaše debatky /kedže všetci japončíci makajú na ryž.pol./ a zaujala ma dekarbonizácia motora ,čo spomínal Harley.

Mohol by si to trošku opísať ? .dík


Já o tom psal tady http://www.4x4nazory.cz/phpBB2/viewtopi ... arbonizace ,tak si to projdi. Já to doporučuju.
Myslím,že jen takový ty přídavky do paliva motor nevyčistí ale zase je dobrý je občas používat,buď do novýho motoru a nebo po tlakový dekarbonizaci. Na udržení stavu. Starej a velkej nános neodstraní a když,tak takový množství,který je zase vůči tlakový dek.,finančně neefektivní.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Str, 23.05.2007, 10:58
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
Já o tom psal tady http://www.4x4nazory.cz/phpBB2/viewtopi ... arbonizace ,tak si to projdi. Já to doporučuju.
Myslím,že jen takový ty přídavky do paliva motor nevyčistí ale zase je dobrý je občas používat,buď do novýho motoru a nebo po tlakový dekarbonizaci. Na udržení stavu. Starej a velkej nános neodstraní a když,tak takový množství,který je zase vůči tlakový dek.,finančně neefektivní.


Docela zaujímavé čítanie.

Jedna otazka do kolko Km to použiť bez následkou na motore?? Ono mam najazdené cez 260 tisíc, určite sa toto nikdy nedialo. No lahké prečistenie by nebolo možno na škodu pokial sa tomu moc neublíži.

Prípadne aké su tie prísady do benzínu??

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 23.05.2007, 11:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: